V. liga: 18.kolo: Vynikajúci štart piatoligistov SP MFK Rožňava

22.3.2014 - Futbalisti SP MFK Rožňava cestovali na úvodný duel jarnej odvety do Sobraniec. Aktuálne tretí celok tabuľky získal na jeseň v Rožňave tri body a určite chcel na túto skutočnosť nadviazať aj v domácom prostredí. Tento cieľ im však hostia od úvodných minút prekazili.

18.kolo:

MFK Sobrance - SP MFK Rožňava 3 : 4 (1:3), Góly: T. Čižmár 3 - Almaši 2, Milata, Figúr

Rožňava: Šalamon - Korfanta, Roth, Smrek, Jonáš, Milata, Breuer, Fabián, F. Pollák, Figúr, Almaši, striedal: Zsiga

Vynikajúci úvod hostí

Hostia ich však zaskočili a ani nie po polhodine viedli rozdielom triedy, keď skóre v piatej minúte otvorili Almášim. O desať minút neskôr vedenie poistil Milata a po ďalšej desaťminútovke Almáši strelil tretí gól. Domáci v závere korigovali T. Čižmárom.

Čižmárov hetrik domácim nepomohol

Po prestávke hostia hneď v úvode viedli opäť rozdielom triedy ,keď sa do listiny strelcov zapísal Figúr. Neskôr (55. min.) najprv T. Čižmár znížil na 2:4 a v závere dosiahol hetrik po premenení pokutového kopu, ktorému predchádzal faul Smreka. (3:4 v 88. min.). Čas však už v prospech hostí, ktorí si tentoraz za predvedený výkon trojbodový zápis plne zaslúžili.

Po 18.kole:

Doma:

Rožňava              9             4             1             4             17:9       13

Vonku:

Rožňava              9             3             4             2             16:14     13

Celkom:

Rožňava            18            7             5             6             33:23      26

Strelci:

7 gólov – F. Kováč, 6 gólov – Almáši, 5 gólov – Figúr, 3 góly – Štyvar, Milata, 2 góly – Z. Breuer, F. Pollák, 1 gól – Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta