VI.liga 8.kolo: Víťazný návrat Betliarčanov

03.10.2013 - V ôsmom kole sa opäť najviac darilo nováčikovi z Betliara, ktorý si v dramatickom stretnutí na pôde Ďurkova vybojoval cenné tri body. V domácom prostredí bodovalo Krh. Podhradie a Gemerská Poloma. Dobšiná doma stratila tri body s Ťahanovcami. Vonku nebodovala ani Gemerská Hôrka. Najlepšie umiestnenie má po aktuálnom kole Gemerská Poloma, ktorá so šestnástimi bodmi drží štvrtú priečku iba o skóre za druhými Ťahanovcami a treťou Turňou.

Polomčanom vybojoval tri body gól Miloša Galla. Podhradie zdolalo aktuálneho lídra. Betliar si zásluhou V. Vávru priviezol cenné tri body z Ďurkova. Dobšiná po hodina hrala už o deviatich. Hôrka nebodovala v Košickej Novej Vsi.

Podhradčania hostili aktuálneho lídra tabuľky Malú Idu. Vedenia sa ujali hostia gólom Bálinta zo štvrtej minúty. Neskôr zrovnal skóre Breuer a vedenie poistil Hajduk. „ Loptu, ktorá skackala som nie najlepšie zasiahol. Nebola kopnutá ani prudko, ale pred brankárom hostí poskočila a skončila čo je hlavné  za jeho chrbtom“, konštatoval T. Hajduk, autor druhého domáceho gólu. Po prestávke  sa hostia viac venovali obrannej činnosti a domáci sa usadili na ich polke. Snaha a dobrý kolektívny výkon priniesol ovocie v podobe tretieho gólu, ktorého autorom bol tri minúty pred koncom P. Breuer. Zapísal sa tak v zápase dvakrát do streleckej listiny. Hostia, ktorí v prvom polčase podnikli niekoľko rýchlych brejkov sa po prestávke na nič nezmohli a post lídra nesvedčil o ich momentálnom výkonu.

Polomčania si od úvodných minút vytvorili prevahu, ale šance ostali nevyužité. Tri minúty pred polčasovým hvizdom uvidel za hrubý faul hosťujúci Leško druhú žltú kartu po ktorek nasledovala červená. Tak sa začala domáca presilovka. Na počudovanie však v druhom dejstve začali lepšie hostia a o desiatich  trikrát nebezpečne po brejkoch zaútočili.  Domáca prevaha neskôr pokračovala, ale gól sa nepodarilo streliť. Desať minút pred koncom striedajúcu Z. Greško vyslal krížny center pred hosťujúcu bránu. Kapitán Miloš Gallo sa rýchle zorientoval a dopravil loptu cez dvoch obrancov i brankára do siete. V domácom mužstve citeľne chýbali B. Milko a Maroš Gallo.

Dobšinčania po polhodine hry prehrávali doma rozdielom dvoch gólov. Do polčasu sa im podarilo dosiahnuť kontaktný , ale hostia opäť ušli na rozdiel dvoch gólov. Domáci korigovali, ale pätnásť minút pred koncom hostia po druhýkrát vedenie poistili. Za domácich nastúpil otec a syn Strelkovci. Ak vezmeme do úvahy, že Dobšinčania hrali bez vylúčeného Grančáka (oplácanie) od 36.min. a po hodine došlo aj k druhému oslabeniu, keď si za urážku asistenta rozhodcu vyslúžil vylúčenie aj Rupp iné ako nepriaznivý výsledok očakávať ani nemohli.

Gemerská Hôrka prehrávala do polčasu v Košickej iba po góle domácich z pokutového kopu. Až v 70.min. sa domácim podarilo tesný náskok poistiť. Hostia dokázali iba korigovať dve minúty pred koncom čestným gólom Demjéna.

Betliarčanom sa podaril v Ďurkove husársky kúsok, keď rozhodujúci gól strelil štyri  minúty pred koncom hrajúci tréner V. Vávra. Do polčasu hostia dvakrát doťahovali jednogólové manko. Po prestávke šli dokonca do vedenia a tentoraz domáci vyrovnávali. (3:3). V závere  rozhodol V. Vávra a body putovali do Betliara. Odohrali sme kvalitný zápas so šťastným koncom. Aj keď sme nezachytili úvod zápasu do polčasu sme dokázali odpovedať na góly domácich a do šatní sme odchádzali spokojnejší. V druhom dejstve sa na našu stranu priklonila šťastena. Aj keď sme dali gól, tak domáci naň okamžite dokázali odpovedať. Následne sa potvrdilo že " Nedáš - dostaneš!". Domáci nastrelili brvno a po vydarenej akcií, keď Maťo Árvay prihral loptu do voľného priestoru pred šestnástku som strelil víťazný gól. Do konca zápasu ostávalo niekoľko minút ale domácich sme pred našu bránku nepustili a odniesli sme si cenné 3 body“, povedal hrdina zápasu  V. Vávra.

8. kolo v kocke:

Krh. Podhradie - Malá Ida 3:1 (2:1),G: Breuer (15. ,87.min.), Hajduk (36.min.) - A. Bálint (4.min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš - Hajduk, Zdechovan, Erdöfalvi, Mészner, Kún, Kardoš, Kiss, Oravec, Breuer, Piater, striedali: Madarász, Lukó, T. Galajda

Dobšiná - Ťahanovce 2:4 (1:2), Góly za Dobšinú: F. Fabián, J. Barnák, ČK: Grančák ( 36.min. oplácanie), Rupp (58 min. HNS urážka AR) - ČK: D. Koľvek (36.min. kopnutie súpera bez lopty)

Dobšiná: Breuer - M. Laurinc, Grančák, Martinko, Barnák, Gothartd, A. Gallo, Rupp, J. Strelka, F. Fabián, M. Strelka, striedali: T. Turzák, Husár

Gem. Poloma - Kokšov Bakša 1:0 (0:0), G: Mil. Gallo (79.min.), ČK: V. Leško 2ŽK 42.min.)

Gemerská Poloma : Mišina - Grác Chochol, Hatvaník, Ďuríček, Gere, Fecko, R. Greško, Miloš Gallo, Benedik, Lipták, striedali: Šubovič, Z. Greško, M. Kováč

Košická Nová Ves - Gem. Hôrka 2:1 (1:0), Gól za Gem. Hôrku Demjén (88.min.)

Gem. Hôrka: G. Kováč, Izák, Sabad, Dostál, Ferdinand, Ištók, Demjén, Bodnár, Szkokan Nyíri, V. Kováč, striedal: V. Lázok

Ďurkov - Betliar 3:4 (2:2), Góly za Betliar: Herchl, Ľ. Árvay, L. Lörinc, Vávra (rozhodujúci 86.min.)

Betliar: Kelíšek - Cilovič, Ľ. Árvay, Herchl, I. Lörinc, M. Árvay, Vávra, Demeter, Varga, V. Kováč, Handlovič, striedali: Poťmák, L. Lörinc