VI.liga 2.kolo: Hôrka aj o desiatich dokázala zvíťaziť

19.8.2013 - Druhé kolo v šiestoligovej spoločnosti sa nieslo v znamení prvého gemerského derby medzi Gem. Polomou a Krásnohorským Podhradím. Po víťazstve domácich síce najtesnejším skóre sa vzájomná derby bilancia čo do bodového vyjadrenia vyrovnala.  Polomčania tak majú po dvoch kolách štyri body, ale s rovnakým počtom disponuje aj Gemerská Hôrka. Tá ich nazbierala iba vonku , čo je dobrou východiskovou pozíciou pred domácim premiérovým zápasom. Podhradčania a Dobšiná majú po jednom domácom víťazstve a bez bodu ostáva Betliar, ktorý aj naďalej platí nováčikovskú daň.

Hôrka bez vylúčeného Dostála, Podhradie bez Mésznera,  Betliar si ešte počká, debakel Dobšinej

Hôrka aj v druhom kole cestovala na pôdu súperov tentoraz do Turne, ktorá vypadla z piatej ligy. Dvakrát viedla a druhý polčas hrala bez vylúčeného Dostála. Vedenia sa ujali zásluhou ďalekonosnej strely Zsóriho. Neskôr sa domácim podarilo vyrovnať." Do polčasu sa domáci hnaní aj rozhodcom snažili, ale našťastie vedúci gól sme dali my a oni museli doťahovať. Vylúčeniu Dostála predchádzal faul zo strany domáceho hráča, ktorý v prerušenej hre odzadu zrazil nášho Szkokana. Kapitán Dostál následne reklamoval a dožadoval sa u rozhodcu karty pre domáceho hráča. Karty sa nedočkal a tak samozrejme rozhodcovi nadal nevhodným spôsobom začo si vyslúžil červenú kartu. Po prestávke v hre o desiatich sme sa viac sústredili na obrannú činnosť Klinko sa úplne stiahol dozadu a do brejkov vyrážal Bodnár. Podarilo sa mu aj skórovať a viedli sme po druhýkrát. V závere Bodnár vysunul Szkokana ten posunul loptu striedajúcemu R. Ferdinandovi , ktorý úspešne dopravil loptu do siete", konštatoval L. Špánik, tajomník FK Gemerská Hôrka.

Dobšinčania po domácej výhre nad Budimírom utrpeli debakel na pôde Ďurkova. Za stavu 0:3 dokázal skórovať iba Jerguš Barnák, ktorý čestný gól vyťažil z nariadenej penalty. Následne hostia ešte štyrikrát inkasovali. V treťom kole ich v okresnom derby čaká Gemerská Poloma.

Polomčania v prvom derby stretnutí chceli potvrdiť dobrý výkon z Geče, kde získali prvý tohtoročný bod po nerozhodnom výsledku. Emócie, prestíž to všetko patrilo k derby zápasu. „Napätie pred derby zápasom panovalo už počas týždňa nakoľko mladí hráči sa predom podpichovali  a hecovali či už cez verejné siete ako i na diskotéke, kde inak ako kamaráti chodia. V samotnom zápase sa šlo do súbojov obojstranne tvrdo, ale v rámci slušnosti . Do polčasu sme mali niekoľko štandardiek , ako i nakopávaných lôpt, ale tie  zakončovatelia do gólového efektu nedotiahli. V druhom polčase šancu spálil Boroš keď trafil tyčku hosťujúcej brány. Neskôr sme po vedúcom góle Fecka nejaký čas museli odolávať snahám hostí , ale jednogólové vedenie sme zodpovednou hrou udržali . O gól sme tak boli lepším mužstvom a víťazstvo je preto zaslúžené“, povedal hráč a manažér TJ Gemerská Poloma Marek Kováč.

