Výsledkový servis (27)

20.6.2015 - Bodku za sezónou 2014/2015 dá posledné kolo v súťažiach prvej a druhej triedy okresných futbalových majstrovstiev.  Zápas Vlachovo - Dlhá Ves sa už predohrával a skončil remízou 2:2. Na čele a zároveň víťazom prvej triedy je Drnava a v druhej triede Nižná Slaná vedie o bod pred Pačou. Dá sa však predpokladať, že Slaná si prvenstvo udrží, nakoľko je bezpochyby papierovým favoritom nad posledným Čoltovom. Viac v rubrike SÚŤAŽE , ktorú budeme aktualizovať. Za mužstvami  v zátvorke pre lepšiu orientovanosť uvádzame aktuálne umiestnenie pred stretnutím.

Okresné súťaže

1.trieda 26.kolo

Rož. Bystré (8) - Vyš. Slaná (7) 5:5 (1:3), G: Minčík (33), Urban 2 (59, 79), Lompart (68), Lipták-Giba (83) - M. Gallo (10), B. Kuzma 4 (15,23,51, 76)

RUDNÁ - JABLONOV . Už dopredu bolo rozhodnuté, že toto stretnutie bude len o prestíži, nakoľko obidvom mužstvám nehrozil zostup a o majstrovi okresu bolo rozhodnuté. V tomto zápase sa lúčil s futbalom dlhoročný, vynikajúci hráč domáceho mužstva Marek Deméň (42). Bohužiaľ zdravotné problémy prišli veľmi skoro, veď ešte pár rôčkov mohol aktívne hrať.

Rudná (4) - Jablonov (6)  1:1 (1:0), G: Konček (34) - A. Kerekeš (68)

Komentár L. Székely

Domácemu mužstvu chýbal motor Ondrej Vysoký. Vyzerá to tak, že tím spod Sorošky proste proti Rudnej  zahrať vie. Hráči Rudnej hrali dobre, ale len pred pokutovým územím hostí. Obrancovia ako aj skvelý brankár sa však nedali sa prekonať. Hostia taktiež podnikali protiútoky ,ale ich streli nemali správny cieľ. V 34 min. Dávid krásne vysunul Končeka a ten nemal problém trafiť do siete 1:0. Hostia neboli spokojní s väčším odhodlaním útočili, ale osud bol proti tomu, aby vyrovnali stav. Druhom polčase obidve mužstvá chceli úročiť svoj tlak ,ale obrany klapali výborne. Smoliar zápasu domáci Feri Čapó krásnym volejom trafil brvno ,lopta sa odrazila k nemu a hlavou znovu trafil brvno. Tomuto hráčovi sa naďalej lepí smola na päty. Hostia vyrovnali až v 68 min., keď Kerekeš bez okolkov prestrelil domáceho brankára 1:1. Hráči sa  uspokojili s nerozhodným výsledkom a už sa len dohrávalo.

Pôsobil aj v Krh. Podhradí či Gem. Hôrke

Po zápase bola malá slávnosť keď starosta Rudnej pán Kerekes sa poďakoval Marekovi Deméňovi za tie roky ktoré odviedol na ihrisku a bol vzorom pre ostatných hráčov.

Na otázku aké pocity má pred posledným zápasom svojej hráčskej činnosti Marek takto zhrnul: „Bohužiaľ prišiel ten čas ,že musím ukončiť činnosť a rozlúčiť sa so svojou láskou - futbalom. Zdravotné problémy nedovolia ďalej pokračovať. Zažil som tu v Rudnej veľa pekného, ale aj žiaľu. Šport je už raz však taký“.

Hráč hostí Szabo sa vyjadril: „ Chceli sme vyhrať,bale mali sme smolu. Výsledok je však spravodlivý“.

Pán Burdiga: „Doma by sa malo vyhrávať, ale súper bol proti. Výsledok je spravodlivý a som spokojný“. Starosta Rudnej pán Kerekeš: „Súper bol dobrý hralo sa slušne a remíza je na mieste“.

Vedúci hostí pán Tamáš : „Mali sme šance, ale len mali a s výsledkom sme spokojní“.

Rudná (4) - Jablonov (6)  1:1 (1:0), G: Konček (34) - A. Kerekeš (68)

Honce (12) – Hrhov (9) 5:4 (1:2), G: J. Pástor 3 (1, 49, 77) ,Hajdu (52), Varga (58) - Ondernický (12), L. Grulyó (22), R. Kardoš (82), A. Szirotnyák (83)

Dedinky (10) - Krh. Dlhá Lúka (3) 6:5 (3:3), G: J. Barnák (19), Grančák 2 (35,84), Putnocký (74), J. Strelka 2 (44, 67) - G. Grecmacher (5), Klinko (38), J. Gebe 2 (57,75), Kalkahus (vlastný 36)

Predohrávka 24.5.2015:

Vlachovo - Dlhá Ves 2:2 (1:1), G: I. Gallo (23), T. Pitoňák (88) - G. Beke (43), N. Kovesdi (50)

Drnava, ktorej sa už sezóna skončila oslavuje dnes titul " Majstra okresu 2015". Či však využije aj možnosť postupu je ešte otázne.

2.trieda 22.kolo

Nižná Slaná sa stala majstrom bez boja

V poslednom kole sa na trávnikoch II. triedy štyrikrát červenalo, keď predčasne šli pod sprchy V. Polyák z Ml. Brzotín, L. Mezei a J. Kamenský z Kružnej a A. Görgei z Krh. Dlhej Lúky. Hetrikom sa prezentoval Dostal z rezervy Gem. Hôrky. Kolo bolo neúplné, nakoľko Čoltovo nevycestovalo na pôdu lídra a tak si Nižná Slaná prvenstvo a postup do prvej triedy vybojovala bez boja. Vlastencom sa prezentoval R. Kováč z Plešivca.  Jednogólový náskok lídra z Nižnej Slanej pred Pačou ostáva aj po poslednom kole. Pača síce teoreticky mohla čakať na zaváhanie Slanej doma proti Čoltovu, ale hostia im aj túto nádej vzali, nakoľko do Slanej necestovali. Po Kečove je to už pre Slanú druhý kontumačný výsledok. Víťaz súťaže, ktorý si po desiatich sezónach vybojoval návrat do prvej triedy si nakoniec pre potešenie prítomných divákov zahral aspoň medzi sebou. V konečnom poradí tak Pača skončila na druhom a Kružná na treťom mieste. Tabuľku uzatvára Čoltovo, ktoré sa už nedokázalo pozbierať na v poradí tretí zápas v sezóne.

V Kečove sa predstavili futbalisti Ml. Brzotín, ktorí i napriek vylúčeniu V. Polyáka v 53.min. po druhej žltej karte zápas doviedli do víťazného konca. Po nerozhodnom polčase rozhodol o víťazstve hostí Čopák gólom zo záverečnej minúty.

Kečovo (10) - Ml. Brzotín (9) 1:2 (1:1), G: M.Lorinc (26) - V. Polyák (36), Čopák (89), ČK: V. Polyák (Ml. Brzotín 2ŽK KR+ úmyselné hranie rukou 53)

V susednom derby hostil Plešivec rezervu Gem. Hôrky. Polčas síce o gól vyhrali domáci, ale po obrátke hostia aj zásluhou hetriku Dostála a vlastenca R. Kováča otočili priebeh vo svoj prospech a odviezli si posledné tri body v sezóne.

Plešivec (8) - Gem. Hôrka "B" (5) 3:5 (3:2) , G: J. Ragyina (14), I. Sendrei 2 (22,24) - Dostál 3 (44,59,65), R. Ferdinand (89), R. Kováč (vlastný)

Nižná Slaná, víťaz II. triedy OFM 2014/2015

Nižná Slaná (1) – Čoltovo (11) 3:0 kont. Hostia neprišli

Pača, ktorá čakala na zaváhanie Slanej žila ešte v nádeji na prípadné prvenstvo. Zdolala Rakovnicu rozdielom štyroch gólov. Za hostí uspel iba L. Fabián čestným gólom.

Pača (2) - Rakovnica (6) 5:1 (3:0), G: Pisár (17), Gajdoš 2 (37,63),Šomšák(39), Cmórik (90) - L. Fabián (79)

Kružná privítala rezervu Krh. Dlhej Lúky, ktorí stanovila polčasové vedenie gólom P. Fabiána. Po prestávke vedenie hostí poistil Görgei. Domáci sa následne prebudili a gólmi Strelku, Polyáka a Kamenského otočili stav vo svoj prospech. V 63. min. si za vzájomné napadnutie šli predčasne schladiť hlavy pod sprchy L. Mezei a hosťujúci Görgei. Osem minút pred koncom ich nasledoval aj druhý domáci hráč Kamenský, ktorý bol arbitrom vylúčený za faul hosťujúceho hráča v gólovej šanci.

Kružná (3) - Krh. Dlhá Lúka "B"(4) 3:2 (0:1),G: J. Strelka (75 z 11 m), J. Kamenský 80),E. Polyák (78) -  P. Fabián (6), A. Gorgei (57), ČK: L. Mezei (vzáj. napadnutie 63), J. Kamenský (stiahnutie súpera v gól. šanci 82) - A. Gogrei (vzáj. napadnutie 63)