VI. liga 4.kolo: Betliar získal prvý bod, na dosah boli tri

4.9.2013 - V štvrtom kole sa najviac darilo futbalistom Gemerskej Polomy, ktorí doma zdolali aktuálneho lídra z Ťahanoviec rozdielom triedy. Podhradčania pukli v Geči, kde inkasovali štvorku a Dobšiná sa taktiež vrátila bez bodu z Košickej Novej Vsi. V okrersnom derby sa Betliaru v stretnutí proti Gemerskej Hôrke podarilo získať prvý šiestoligový hod.

V gemerskom derby bol Betliar blízko k víťazstvu, Podhradie utrpelo debakel, Polomčania hrali druhý polčas presilovku a Dobšiná vonku taktiež neuspela

Polomčania hostili lídra z Ťahanoviec. Hostia však doteraz hrali iba z mužstvami z dolných poschodí a favoritom boli preto jednoznačne domáci. Rýchlym gólom P. Gereho viedli, hneď po obrátke poistil vedenie Grac a o niekoľko minut pečatil víťazstvo B. Milko. Hostia pre vylúčenie Koľveka hrali celý druhý polčas o desiatich. "Do zápasu sme nastupovali s cieľom udržať predovšetkým domácu neporaziteľnosť i napriek papierovo lepšiemu postaveniu súpera v aktuálnej tabuľke našej skupiny. Nahrával nám fakt, že do hry nezasiahol tvorca hry Üngvölgyi, ktorý bol zranený, ako i ďalšia skutočnosť, že hostia prišli bez brankárov. Jeden z nich bol zranený a druhý náhle pred stretnutím ochorel. Do brány tak musel hráč Kappel. I napriek tomu sme na zápas nastupovali s plnou zodpovednosťou. Po rýchlom vedúcom góle nastalo upokojenie i napriek tomu, že streľba bolo do polčasu dosť bezzubá. Po vylúčení hosťujúceho hráča sa už hralo v našej réžii, hru sme kontrolovali a z následných šancí premenili dve, ktoré mám zabezpečili definitívne trojbodový zápis. Hostia prakticky okrem dvoch únikov a jednej strely z hry viac nemali,“ hodnotil manažér TJ Gemerská Poloma Marek Kováč. Na všetky tri domáce góly nahral Miloš Gallo.

Betliar v derby stretnutí privítal Gemerskú Hôrku. Mužstvá sa striedali vo vedení a po hodine hry viedli domáci futbalisti 3:2. Tento stav sa nemenil až do 87. min. , keď hosťujúci V. Kováč skóroval a rozhodol tak o deľbe bodov. „Na derby stretnutie sme sa svedomite pripravovali ako na každý doterajší zápas. Herne to bol obojstranne dobrý pohyblivý a bojovný duel. Prejavili sme väčšiu túžbu po víťazstve, ale i napriek našej snahe, niekoľko šancí sme nevyužili. Doteraz sme za každú chybu v predchádzajúcich zápasoch kruto zaplatili a bohužiaľ táto skúsenosť nás sprevádzala aj v derby. Skúsenejší a agresívnejší hostia naše chyby trestali okamžite gólmi. Na poste stopéra dobre pôsobil a organizoval hru  Aličkovič. Verím, že smolu z úvodných kôl prekonáme, budeme zbierať postupne body a vyhneme sa záchranárskym prácam,“ povedal vedúci mužstva TJ Tatran Betliar Pavol Letanovský.

Gemerská Hôrka už vonku nazboerala 5 bodov, keď zdolala Turňu a po bode si odniesla z V. Opátského B a Betliara.„Hra na malom a dosť tvrdom ihrisku v Betliari nám nesadla a bránila v kombinačnej činnosti. Pred samotným zápasom ešte aj trochu zapršalo a terén sa tak stal na dôvažok aj klzkým. To však  znevýhodnilo rovnako oba celky. Rýchlym gólom sme sa ujali vedenia, keď po chybnej rozohrávke získal loptu Ištók a skóroval k bližšej tyči. Následne nás domáci zatlačili, ale vyrovnať sa im podarilo až po polhodine hry po ďalekonosnej strele. Nám sa však z prvej rozohrávky podarilo po peknej akcii skórovať a po druhýkrát ísť do vedenia."V závere polčasu domáci po penalte skóre vyrovnali a po prestávke sa tak začínalo odznova. Tentoraz sa rýchlym gólom ujali vedenia domáci a naši akoby sa ešte pozabudli v šatni. Následne nás chceli pritlačiť, ale viazla kombinácia a iné ako nakopávať lopty na vysokých hráčov sa ani nedalo. Z toho dôvodu sme stiahli dozadu nášho Klinka. Obával som sa, že dostaneme z rýchleho brejku rozhodujúci gól, ale nestalo sa tak a tri minúty pred koncom sme po skrumáži so šťastím vyrovnali. V. Kováč totiž s takým falšom zasiahol loptu, že ani sám nevie ako skončila v domácej sieti. Za predvedený výkon však deľba bodov bola zaslúžená,“ uviedol Ladislav Špánik, tajomník FK Gemerská Hôrka.

Podhradčania a Dobšinčania vonku neuspeli. Podhradčania držali dlho bezgólový stav a všetky štyri góly inkasovali približne v poslednej dvadsaťminútovke. To po zranení gólmana Harhoského už nastúpil do brány Kerekeš, ktorý ako tvrdí takmer dva mesiace nemal kontakt s loptou, nakoľko bol v zahraničí.  Dobšinčania sa v závere prvého polčasu ujali vedenia Dudrom, ale po obrátke už skórovali iba domáci futbalisti. Najprv stav po hodine hry zrovnali, neskôr vedenie poistili a víťazstvo pečatili tretím gólom v záverečnej minúte zápasu.

4.kolo v kocke:

Geča - Krh. Podhradie 4:0 (0:0) G: (67. až 90 min.)

Krh. Podhradie: Harhovský - Kiss, Erdöfalvi, Piater, Prónyai, Madarász, Breuer, Oravec, Lükó, Meszner, Kardoš

Betliar - Gem. Hôrka 3:3 (2:2), G: Demeter, I. Lörinc, Ján Gonos - Ištók, Bodnár, V. Kovács (87.min. na 3:3)

Betliar: Kelíšek - Cilovič, Aličkovič, Herchl, I. Lörinc, Handlovič, Barkasz, M. Árvay, Vávra, Demeter, Varga, striedali: Benedikty, Ján Gonos

Gem. Hôrka: G. Kováč - Izák, Zsóri, Klinko, Ferdinand, Ištók, Tóth, Szkokan, R. Lörinc, Nyíri, Bodnár, striedali: Demjén, V. Kovács

Košická Nová Ves - Dobšiná 3:1 (0:1), G: Dudra (41 min.)

Dobšiná: Breuer - Turzák, Grančák, Martinko, Barnák, Gothardt, A. Gallo, Husár, Záhoranský, Dudra, Rupp, striedal: Ondrejčík

Gem. Poloma - Ťahanovce 3:0 (1:0), G: P. Gere (6.min.), Grac (48.min.), Milko (51.min.)

Gemerská Poloma: Mišina - Grác, Milko, Fecko, Chochol, Mar. Gallo, Hatvaník, Ďuríček, P. Gere, Boroš, Mil. Gallo, striedali: Benedik, Lipták, Šubovič