V. liga 15 kolo: Odveta začala derby zápasom Krh. Podhradie - Gem. Poloma

1.4.2015 - Počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo v sobotňajšej predohrávke dospelých v poradí už ôsme derby stretnutie medzi Krh. Podhradím a Gemerskou Polomou. Podhradčania už po štvrťhodine viedli rozdielom triedy a body udržali. Gemerská Hôrka si poradila s Turňou a nasúkala hosťom „štvorku“. Dobšiná pustila doma perie, keď schytala „trojku“ od Ďurkova. Betliar prehral v M. Ide a naďalej tróni na chvoste tabuľky.

2014/2015 - jeseň

Gem. Poloma - Krh. Podhradie 3:1 (2:0), G: Benedik (26), Macák (34), Mil. Gallo ( 55 z 11 m) - R. Kuzma (61), ČK: Harhovský (18)

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Chochol, Grac, Mil. Gallo, Mar. Gallo, Benedik, Greško, Madarász, Macák, Milko, striedal:Šubovič

Krh. Podhradie: Harhovský ( Kerekeš) - Erdöfalvi, Kún, Almáši, Kiss, Hajduk, Likó, Oravec, Kuzma, Kardoš, Dorkin (do 18 min.), striedal: Jurini

Jar: V. liga KG 15.kolo

Doposiaľ mali v štatistike navrch Polomčania, ktorí okrem úvodného ročníka v domácom prostredí trikrát bodovali naplno. Podhradčania mali na konte dve výhry, ktoré získali v domácom prostredí v úvodných dvoch vzájomných dueloch. Túto bilanciu si vylepšili v úvodnom jarnom kole a po domácom víťazstve zrovnali bodové vyjadrenie. Skóre otvoril Piater už v prvej minúte zápasu. Neskôr domáci viedli už rozdielom triedy na ktoré dokázal odpovedať iba kapitán hostí R. Greško. Víťazstvo nakoniec pečatil dvadsať minút pred záverom domáci kapitán Piater. Hostia boli v  oklieštenej zostave a možnosť tak dostali aj hráči z lavičky.

„ Výsledok teší, ale ja som si jednoznačne prial jednoduchšie víťazstvo. Iste úlohu zohral aj terén a mužstvo, ktoré chce hrať kombinačný futbal a tvoriť hru na dnešnom teréne to malo ťažké. S hrou som bol spokojný do stavu, kým Greško náš trojgólový náskok nenarušil gólom. Hostia potom prebrali stred a mali aj sľubné momenty. Som inak rád, že sme jar načali domácim víťazstvom. Hráčom prajem ako mojim tak aj súperovým , aby ich obchádzali zdravotné problémy a zároveň ďakujem za slušnú divácku kulisu a povzbudzovanie nášho mužstva“, tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

S kapitánskou páskou FK Gemerská Poloma sa v zápase predstavil Rastislav Greško, ktorý na margo derby uviedol:“  Bolo to typické derby na ktoré sme však nastúpili v oklieštenej zostave, ale aspoň sme mali možnosť preveriť aj našu lavičku náhradníkov. Z chýb sa musíme do budúcnosti poučiť a zamyslieť sa nad hernou činnosťou.  Ide sa však ďalej a o týždeň nás čaká ďalšie gemerské derby v ktorom hostíme Dobšinú. Gratulujem domácim chlapcom k víťazstvu“.

Krh. Podhradie – Gem. Poloma 4:1 (3:1), G: Piater 2 (1, 69), Almáši (10), Kuzma (14) - R. Greško (27)

Krh. Podhradie: Kerekeš - Kozák, Kún, Oravec, Kiss, Piater, Erdőfalvi, Almáši, Lükő, Kuzma, Prónyai striedali Jurini, Vozár, Dorkin

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Milko, R. Greško, Chochol, M. Ďuríček, Lipták, Jakub Rochl, Ján Rochl, Dorčák, Madarász, striedal: Remiáš

GEMERSKÁ HȎRKA.

Domáci sa od úvodných minút pustili do súpera a hralo sa v ich réžii takmer celý zápas.  „ Hostia prišli iba jedenásti. Skúšali hrať na udržanie nerozhodného stavu a všetci sa sústredili iba na obrannú činnosť. My sme však na nich vyvinuli obrovský tlak a štyrikrát skórovali. Gólov mohlo byť aj poltucet, ale niekedy chýbala presnosť v zakončení i šťastie. Napriek tomu vládla po stretnutí spokojnosť z víťazstva i hernej činnosti“, uviedol hráč FK Gemerská Hôrka David Bodnár.

Gem. Hôrka – Turňa 4:0 (3:0), G: G. Jonáš 2 (21, 54), Lippai (25), L. Bacso (29)

Gem. Hôrka: O. Skokan - M. Lorinc, D. Dávid, Ištók, R. Szkokan, Tóth, Lippai, Izák, Jonáš, Ferdinand, L. Bacso , striedali: J. Kovács, Demjén, V. Kovács

DOBŠINÁ.

Domáci kapitulovali po bezgólovom polčase, keď inkasovali prvý gól až po hodine hry. Následne sa hostia rozstrieľali a ešte dvakrát rozvlnili domácu sieť.

Dobšiná – Ďurkov 0:3 (0:0), G: Timura (61), Sarvaš (70), Majný (85)

Dobšiná: Potočný - Martinko, P. Fabián, M. Gelda, Husár, J. Barnák, A. Gallo, Gothardt, F. Fabián, P. Hutník, M. Poliak, striedali: J. Gelda, J. Hutník

BETLIAR.

Hostia z Betliara dokázali na domáce štyri góly odpovedať iba raz a to v ostatnej minúte stretnutia.

M. Ida - Betliar 4:1 (1:0), G: Seman (8), Surgent (56), Martinik (78), Večera (87) - Cilovič (90)

Betliar: Šofranko - Ľ. Árvay, Cirbus, R. Fabián, M. Arvay, L. Poťmák, Handlovič, Cilovič, Demeter, Oravec, Vávra, striedali: L. Fafrák, Tokoly, Benedikty