VI. liga 6.kolo: Dobšiná uchmatla bod v dramatickom závere

19.9.2013 - V šiestom kole sa najviac darilo Gemerskej Polome, ktorá zdolala ďalšieho priebežného lídra Vyšné Opátske B. Gemerská Hôrka vonku prehrala v Ďurkove a Betliar nebodoval v Turni. Dramatický bol duel v Krh. Podhradí, ktoré hostilo v derby stretnutí Dobšinú. Nakoniec sa body bratsky delili. V aktuálnej tabuľke dominujú Polomčania na druhom mieste , Hôrka je ôsma, Podhradie desiate, Dobšiná jedenásta a Betliar sa umiestnil na dvanástom mieste.

V Podhradí sa stav menil v 89. aj 90 minúte duelu. Hôrka v Ďurkove už do prestávky prehrávala rozdielom triedy. Betliar kapituloval po bezgólovom polčase. Polomčania predvádzali ukážkový futbal a rozdielom triedy zdolali lídra.

DERBY Krh. Podhradie - Dobšiná: Šlágrom kola na Gemeri však bolo v poradí už piate derby medzi Krh. Podhradím a Dobšinou. Doteraz Podhradčania v dvoch domácich zápasoch zvíťazili a v Dobšinej uhrali raz bod a raz prehrali. I napriek tomu, že derby zápasy sú nevyspytateľné očakávalo sa domáce víťazstvo. Opak bol však pravdou. Do vedenia šli hostia po niekoľkých minútach hry a neskôr autor vedúceho gólu Martinko tesný náskok aj poistil. Domácim sa podarilo tesne pred polčasovým odchodom do kabín Hajdukom zo štandardtky dosiahnuť kontaktný gól. Po prestávke domáci z množstva tutoviek využili dve na skórovanie, keď medzi tyče trafil  najprv Prónyai a stav zrovnal. Dve minúty pred koncom dosiahol vedenie Kardoš a domáci sa už radovali z víťazstva. Radosť však bola predčasná, nakoľko v poslednej minúte hosťujúci Barnák prekonal po hrúbke gólmana Kerekeša a rozhodol o deľbe bodov.

Dobšiná : „ Na zápas sme pricestovali s malou dušičkou iba v predpísanom počte bez možnosti striedania, nakoľko naše „béčko“ hrajúce v najnižšej súťaži okresných futbalových majstrovstiev hralo svoj majstrák v rovnakom čase v susednej obci. Viac hráčov absentovalo a tak sme dve mužstvá pozliepali. Naša taktika v derby bola jednoduchá. V snahe inkasovať čo najmenej sa rozhodlo, že budeme nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka a všetky sily vložíme do defenzívnej činnosti. Do polčasu taktika vychádzala a dokonca sme aj viedli, ale druhý polčas ako už neraz máme smolný a nedarí sa nám. Myslím si, že v prvom polčase sme boli lepší a druhý patril domácim. Deľba bodov o ktorej sme rozhodli v hodine dvanástej je preto zaslúžená“, uviedol po zápase vedúci mužstva MFK Dobšiná Michal Laurinc.

Krh. Podhradie: „ Zápas sa hral prakticky v našej réžii. Hostia, ktorí hrali iba na brejky a neustále sa snažili nakopávať lopty na jediného útočníka Martinka mali ale v zápase vynikajúcu štatistiku úspešnosti, keď zo štyroch šancí trikrát skórovali. V druhom polčase sme hrali už veľmi dobrý futbal, rodili sa tutovky, ale tie sme trestuhodne pozahadzovali. Nakoniec sa nám predsa len podarilo stav otočiť v náš prospech, ale záverečná chyba nás stála tri body. Myslím si však , že za celkový výkon by bolo víťazstvo zaslúžené. Ťažkáme si na asistenta rozhodcu, keď nám odmával ofsajd pri skórovaní nášho kapitána Piatera na 2:2. Výrazne tým ovplyvnil ďalší priebeh stretnutia. Z toho dôvodu sme po zápase podali aj námietku“, povedal vedúci mužstva FK Krh. Podhradie Ladislav Jobbáď.

Betliarčania cestovali do Turne v oklieštenej zostave, keď im absentovalo až šesť hráčov zo základu. Do polčasu obaja aktéri veľa vody nenamútili a diváci sa gólu nedočkali. Po prestávke sa domácim podarilo otvoriť skóre, keď Rebej premenil nariadenú penaltu vo vedúci gól. Desať minút pred koncom poistil vedenie striedajúci Bálint. Snaha hostí o korigovanie nelichotivého stavu však gól nepriniesla.

Polomčania doteraz hostili už dvoch priebežných lídrov súťaže a to Ťahanovce a V. Opátske B. Tieto mužstvá sa síce na chvíľu ocitli na čele tabuľky ,ale treba vziať do úvahy, že doposiaľ hrali iba s papierovo najslabšími súpermi. V oboch prípadoch odchádzali z Gemerskej Polomy s trojgólovým mankom. V ostatnom zápase sa v Polome hral ukážkový oku lahodiaci futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Fecko a premenenou penaltou pečatil víťazstvo  kapitán Miloš Gallo. Gól bol zároveň jeho premiérovým v novom súťažnom ročníku.

Gemerská Hôrka sa predstavila v Ďurkove. Domáci si postupne vytvorili štvorgólové vedenie a hostia iba pred odchodom do kabín korigovali priebežný stav gólom Ferdinanda. Po prestávke znížil najprv Nyíri, ale domáci následne opäť zvýšili na rozdiel triedy. Tento stav ešte v ostatnej minúte dokázal korigoval hrajúci tréner Klinko.

6.kolo v kocke:

Krh. Podhradie - Dobšiná 3:3 (1:2), G: Hajduk (43.min.), Prónyai (59. min.), Kardoš (89.min.) - M. Martinko 2 ( 7,38 min.), J. Barnák (90 min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš - Jurini, Hajduk, Zdechovan, Erdöfalvi, Kún, Breuer, Piater, Kardoš, Kiss, Prónyai, striedali: Lukó, Madarász, Mészner

Dobšiná: Breuer - T. Turzák, Grančák, M. Martinko, Barnák, Gothardt, Gallo, Husár, Rupp, Plichta, Baquero

Turňa - Betliar 2:0 (0:0), G: Rebej (z 11 m), Bálint

Betliar: Kelíšek - Poťmák, R. Kováč, Varga, Herchl, Cilovič, I. Lörinc, Vávra, M. Árvay, L. Lörinc, Demeter, striedal: Benedikty

Gem. Poloma - V. Opátske B 3:0 (2:0), G: Fecko2, Mil . Gallo (z 11 m)

Gemerská Poloma: Mišina - Grac, Milko, Mar. Gallo, Chochol Hatvaník, Ďuríček, Gere, Fecko, R. Greško, Mil. Gallo, striedali: Boroš, Lipták, M. Kováč

Ďurkov - Gem. Hôrka 5:3 (4:1), Góly za Gem. Hôrku: R. Ferdinand, Nyíri, Klinko

Gemerská Hôrka: G. Kováč - Zsóri, Klinko, Ištók, Szkokan, R. Lörinc, Nyíri, Bodnár, V. Kováč, Demjén, Ferdinand, striedali: Lázok, Liptai, T. Lörinc