Fotoobjektívom J. Maliňáka: Gem. Poloma - Krh. Podhradie

Podhradčania v derby v Polome podľahli najtesnejším skóre. „Všade kde som počas týždňa chodil sa preberalo nedeľňajšie derby a emócie pracovali už vopred naplno, ktoré sa preniesli aj na hraciu plochu v samotnom zápase. Z našej strany bolo síce sem-tam pár tvrdších zákrokov, ale samotná hra zákerná nebola . Domáci  síce tvrdili opak, ale myslím si, že žiadne unfér zákroky neboli. Hra bola celkom vyrovnaná i keď domáci mali prevahu v zálohe. My sme v zálohe až tak dobre nepracovali a v útoku sa nám tak hralo ťažšie, nakoľko si nás domáci obrancovia strážili zodpovedne. Naša predzápasová taktika bola jednoduchá. Snahou bolo vychádzať zo zabezpečenej obrany a neinkasovať. Vedeli sme o sile domácich , ale tí si do polčasu vážnejšie šance nevypracovali a náš gólman spoľahlivo ich strelecké aktivity riešil k spokojnosti.  Po prestávke sme dostali zbytočný gól ,keď sme nepokryli najmenšieho  hráča a dovolili mu dokonca hlavou zakončiť. Následne sme si vytvorili celkom slušný tlak , bez vážnejších zakončení, ale trvalo to iba ani nie štvrťhodinu.  Domáci už kontrolovali tesný náskok a zbytočne sa do útoku nehrnuli. Ešte dvakrát peknými strelami zamestnali nášho gólmana. Vylúčenie komentovať nebudem, podľa mňa obaja šli do súboja o loptu a na druhú kartu to nebolo.  Dožadovali sme sa jednej penalty, ked Dano Grac  rukami stihol v šestnástke nášho prenikajúceho  Prónaiho.  Arbiter usúdil, že to faul nebol . Neostáva nám nič iné ako tieto rozhodnutia akceptovať“, komentoval zápas Jaroslav Piater, kapitán FK Krh. Podhradie.

Betliarčanov delilo od prvého premiérového  bodu iba päť záverečných minút, ale práve v tom čase hostia z Malej Idy ich sen o zisku body zavrhli, keď skórovali Šofranekom. Tesne pred koncom prvého polčasu mali domáci výhodu penalty, ale strelu Jána Gonosa gólman hostí pokryl. Na bod si musia tak Tatranci ešte minimálne do nedele počkať. V bráne Betliara mal premiéru druhý gólman M. Uharček, ktorý tak zastúpil Kelíška, ktorý si odpykáva trest za červenú kartu , ktorú utŕžil v úvodnom kole (3 zápasy )

2.kolo v kocke:

TJ Cementáreň Turňa - Gemerská Hôrka 1:3 (1:1), Góly za Gem. Hôrku: Zsóri (22.min.), Bodnár (61.min.), Ferdinand (90.min.), ČK: Dostál (45.min.UR)

Gem. Hôrka: G. Kováč - Dostál, Zsóri, Tóth, Lörinc, Szkokan, V. Kováč, Ištók, Bodnár, Klinko, Nyíri, striedali: R. Ferdinand, Demjén

Gemerská Poloma - Krh. Podhradie 1:0 (0:0), G: Fecko (58.min.), ČK: Mészner (po 2 ŽK 80.min.)

Gem. Poloma: Mišina - Grac, Milko, Fecko, Hatvaník, Mar. Gallo, Chochol, P. Gere, Benedik, MIl. Gallo, Lipták, striedali: Boroš, Šubovič, R. Greško

Krh. Podhradie: Harhovský - Juriny, Kún, Erdöfalvi, Piater, Prónyai, Mészner, Madarász, Breuer, Kardoš, striedali: Oravec, Galajda, Hajduk

Betliar - Malá Ida 0:1 (0:0), G: Šofranek (85. min.)

Betliar: Uharček - Cilovič, Ľ. Árvay, Herchl, Varga, Barkasz, Ján Gonos, Handlovič, M. Árvay, Vávra, I. Lörinc, striedal: L. Lörinc

MŠK Ďurkov - MFK Dobšiná 7:1 (3:1), Gól za Dobšinú: J. Barnák  (z 11 m)

Dobšiná: Breuer - Turzák, Strelka, Grančák, J. Barnák, Martinko, Gothardt, F. Fabián, A. Gallo, Dudra, Husár, striedali: Potočný, M. Barnák