V.liga 23.kolo: Zaváhanie Folkmarčania využili na zisk troch bodov

19.4.2014 - Jarná časť súťažného ročníka 2013/2014 odštartovala 18.kolom a piatoligisti SP MFK Rožňava postupne zdolali Sobrance, Rudňany, V. Kapušany a Sp. Vlachy. V 22. kole ich víťaznú štvorzápasovú šnúru prerušil líder zo Šace, keď víťazný gól dosiahol gólom do šatne Kandráč. V ostatnom kole narazili Rožňavčania na kvalitné mužstvo z horných poschodí V. Folkmar.

V predošlej sezóne futbalisti Veľkého Folkmara doma zvíťazili a v jarnej  odvete si po remíze 1:1 odviezli z Rožňavy bod. V aktuálnom ročníku im to Rožňavčania vrátili po navlas rovnakom výsledku 1:1 na ich pôde.

Rožňava – V. Folkmar 0:1(0:0), G. Serbin (79.min.)

Rožňava: Šalamon – Jonáš, Smrek, Korfanta, Péter, Milata, Breuer, Havko, Figúr, Almáši, F. Pollák, striedali: Fabián, Boroš, Roth

V sobotňajšom predohrávanom stretnutí tempo hry diktovali domáci futbalisti, ale ani zo sľubných šancí nedokázali prekonať gólmana Rodáka v bráne súpera. Nakoniec opäť platilo známe „nedáš - dostaneš“, keď  desať minút pred záverečným hvizdom skóroval Serbin využijúc zaváhanie v zadných radoch. Hostia tak vyťažili z minima maximum, nakoľko si inú gólovú príležitosť v zápase nevypracovali.  "Po tomto výsledku sa mi veľmi ťažko hodnotí zápas. Hra bola prakticky osemdesiat minút na jednu bránu. Hostia sa v závere dostali raz pred našu bránu a skórovali. My sme mali sedem či osem vyložených šancí na strelenie gólu, no bohužiaľ zostalo len pri šanciach. Zápas sme si prehrali sami  v koncovke, "konštatoval tréner SP MFK Rožňava Branislav Kuzma.

Po 23.kole:

Doma:

Rožňava             12           6             1             5             19:10       19

Vonku:

Rožňava             11           4             4             3             18:15       16

Celkom:

Rožňava             23          10            5             8             37:25       35

Strelci:

7 gólov – F. Kováč, Almáši, Figúr, 4 góly – Milata, 3 góly - Štyvar 2 góly - Z. Breuer, F. Pollák, 1 gól - Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta