Výsledkový servis (26)

13.6.2015 - V piatej a štvrtej lige sú počas aktuálneho víkendu na programe posledné kolá. Rožňava by prípadným ziskom bodov v Michaľanoch mohla o čosi poskočiť v konečnej tabuľke vyššie.  Doma chce dnes určite bodovať aj Podhradie, ktoré hostí Čečejovce a Dobšiná sa bude snažiť taktiež udržať v derby s Betliarom tri body. Treťoligoví dorastenci Podhradia včera zdolali v predohrávke posledného kola lídra z Čane a patrí im tak konečné štvrté miesto. Žiacke súťaže druhej ligy sa hrajú taktiež dnes iba FA Dovaj požiadal o výnimku a bude hrať posledné kolo zajtra.Okresné súťaže dospelých majú na programe predposledné kolá. Líder zo Slanej to bude mať určite v Hôrke ťažšie ako druhá Pača, ktorá cestuje do Čoltova. Na programe je aj dohrávka doratu, kde Krh. Dlhá Lúka cestuje do Jablonova. Ak Drnava zvíťazí v Hrhove stáva sa definitívne víťazom I. triedy. Či bude aj postupujúcim mužstvom to je už otázne. Viac v rubrike SÚŤAŽE , ktorú budeme aktualizovať. Za mužstvami  v zátvorke pre lepšiu orientovanosť uvádzame aktuálne umiestnenie pred stretnutím.

Krajské súťaže

IV. liga Juh 30.kolo

MŠ Michaľany (12) – Rožňava (8) 2:2 (0:0), G: Kučera (64), Mroč (86) - Figúr (50), F. Kovács (88)

Rožňava: Rákai - D. Gere, Korfanta, Figúr, Sappanoš, Roth, Milata, F. Kovács, L. Strelka, Havko, P. Šimko, striedal: M. Pollák

V. liga KG 26.kolo

Malá Ida ( 9) - Gem. Hôrka (4) 3:1 (3:0), G: Seman 2 (16,35), Večera (22) - Lippai (70). V 83 min. hostia pre incident zišli z ihrisla. Nedohrané.

Gem. Hôrka: A. Lipták - D. Bodnár, Toth, Lippai, Izák, Jonáš, P. L. Bacso, J. Kovács, R: Lorincz, R. Ferdinand, Ištók, striedal: M. Lorinc

ŠTK VsFZ  kontumuje tieto výsledky:

V.L KG dospelí Malá Ida – Gemerská Hôrka 3:0 kont. na základe uznesenia DK – svojvoľné opustenie hracej plochy

FK Malá Ida podľa čl.57/1c,2,3 pokutou 200€ za nedostatočnú ÚS v stretnutí V.ligy KG: Malá Ida – Gemerská Hôrka, trestá podmienečným uzatvorením HP na 1 stretnutie do 31.12.2015, trestá hráča Seman Ľuboš 1226859 podľa čl.48/1b,2b, zastavením činnosti na obdobie 5 týždňov s prerušením v prestávke +10€, · FK Gemerská Hôrka pokutou 200€ podľa čl.48/1c,2b, a čl.60, za HNS lavičky a svojvoľné opustenie HP a nepokračovanie v stretnutí V.ligy KG: Malá Ida – Gemerská Hôrka, DK dáva návrh na ŠTK VsFZ kontumovať stretnutie 3:0 v prospech Malej Idy, trestá hráča Jonáš Gergo 1242867 podľa čl.48/1b,2b, zastavením činnosti na obdobie 5 týždňov s prerušením v prestávke +10€,

Lippai - 1 gól

Dobšiná (12) – Betliar (14) 2:1 (1:0), G: F. Fabián (1), J. Barnák (78) - R. Fabián (77)

Dobšiná: Balúch - Martinko, J. Hutník, Mat. Gelda, A. Gallo, J. Barnák, Novotný, P. Hutník, Gothardt, F. Fabián, Muszka, striedal: J. Gelda

Betliar: L. Fabián - Cirbus, M. 0ravec, L. Poťmák, Handlovič, Benedikty, R. Fabián, Fafrák, Zatroch, M. Arvay, Tokoly, striedal: D. Poťmák

Krh. Podhradie (5) – Čečejovce (10) 0:0

Krh. Podhradie: Kerekeš - Erdofalvi, Kuzma, Kiss, Prónyai, Zubrický, Oravec, Kozák, Almáši, Piater, Hajduk, striedali: Kún, Lukó, Vozár

Koš. Nová Ves (8) – Gem. Poloma (11) 0:1 (0:0), G: Gunár (75)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Gunár, Ján Rochl, Jakub Rochl, Benedik, Remiáš, Ďuríček, A. Rochl, Ferenc, Boroš

V Geči mal byť po zápase inzultovaný rozhodca divákom (Geča - Sokoľany 1:2)

DK VsFZ uznáva telesné napadnutie delegovanej osoby:  Divákom po stretnutí Geča - Sokoľany, zároveň trestá FK Geča finančnou pokutou 300€+10€ podľa čl.57/1f,2,3, a podľa čl.41, podmienečne uzatvára hraciu plochu na 1 stretnutie do 31.12.2015.

III. liga dorast KG 26.kolo

Krh. Podhradie (4) – Čaňa (1) 2:1 (2:1), G: R. Rezmuveš (23), A. Hanzlík (42) – E. Szemán (9)

Krh. Podhradie: Molnár - Genči, Jobbáď, Galajda, Mlynárik, Zubrický, Hajduk, K. Rezmuveš, Hanzlík, R. Jakab, K. Horváth, striedali: Zagiba, R. Horváth, Freivolt, Csákó

Valaliky (11) – Hrhov (10) 3:3 (1:2), G: Vlasatý 2 (15, 83), Bakši (66) - A. Szirotnyák (23), Szakács (38), T. Šimon (83)

Hrhov: Z. Halász - Dévai,  Kortvély, Tóth, Geč, Gecs, A. Herczeg, T. Šimon, Szakács, Szirotnyák, M. Rybár

Drnava (12) – Šaca (2) 2:3 (0:2), G: B. Šoltés 2 (89, 90) - Stoľár (8), A. Gruľo 2 (25, 85)

Drnava: Fodor - A. Korszinszki, E. Polyák, N. Vozár, Ondrej, B. Šoltés, Babič, Icso, R. Kováč, R. Szucs, D. Tisza, striedali: S. Sliva, Bakoš

II. liga SMŽ  sk. A 26.kolo

SŽ: Borša (6) – Rožňava (5) 3:4 (1:1), G: T. Torkoš 3 - Harabín 2 (16,53), Vápeník (47), T. Gecelovský (69)

Rožňava: Džačár - Miklóš, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Harabín, M. Horvát, Jakab, Doboš, Štefan, striedali: Bodnár, Tomášik

14 logo FK Šaca 26 1 0 25 16 : 149 3 -36

MŽ: Borša (14) – Rožňava (7) 0:2 (0:1), G: M. Seman (23), Dávid (59)

Rožňava: Doboš - K. Benedik, Slávkay, Tamáš, Seman, Dávid, Minčík, Mihók, Grof, Timár, Madáč, Parada, Vidinský

II. liga SMŽ sk. C 26.kolo

SŽ:  FA Dovaj (14) – Krompachy (9) 1:0 (0:0), G: T. Ivanič (36)

Dovaj: Schvarz - R. Fabián, D. Benedik, T. Ivanič, Ďurský, Znak, R. Rochl, M. Lorinz, D. Koronczi ,Kuchta, J. Ivanič, striedal: F. Ú. Szabó

14 logo DOVAJ - Podpora šport. talentov 26 3 2 21 16 : 108 11 -28

MŽ: FA Dovaj (5) – Krompachy (14) 12:2 (6:0), G: Domik 5 (2,6,9,27,52), Šikúr 2 (17, 60), M. Gallo (29), T. Bernát (32), Ján Horvát (45), K. Kočiš 2 (40, 60) - Ferko (41), Gožo (49)

Dovaj: Kočiš - Garguš, Domik, Gallo, F. Szabó, Šikúr, Havrlent, Andráš, T. Bernát, Mišina, Benó, Ján Horvát

I. trieda OFM 25.kolo

Dlhá Ves (2) – Dedinky (10) 3:0 (2:0), G: Mičinský 2 (23, 30), M. Makkai (88)

Hrhov (9) – Drnava (1) 0:5 (0:1), G: Rencsok (32), Jakub Maliňák 4 (51, 53, 70, 88)

Jablonov (7) – Honce (12) 6:2 (5:1), G: P. Hutník (11), A. Kerekeš 2 (18,84), Šalata (20), M. Fifík 2 (40, 45) - J. Sklenár (9), O. Varga (75) .Hostia vycestovali iba desiati

