V. liga 5 kolo: Rožňava stále čaká na prvé domáce body

25.8.2013 - V piatom kole hostili piatoligisti SP MFK Rožňava súpera z východu republiky V. Kapušany. Ani v treťom domácom vystúpení sa im nepodarilo zvíťaziť. Po domácich prehrách s Medzevom a Sobrancami si body odviezli aj V. Kapušany.

SP MFK Rožňava - V. Kapušany 1:2 (1:1), G: Kovács - Vasiľ 2, ČK: F. Pollák (Po 2 ŽK 87.min. - v oboch prípadoch kritika rozhodcu: Ako to pískaš, Čo to pískaš zdroj. zápis R

Rožňava: Salamon - Almáši, Roth, Sappanoš, Jonáš, M. Pollák, Urbánik, Milata, Figúr, Kovács, F. Pollák

Branislav Kuzma, tréner SP MFK Rožňava: "Rozhodca degradoval futbal"

"Prvý polčas chlapcom niet čo vytknúť.  Hrali sme celkom solídny futbal a ujali sa vedenia. Následne, ale hostia vyrovnali. Neviem či to bola chyba brankára či tam bol kontakt ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Neskôr  sa zrodili  zo tri čisté šance, ktoré sme však nepremenili. Do druhého polčasu sme si povedali, že na ihrisko vybehneme ako desať  odhodlancov bojovať o víťazstvo, ale opak bol pravdou. Vybehli sme skôr ako polomŕtvoly. Inkasovali sme gól po štandardke a od toho času zápas už s futbalom nemal nič spoločné. Z tridsiatich piatich minút, ktoré ostávali do konca stretnutia sa hralo možno sedem  - osem  čistého času. Rozhodca kúskovaním hry prakticky degradoval futbal, a nespočetnekrát sa dlhšie ošetrovali hráči hostí. Musím však povedať, že druhý polčas sme nehrali to, čo sme chceli . Fakt neviem čo sa stala hlavne v tých prvých minútach, keď  ešte rozhodca hru nekúskoval. Jednoducho sme prestali hrať a produkovať naordinovaný futbal  z prvého polčasu".