V. liga 4.kolo: Piatoligistom Rožňavy sa viac darí vonku aj o desiatich

20.8.3013 - Zaujímavou  štatistikou disponujú po štyroch odohraných kolách piatoligisti SP MFK Rožňava. V úvodnom kole doma podľahli Medzevu, následne získali prvý bod v Kaľšy na pôde nováčika.  V druhom domácom vystúpení opäť najtesnejším skóre podľahli  Sobranciam a počas uplynulého víkendu v oklieštenej zostave dokázali vonku získať ďalšie body. Tentoraz hneď tri  a to v Rudňanoch.

Gólový súčet uzavrel Milata

V Rudňanoch, kde sa stretli mužstvá z dolnej časti tabuľky sa viac darilo hosťom. Do vedenia šli takmer po hodine hry po góle F. Polláka. Následne tesný náskok poistil Figúr. Dvanásť minút pred záverečným hvizdom najprv Kovács upravil na rozdiel triedy, ale tri minúty pred koncom po strele Ďurša, ktorý zaznamenal čestný úspech kapituloval aj hosťujúci gólman Šalamon. To však zo strany hostí nebolo všetko . V poslednej minúte skóroval Milata a tak hostia odchádzali z Rudnian víťazne rozdielom triedy.

Druhý polčas úspešne aj o desiatich

Rožňavčania sa na zápas dokázali pozbierať presne jedenásti bez možnosti striedania a tak druhý polčas, keď pre zranenie musel odstúpiť Németh napodobnili Gemerskú Hôrku, ktorá bez vylúčeného Dostála dokázala taktiež zvíťaziť v Turni.  „ Chýbalo viac hráčov zo základu ako Breuer, Korfanta, Kudela, Fabián, Urbánik. Dôvodom absencie boli zranenia ako i dovolenky. Z rodinných dôvodov chýbal taktiež aj tréner B. Kuzma a preto sme toto víťazstvo venovali práve jemu. Druhý polčas sme hrali bez zraneného Németha, ktorého nemal kto striedať, ale i napriek tomu sa nám podarilo získať tri body", povedal Filip Pollák, asistent trénera SP MFK Rožňava.

FAKTY

OŠK Rudňany - SP MFK Rožňava  1:4 (0:0), G: F. Pollák, Figúr, F. Kovács, Milata

Rožňava: Šalamon - Almáši, Roth, Sappanoš, Jonáš, M. Pollák, Németh, Milata, F. Pollák, Figúr, Kovács

Doteraz:

Rožňava - Medzev 0:1, Kaľša - Rožňava 1:1 (Urbánik z 11 m), Rožňava - Sobrance 1:2 (F. Pollák), Rudňany - Rožňava 1:4 (F. Pollák, Figúr, Kovács, Milata)

11. Rožňava       4             1             1             2             6:5          4             -2