V.liga 27.kolo: B. Kuzma:"Vyhrali sme so šťastím"

26.5.2014 - Jarná časť súťažného ročníka 2013/2014 odštartovala 18.kolom a piatoligisti SP MFK Rožňava postupne zdolali Sobrance, Rudňany, V. Kapušany a Sp. Vlachy. V 22. kole ich víťaznú štvorzápasovú šnúru prerušil líder zo Šace, keď víťazný gól dosiahol gólom do šatne Kandráč. Potom narazili Rožňavčania na kvalitné mužstvo z horných poschodí V. Folkmar. Stačila jediná chyba a hostia si pripísali tri body. Následne cestovali do Poproča, kde nebodovali. Potom v domácom zápase uhrali bod s Michaľanmi a zo Strážskeho sa vracali ako víťazi. Proti posledným Sokoľanom doma zvíťazili o gól.

V. liga 27.kolo:

Rožňava  - Sokoľany 2:1 (1:1), G: Havko (z 11 m), F. Pollák - Žiga

Rožňava: Šalamon - Jonáš, Smrek, Roth, Milata, Havko, F. Pollák, Sappanoš, Breuer, Fabián, Boroš, striedali: M. Pollák, Figúr

Do vedenia šli už v druhej minúte hostia, keď Žiga prekonal gólmana Šalamona. Domáci takmer po polhodine ťažili z nariadenej penalty a zrovnali stav Havkom. Po prestávke sa už hralo takmer na polovici súpera zo samého dna tabuľky, ale rozhodujúci gól padol až dvanásť minút pred koncom z kopačky F. Polláka.

Braňo Kuzma, tréner SP MFK:Bolo to skôr vydreté víťazstvo, než zaslúžené. Náš výkon bol ďaleko od ideálu.  Hráčov som upozorňoval na poctivý prístup a nepodceňovanie súpera. Bohužiaľ mám pocit, že sa stal pravý opak. Nastúpili sme nekoncentrovaní. Tesne pred začiatok zápasu som všetkým prízvukoval, že ideme odohrať zápas s plným nasadením. Neviem, čo sa stalo, ale hráči si pravdepodobne mysleli, že súper si pred nimi sadne na zadok vzhľadom k ich umiestneniu v tabuľke. Nakoniec sa presvedčili, že aj posledné mužstvo vie hrať futbal. Ak nebude poctivý prístup k tréningom a zápasom, budeme mať problémy s každým súperom“.

Po 27.kole:

Doma:

Rožňava             14           7             2             5             22:12       23

Vonku:

Rožňava             13           5             4             4             19:17       19

Celkom:

7. Rožňava          27          12            6             9             41:29       42

Strelci:

8 gólov – Figúr, 7 gólov – F. Kováč, Almáši, 5 gólov – F. Pollák, 4 góly – Milata, 3 góly - Štyvar 2 góly - Z. Breuer, 1 gól - Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta, Havko