V. liga 6.kolo: Body z vonku tešia, domáce však chýbajú

30.8.2013 - Rožňavskí piatoligisti majú po šiestich jesenných kolách  zaujímavú štatistiku. V domácom prostredí neuspeli ani raz a nemajú na konte ani bod. Naopak akoby vonku boli doma , keď z troch zápasov získali sedem bodov a ešte neokúsili trpkosť prehry. Na pôde Kalše uhrali po remíze prvý bod, následne zdolali Rudňany rozdielom triedy a v predohrávke šiesteho kola naplno bodovali aj v Sp. Vlachoch.

Po nerozhodnom bezgólovom polčase sa hostia už v 47. min ujali vedenia Kovácsom, ktorý neskôr jednogólové vedenie poistil. Domáci sa dočkali kontaktného gólu tri minúty pred koncom Legártom.

Zápas očami kapitána Patrika Milatu

„ Na predohrávku sme nastúpili v silnej zostave, keď už bol k dispozícii aj Z. Breuer a taktiež Smrek z Revúcej.  Samozrejme cieľ získať tri body bol jednoznačný. Od úvodných minút sme hralo kombinačný futbal a prakticky domácich  do polčasu do vážnejšej šance nepustili. Naša hra vychádzala zo zabezpečenej obrany prechodom na rýchle brejky cez niekoľko dotykov . Pekné akcie však do polčasu gól nepriniesli. Hneď po prestávke Kováč vyloženú šancu zužitkoval na strelenie vedúceho gólu. Pokračovali sme v naordinovanej taktike a umnou  obrannou činnosťou úspešne čelili nakopávaným loptám domácich. Dvadsať minút pred koncom sa Kovácsovi podarili po peknej kombinačnej akcii vedenie poistiť. Rodili sa ďalšie šance, ale tie už ostali nevyužité.  V závere domáci po skrumáži v našej šestnástke vyťažili kontaktný gól, keď Legárt pretlačil loptu do siete. Následne pokračovali v nakopávaní lôpt, ale víťazstvo sme už z rúk nepustili. Bolo zaslúžené nakoľko sme si oproti trom domácim príležitostiam vytvorili oveľa viac šancí, ktoré mohli skončiť gólmi v domácej sieti“, uviedol po stretnutí Patrik Milata, ktorý bol v stretnutí pasovaný za kapitána, nakoľko F. Polláka stopla červená karta z predchádzajúceho kola.

FAKTY

Doma

Rožňava              3             0             0             3             2:5          0

Rožňava - Medzev 0:1, Rožňava - Sobrance 1:2, Rožňava - V. Kapušany 1:2