VI.liga 3.kolo: Gemerský peletón vedú nateraz Polomčania

26.8.2013 - Tretie kolo v šiestoligovej spoločnosti sa nieslo v znamení druhého jesenného gemerského derby medzi Dobšinou a Gem. Polomou. Hostia poškuľovali pred stretnutím po bode, ale nakoniec získali všetky tri. Gemerská Poloma tak po troch kolách má z gemerských šiestoligistov doteraz sedem bodov a nachádza sa aktuálne na štvrtom mieste. Piata priečka patrí Krh. Podhradiu, ktorá doma deklasovala Košickú Novú Ves. Na šiestom mieste sa nachádza Gemerská Hôrka , na desiatej priečke sa drží Dobšiná a Betliar, ktorý naďalej platí nováčikovskú daň je bez bodu na predposlednom mieste šiestoligovej tabuľky . Ostáva však veriť, že Betliar smolu prelomí a začne bodovať.

V Podhradí sa mladí hráči ujali, B. Milko strelil Dobšinej zlatý gól, Laurinc zbytočne oslabil káder. Betliar čaká ,Hôrka doma iba nerozhodne.

Podhradčania nastúpili na zápas v ktorom jednoznačne deklasovali Košickú Novú Ves bez šiestich hráčov základnej zostavy Kúna, Juriniho, Zdechovana, Kozáka, Kardoša a Mésznera, ktorého stopla červená karta. „ Nastúpiť tak museli aj mladí hráči ako Hajduk, Lükó, Oravec a Tomáš Galajda. Musím priznať silu súpera sme momentálne nepoznali a čakali sme ťažký zápas, nakoľko hostia v predošlom kole doma zdolali kvalitnú Geču. Našťastie súper nebol nebezpečný a počas celého stretnutia sme mali hru v rukách. Mali sme raketový štart, keď prvý gól strelil Prónyai už v 2. min. zápasu. Polčas sme vyhrali rozdielom triedy a potom ešte prikrášlili víťazstvo. Musím pochváliť celý kolektív a taktiež štvoricu mladých hráčov, ktorí si svoje posty zastali na výbornú a niektorí dokonca podali výkon nad očakávanie. Teší aj fakt, že Galajda na svoj premiérový gól v drese Podhradia dlho čakať nemusel“, povedal tréner FK Krh. Podhradie Zoltán Breuer.

Hôrka v úvodných dvoch kolách dvakrát bodovala na pôde súperov, keď zdolala Turňu a vo V. Opátskom  uchmatla bod. Na tieto úspechy chcela doma nadviazať. Zápas začal dobre, keď už v 2. min. otvoril skóre Bodnár. Na ďalší gól však už domáci museli čakať viac ako sedemdesiat minút. Ten však na nešťastie lovil zo siete domáci gólman a hostia z Kokšov Bakše tak získali v Hôrke cenný bod. Hôrke chýbal gólman Kovác a tak do brány nastúpil Farkaš. „ Myslím si, že i napriek tomu, že proti perfektnej ďalekonosnej strele Stoľára bol náš golman bezmocný odchytal zápas dobre. I napriek tomu, že súper získal iba prvý jesenný bod má kvalitné mužstvo. Jednoznačne bolo na nás, aby sme šance ktorých bolo z našej strany niekoľko aj efektívnejšie využili. Jeden gól doma je riziko a niekedy pramálo na zisk troch bodov“, konštatoval predseda FK Gemerská Hôrka Róbert Vajda.

Betliarčania ani v treťom kole neuspeli. V Krásnej na dvojgólové polčasové vedenie dokázal gólom odpovedať iba Varga. Po prestávke domáci opäť dvakrát skórovali a tentoraz korigoval nelichotivý stav Vávra. Posledné slovo mali však domáci, ktorí piatym gólom pečatili víťazstvo.

Dobšinčania v derby stretnutí s Polomou držali nerozhodný , bezgólový stav v prvom polčase. To už však od 38.min. hrali bez vylúčeného M. Laurinca, ktorý dostal po druhej žltej karte červenú. Prvú dostal za faul v 8.min. a druhú za NS - odkopnutie lopty po odpískaní. Bolo to zbytočné vylúčenie a následné oslabenie domáceho kolektívu. V bráne Dobšinej sa predstavil Fajdek namiesto Breuera, ktorý bol kdesi na turistickom výstupe.

Polomčania tak prakticky viac ako polčas hrali v početnej výhode a v 65.min. sa im zásluhou B. Milka po prihrávke kapitána Mil. Galla podarilo streliť vedúci gól. Ako sa neskôr ukázalo mal cenu troch bodov hosťujúce farby.

foto - Krh. Podhradie - KNV 5:0 - foto

3.kolo v kocke:

Krh. Podhradie – Košická Nová Ves 5:0 (3:0), G: Prónyai 2 (1 z 11 m), Galajda, Lükó, Piater

Krh. Podhradie: Harhovský – Kiss, Erdöfalvi, Piater, Prónyai, Madarász, P. Breuer, Oravec, Lükó, Hajduk, Galajda

Gem. Hôrka – Kokšov Bakša 1:1 (1:0), Gól za Gem. Hôrku: D. Bodnár

Gem. Hôrka: Farkaš – Tóth, Ištók, Szkokan, Zsóri, Klinko, Nýíri, Bodnár, R. Lörinc, Ferdinand, Izák, striedali: Demjén, V. Kovács

V. Opátske B Krásna – Betliar 5:2 (2:1), Góly za Betliar: Varga, Vávra

Betliar: Uharček – Cillovič, Herchl, Varga, Barkasz, Ján Gonos, Handlovič, M. Árvay, Vávra, I. Lörinc, L. Lörinc  striedali: Benedikty, Cirbus, Ľ. Árvay

Dobšiná – Gem. Poloma 0:1 (0:0), G: B. Milko, ČK: M. Laurinc (38.min.)

Dobšiná: Fajdek – Turzák, Grančák, Strelka, J. Barnák, Martinko, Gothardt, F. Fabián, A. Gallo, Laurinc, Husár, striedal: Potočný

Gem. Poloma: Mišina – Grác, Milko, Fecko, Hatvaník, Mar. Gallo, Chochol, P. Gere, Boroš, Mil. Gallo, Lipták, striedali: Šubovič, M. Ďuríček, Benedik