V.liga 17.kolo: Hôrka, Podhradie a Dobšiná bodovali naplno

15.4.2015 - V ostatnom kole v predohrávke v sobotu oplatilo Krh. Podhradie súperovi z Ťahanoviec jesennú prehru.  V Gemerskej Hôrke v derby proti Betliaru sa zrodila prvá výhra domácich, nakoľko doposiaľ uhrali vzájomne iba tri nerozhodné výsledky. V nedeľu Dobšiná doma zvíťazila nad Košickou Novou Vsou. Poloma cestovala do Geče kde chytila poltucet gólov.

V. liga KG 17.kolo

Derby: Gem. Hôrka - Betliar

Doposiaľ:

Betliar               3      0      3      0      3:3   3

Gem. Hôrka       3      0      3      0      3:3   3

2013/2014

Betliar - Gem. Hôrka 3:3 (2:2), G: Demeter, I. Lörinc, Ján Gonos - Ištók, Bodnár, V. Kovács (87.min. na 3:3)

Gem. Hôrka – Betliar 0:0

2014/2015

Betliar - Gem. Hôrka 3:3 (2:1), G: Demeter 2 ( 39,45) , Ka. Ivanko (49) - Lippai 2 (35,68), Ištók (55)ČK: A. Cilovič  (13.min. UR) - D. Zsóri (22.min.)

Odveta:

Gem. Hôrka (8) – Betliar (14) 3:0 (0:0), G: D. Bodnár 3 (54,81,90) 1 z 11 m

Gem. Hôrka: Lipták - M. Lörinc, D. Bodnár, R. Szkokan, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, L. Bacso, R. Ferdinand, Demjén, striedali: Š. Bodnár, J. Kovács

Betliar: Šofranko - Ľ. Árvay, Cirbus, R. Fabián, L. Poťmák, Handlovič, Oravec, Vávra, Fafrák, Ľ. Zatroch, Benedikty

Teraz:

Gem. Hôrka       4      1      3      0      6:3   6

Betliar               4      0      3      1      3:6   3

Krásnohorské Podhradie

Na zápas z dôvodu zranení nenastúpilo viacero domácich hráčov medzi ktorými bol aj Jaroslav Piater a tak si kapitánsku pásku vyslúžil J. Erdȍfalvy. Po prvom góle v podaní Kuzmu musel aj on pre zranenie  odstúpiť a so sebazaprením ho nahradil Hajduk, ale v závere musel aj on striedať. Polčasové jednogólové vedenie sa viac ako po hodine hry podarilo poistiť Almášimu, ktorý tak vniesol do hry čiastočné uspokojenie a našťastie sa tento stav už nezmenil.

Bez koncových hráčov sa

Pre zranenie chýbali hlavne zakončovatelia a tak musel na hrot aj obranca Jurini.  „ Ku štyrom zraneným hráčom zo základnej zostavy s ktorými by každý tréner počítal všetkými desiatimi, zranil sa aj ďalší hráč Kuzma, čo znamená, že v nasledujúcom stretnutí budeme hrať bez kľúčových ,koncových hráčov. Ináč ostatným chlapcom ďakujem za bojovnosť i keď zostava bola improvizovaná, vykombinovali čo sa dalo a hlavne druhý gól bol veľmi užitočný. V prvom polčase sa ešte nejaká šanca mohla ujať, ale nestalo sa. Chlapci však potvrdili, že hrajú s chuťou a majú do seba čo do budúcnosti. Mladý kolektív súpera je vývojaschopný a verím, že v dohľadnej dobe budú tvrdiť muziku v tejto súťaži“, uviedol na margo zápasu tréner FK Krh. Podhradie Július Batla, ktorý si k meninám pribalil aj darček v podobe víťazstva.

Krh. Podhradie (7) – Ťahanovce (5) 2:0 (1:0, G: Kuzma (8), Almáši (66)

Krh. Podhradie: Kerekeš -Kuzma, Kiss, Kozák, Erdofalvi, Lukó, Almáši, Vozár, Oravec, Kún, Jurini, striedali: M. Galajda, Dorkin, Hajduk

Dobšiná

Piatoligisti Dobšinej nielenže chceli potvrdiť dobrý výkon z Gemerskej Polomy, ktorú v derby porazili rozdielom triedy , ale ich cieľom bolo v domácom prostredí oplatiť nedeľňajšiemu súperovi z Košickej Novej Vsi aj jesennú prehru. I keď hostia po hodine hry dokázali streliť kontaktný gól domáci Husár bol proti a zvýšil po druhýkrát  na rozdiel dvoch gólov. Tento stav  sa už do záverečného hvizdu nezmenil a tak si Dobšinčania pripísali plný bodový zisk.

„ Začali sme kvalitne a do polhodiny mohli streliť minimálne štyri góly. Tutovky a šance sa núkali, ale nevyužili sme ani tie najvyloženejšie, keď sa naši útočníci ocitli zoči - voči  gólmanovi hostí. Podarilo sa to iba Husárovi, ktorý zúžitkoval moju prihrávku na otvorenie skóre. Hosťujúci Grutka však z priameho kopu vyrovnal, čím stanovil aj polčasové skóre.  Cez prestávku sme si povedali, že inkasovať už nesmieme a musíme pokračovať v útočnom snažení. Slová trénera padli na úrodnú pôdu a hneď po obrátke Martinko prenikol a nezadržateľne strelil gól, čím sme šli po druhýkrát do vedenia. Neskôr hosťujúci Ružinský zasiahol loptu v šestnástke rukou a Gallo z penalty vedenie poistil.  Hostia však po hodine hry Grutkom znížili na kontaktný gól. O niekoľko minút sa nám však podarilo skórovať a zvýšiť náskok na rozdiel dvoch gólov. Martinkova prihrávka smerovala na F. Fabiána, ale ten nakoľko bol v ofsajde do hry nezasiahol a lopta tak našla Husára, ktorý po samostatnej akcii rozvlnil hosťujúcu sieť. Tento stav sme už udržali až do konca. Kolektívny a disciplinovaný výkon sme tak z Polomy potvrdili a pred domácimi fanúšikmi sa nám podarilo doviesť zápas do víťazného konca. Naši FANS ukázali ako vedia skandovať a celý zápas nás povzbudzovali a hnali za víťazstvom“, zhodnotil duel najlepší strelec MFK Dobšiná Jerguš Barnák.

Dobšiná (11) – Koš. Nová Ves (3) 4:2 (1:1), G: Husár 2 ( 14, 66), Martinko (46), A. Gallo (53 z 11 m) - Grutka 2 (21, 60)

Dobšiná: Potočný - Martinko, P. Fabián, M. Gelda, Husár, J. Barnák, J. Gelda, Gallo, F. Fabián,P. Hutník, M. Poliak, striedal: J. Hutník

Gem. Poloma

Geča (1) – Gem. Poloma (9) 6:0 (1:0), G: Hutter  (8), Leško 2 (48, 82), D. Papcún 2 (63, 88), L. Fečo (70)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Kakalejčík, Chochol, Ďuríček, Jak. Rochl, Ján Rochl, A. Krága, Remiáš, Lipták, Benedik, striedali: Boroš, Jasenka