V. Slaná (8) – Bohúňovo (5) 4:1 (1:0), G: P. Rogos (38), B. Kuzma (46), A.Rogos (51), F. Gallo (75) - P.P. Baláž (87)

Krh. Dlhá Lúka (3) – Rož. Bystré (6) 4:1 (2:1), G:Čižmár 3 (2,35,62),J. Gebe (56) - Jar. Gallo (20)

O postupujúcom sa rozhodne v samom závere

Predposledné kolo bolo na trávnikoch II. triedy neúplné, nakoľko Jovice zvíťazili bez boja. Kečovo totiž na zápas nevycestovalo. Plešivčania naopak do Brzotína prišli, ale iba desiati. Post najlepšieho strelca si upevnil  O. Kerekeš z Kružnej. Gajdoš z Pače nepremenil v Čoltove nariadenú penaltu, ktorú mu gólman Jonáš kryl. Vedúca trojica svorne brala body z ihrísk súperov a tak ani v predposlednom kole nie je jasné, kto bude majstrom najnižšej okresnej futbalovej súťaže. Nižná Slaná naďalej vedie o bod pred Pačou a tri body stráca Kružná. V poslednom kole Slaná hostí Čoltovo a je prakticky papierovým favoritom. Pača to bude mať ťažšie nakoľko privíta Rakovnicu. Ml. Brzotín sa po víťazstve nad Plešivcom ocitol na deviatom mieste. Kečovo je predposledné a tabuľku naďalej uzatvára Čoltovo.

V Čoltove boli favoritmi zápasu futbalisti z Pače a zásluhou Lopatu a Pačaya viedli rozdielom dvoch gólov. Domáci Karasz však následne znížil na kontaktný gól. Po obrátke mali hostia výhodu penalty, ale Gajdošovu strelu gólman Jonáš kryl. Štvrťhodinu pred koncom Šomšák tesný náskok hostí poistil, ale domácim sa po druhýkrát podarilo J. Lukácsom streliť kontaktný gól. Aj tu bol záver dramatický , ale hostia už najtesnejší náskok udržali a tešili sa z troch bodov, ktoré ich udržujú v hre o postup.

Čoltovo (11) – Pača (2) 2:3 (1:2), G:Karasz (37), J. Lukács (82) - Lopata (23), Pačay (36), Šomšák (75). Hostia v podaní Gajdoša nepremenili penaltu gólman Jonáš ju kryl. (57)

Kružná brala body z Rakovnice. Skóre otvoril pred záverom polčasu hosťujúci Kerekeš. Po prestávke poistil vedenie Varga a Kamenský zvýšil na rozdiel triedy. V poslednej desaťminútovke padli ešte tri góly. Najprv Murza a I. Lörinc  znížili na kontaktný gól, ale hosťujúci Kerekeš po druhýkrát skóroval , čím vniesol do záverečných minút pokoj v podobe dvojgólového náskoku hostí.

Rakovnica (6) – Kružná (3) 2:4 (0:1), G: Murza (80), I. Lorinc (83) - O. Kerekeš 2 (41, 87), L. Varga (69), J. Kamenský (77)

Líder z Nižnej Slanej sa už v druhej minúte ujal po góle Olexu vedenia na ihrisku rezervy Gemerskej Hôrky. Domáci však Kökényom o tri minúty neskôr vyrovnali a dráma pokračovala. Slaná však po polhodine hry gólom Cangára šla po druhýkrát do vedenia, ktoré udržala až do konca a brala tri dôležité body.

Gem. Hôrka B (5) – Nižná Slaná (1) 1:2 (1:2), G: G. Kokény (5) - Olexa (2), J. Cangár (35)

Ml. Brzotín hostil Plešivec, ktorý pricestoval s desiatkov hráčov a tak pravdepodobnosť domáceho víťazstva bola o to väčšia čo sa i potvrdilo. Domáci po góloch A. Rusnyáka a K. Rezmüveša nedali hosťom šancu.

Ml. Brzotín (10) – Plešivec (7) 2:0 (1:0), G: Al.Rusnyák (10), K. Rezmuveš (70).Hostia vycestovali desiati

Jovice sa tentoraz súpera z Kečova nedočkali, nakoľko hostia nemali dostatok hráčov na vycestovanie na zápas. ŠTK ObFZ tak pravdepodobne neuskutočnený duel kontumuje v prospech domáceho mužstva.

Jovice (8) – Kečovo (9). Nehralo sa hostia neprišli 3:0 kont.