V.liga 7.kolo: Rožňava prerušila víťaznú šnúru lídra a zabodovala už aj doma

07.9.2013 - Rožňavskí piatoligisti majú po šiestich jesenných kolách  zaujímavú štatistiku. V domácom prostredí neuspeli ani raz a nemali na konte ani bod. Táto štatistika už po dnešku neplatí. Konečne zabodovali aj doma a získali hneď tri body. Tie sú o to cennejšie, že dokázali prerušiť šesťzápasovú víťaznú šnúru lídra zo Šace.

Po polhodine hry skóre otvoril Kovács a po prestávke prišli chvíle Figúra. Ten najprv vedenie po hodine hry poistil a v závere pridal tretí gól z nariadenej penalty. Záverečné minúty dohrávali domáci v ppčetnej výhode, nakoľko arbiter vylúčil hosťujúceho Beličáka za sotenie súpera v sľubnej šanci.

Zápas očami trénera Branislava Kuzmu

„ Napriek tomu, že dnes k nám prišiel líder zo Šace sme mali jasný cieľ a to víťazstvo, tomu sme podriadili taktiku. Stopercentná  defenziva  všetkých hráčov a rýchli prechod do útoku. Dnes sme konečne dokázali premeniť šance ktoré sme si dokázali vypracovať inak v každom domácom zápase.

Súpera sme dnes viac menej do ničoho nepustili, umnou a taktickou hrou sme zaslúžene získali prvé domáce víťazstvo. Chcel by som pochváliť celé  mužstvo za predvedený, bojovný výkon“.

FAKTY

Doma

Rožňava              4             1             0             3             5:5          3

Rožňava - Medzev 0:1, Rožňava - Sobrance 1:2, Rožňava - V. Kapušany 1:2

Rožňava – Šaca 3:0 (1:0), G: F. Kovács (35.min.), Figúr 2 (65,86 min. 1 z 11 m), Beličák - ČK 84.min. (sotenie súpera v gól. šanci)

Rožňava: Šalamon – Róth, Sappanoš, Jonáš, Figúr, Almáši, Kováč, Smrek, Brezer, F. Pollák, Korfanta. Striedali: M. Pollák, R. Fabián