OMF Starší dorast 2015/2016

V okresnom doraste dominovala Hôrka (jeseň)

 

V jesennej časti aktuálneho futbalového ročníka zápolilo v okresnej dorasteneckej súťaži iba šesť mužstiev. Jesenným lídrom sa stali mládežníci z Gemerskej Hôrky pred rovesníkmi z Jablonova a Dobšinej.

 

GEMERSKÁ HȎRKA/JABLONOV/DOBŠINÁ. Kým pred dvoma sezónami zápolilo na okresných trávnikoch desať mužstiev o rok neskôr to už bolo iba osem klubov. V aktuálnom ročníku bolo mužstiev pôvodne taktiež osem, ale pred štartom sa odhlásila gemerská Poloma a Krh. Podhradie.  Zostávajúci šesticu tak tvorili Gemerská Hôrka, Jablonov, Dobšiná, Rož. Bystré, Krh. Dlhá Lúka a Betliar. Mužstvá tak odohrali iba štrnásť zápasov ,nakoľko v prvom kole Krh. Dhá Lúka necestovala do Dobšinej a zápas bol tak kontumovaný.

 

Jesenný líder z Gemerskej Hôrky má z piatich zápasov dobrú streleckú bilanciu, keď nastrieľal takmer tridsať gólov a inkasoval iba desaťkrát. V domácom prostredí vysoko zdolala Betliar i Krh. Dlhú Lúku a vonku Rožňavské Bystré i Jablonov. Najlepším strelcom mužstva sa stal D. Kökény so siedmimi gólmi.

 

Prvá časť úlohy je splnená

 

Pred sezónou sme si dali za cieľ splniť tri úlohy a to byť neporaziteľný, vyhrať jesennú i jarnú časť súťaže. Prvá časť úlohy je splnená, zimujeme na poste lídra. Pred sezónou sme získali niekoľko posíl z Plešivca, Rožňavy i Jablonova a poskladal sa výborný dorast. Chcem predovšetkým vyzdvihnúť zápas, ktorý sme odohrali v Jablonove a Rož. Bystrom . Chlapci odviedli zodpovedný kolektívny výkon  a ukázali, že body rozdávať nemienime. Strelecky sa nám v jeseni darilo, ale nakoľko nemáme poriadneho brankára góly padajú aj do našej siete. Prípravu v teréne začneme až v marci dovtedy si vychutnáme futbal v telocvični a naďalej budeme pokračovať v tvrdej práci.  Chcem vyzdvihnúť môjho asistenta R. Szkokana a taktiež D. Balázsa, ktorí mi pomáhajú pri veciach, ktoré sám nestíham. Verím, že v odvete budeme hrať ofenzívny futbal a zrealizujeme aj ostávajúce časti úlohy", konštatoval tréner dorastu FK Gemerská Hôrka David  Bodnár.

 

Vonku naplno

 

Chlapcom z Jablonova sa v domácom prostredí darilo menej, nakoľko remízovali s Rož. Bystrým, prehrali s Gem. Hôrkou a deklasovali Krh. Dlhú Lúku. Vonku dominovali, nakoľko nestratili ani bod, keď tesne zdolali gólom Kerekeša Dobšinú a takmer tucet nasúkali Betliaru. Najlepším strelcom mužstva i súťaže sa stal s ôsmimi gólmi Á Ragan.

 

„So sezónou sme čiastočne spokojní. Odohrali sme dobré zápasy, s hrou  na ktorú sa dá pozerať. Pred začiatkom sezóny sme dotiahli zopár šikovných hráčov na hosťovanie,  z Gem. Hôrky, z Moldavy a z Turne. K jesenným stratám bodov by som pripísal fakt kolísavých výkonov. Neberieme to tragicky, berieme to ako domácu úlohu na prípravné obdobie. Začali sme strieľať aj góly , pričom  v predošlej sezóne sme sa trápili v koncovkách. Len aby sme mali pušný prach aj na odvetné zápasy. Z kádra by som vyzdvihol jedného hráča, a to A. Ragana, ktorý ako 13 ročný sa stal nielen najlepším strelcom  mužstva, ale celej súťaže. Zaznamenal 8 gólov, z toho dvakrát hetrick. Prípravu odštartujeme začiatkom novembra, trénovať budeme v miestnej telocvični.  Samozrejmosťou sú prípravné zápasy a organizovanie halového turnaja. Bol by som radšej, kebyže naša súťaž mala vyššiu úroveň, či už s väčším počtom mužstiev alebo s troj - štvor zápasmi medzi sebou“, povedal na margo jesene tréner dorastu ŠK Jablonov nad Turňou Peter Pásztor.

 

Káder majú stabilizovaný

 

Dobšiná odohrala najmenej iba štyri jesenné stretnutia. Hneď v prvom kole sa súpera z Krh. Dlhej Lúky nedočkala a po kontumácii si pripísala prvé víťazstvo. Doma zdolala rozdielom triedy Rož. Bystré a prehrala s Jablonovom. Vonku bodovala naplno v Betliari a prehrala v Gemerskej Hôrke.  Najlepším strelcom mužstva ak sa to dá tak povedať bola dvojica Greško a Smrek so skromnými dvoma gólmi.

„ V domácom prostredí nás mrzí predovšetkým prehratý zápas s Jablonovom, pretože sme počítali s výhrou. Po bode sme siahali aj v Gemerskej Hôrke, kde sme nevyužili šance a napokon prehrali o gól. Máme stabilizovaný káder s osemnástimi hráčmi, ktorý dopĺňame z mužstva starších žiakov. Škoda, že v súťaži je tak málo mužstiev, veď sme si poriadne ani nezahrali. Dúfam, že príprava bude na dobrej úrovni, čo sa prejaví na hre mužstva v odvetnej časti. V zime nás čaká dvakrát do týždňa príprava v telocvični a na jar by sme radi dosiahli lepšie výsledky ako doteraz,“ uviedol tréner staršieho dorastu MFK Dobšiná Gejza Spišiak.

 

Karol Csobádi