V. liga 1.kolo: R. Kuzma bol blízko k hetriku

11.8.2015 - Cez víkend odštartovala aj piatoligová súťaž. V Košicko - gemerskej skupine má ObFZ Rožňava troch zástupcov a to Krásnohorské Podhradie, Gemerskú Hôrku a Dobšinú. Gemerská Poloma sa týždeň pre súťažou odhlásila. Podhradčania hostili nováčika z V. Idy. Gemerská Hôrka v dramatickom závere nakoniec tesne prehrala. Dobšiná mala voľno ,nakoľko mala hrať derby s odstupujúcou Polomou.

1.kolo: V. liga KG

Krásnohorské Podhradie

Podhradčanom vyšiel iba prvý polčas, ale body udržali

V premiérovom kole nového súťažného ročníka 2015/2016 privítali piatoligisti z Krásnohorského Podhradia nováčika súťaže Veľkú Idu.  Polčasové dvojgólové vedenia im nakoniec v konečnom súčte stačilo na tesné víťazstvo, nakoľko hostia po nariadenej penalte dosiahli kontaktný gól.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Domáci na zápas proti V. ide , ktorá postúpila z druhej priečky na úkor odstupujúceho Ďurkova zo súťaže nastúpili bez trénera Baltu. Ten mal pracovné  povinnosti a tak sa v úlohe lodivoda predstavil Milan Hajduk.

Kuzma mal blízko k hertiku

Domácim sa po úvodnej dvadsaťminútovke podarili dosiahnuť Kuzmom vedenie ktorí v závere polčasu sám aj poistil dosiahnutím druhého gólu. Neskôr si však mohol zaknihovať aj hetrik, ale svoje príležitosti už gólom nekorunovať nedokázal. V záverečnej minúte po ruke v šestnástke nariadil arbiter v prospech hostí pokutový kop, ktorý Slatina premenil v kontaktný gól. Arbiter následne duel ukončil a tak hosťom čas na ďalší prípadný gól už neostal.  Domáci na úvodný zápas nastúpili aj s posilami, ktorí prišli na ročné hosťovanie z Gemerskej Polomy a to Rastislavom Greškom a Júliusom Benedikom. Kým Greško hral v základe Benedik zasiahol do hry po hodine.  „ V úvodnom zápase sa mi hralo vcelku dobre. Je tu súdržný kolektív a dobrá partia. Oceňujem hlavne kvalitný tréningový proces a dobrú náladu v mužstve“, povedal J. Benedik.

Rozhodli do polčasu

„ Privítali sme v premiérovom kole nového súťažného ročníka nováčika z V. Idy, ktorého sme doposiaľ ešte herne nepoznali. Myslím si však, že sme vyhrali zaslúžene i keď druhý polčas sme začali akoby sme ani na ihrisku vôbec neboli a naša hra bola dosť rozháraná. Pripisujem to však aj úmornej horúčave i keď hostia mali rovnaké podmienky. Škoda kontaktného  gólu v závere , keď hostia po našej hre rukou v šestnástke nariadenú penaltu využili.   Výkon z prvého polčasu však priniesol zaslúžené dvojgólové vedenie a v konečnom súčte i zisk prvých troch bodov. Nasleduje týždeň voľna nakoľko po odhlásení Polomy zo súťaže derby odpadne. Využijeme to predovšetkým na tréningovú prípravu , nakoľko súpera na prípravný zápas ťažko zoženieme“, uviedol na margo zápasu tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Bodík bol na dosah

„Myslím si, že zápas bol na  úvod sezóny  na celkom slušnej úrovni. Vyhralo šťastnejšie mužstvo i keď príležitostí bolo na oboch stranách.  Prvý polčas boli lepší domáci , ale v druhom sa viac darilo nášmu mladému kolektívu. Takže ten bodík sme mohli získať čo by podľa mňa bolo aj spravodlivé. Nezískali sme ho však , ale v prvom vystúpení sme prehrali čestne.  Verím však, že náš mladý kolektív v ktorom máme veľa devätnásťročných chlapcom postupom času dozreje a určite nazbierame ako nováčik súťaže aj nejaké body a pocítime radosť z víťazstva“, povedal tréner nováčika z ŠKO V. Ida Július Kléri.

Krh. Podhradie - Veľká Ida 2:1 (2:0), G: Kuzma 2 ( 23,39) - Slatina (90 z 11 m)

Krh. Podhradie: Almáši st. - Almáši ml., Kún, Erdofalvi, R. Greško (posila z G.P), Kuzma, Zubrický, Piater, Hajduk, Prónyai, Mlynárik, striedali: J. Benedik (posila z G. P.), Vozár

Gemerská Hôrka

Do Kokšov Bakše cestovala Gemerská Hôrka bez gólmana Skokana, ktorý je momentálne na dovolenke a tak do brány musel obranca Izák. Po štvrťhodine sa hostia ujali vedenia D. Bodnárom, ale domácim sa ešte do polčasu podarilo vyrovnať Stolárom. Po obrátke šli do vedenia domáci, ale o minútu neskôr jednogólové manko zmazal R. Ferdinand. Domáci šli po druhýkrát do vedenia a tentoraz vyrovnával hrajúci tréner Lippai. Štvrťhodinu pred koncom, keď už sa zdalo, že Hôrka získa po nerozhodnom výsledku bod skóroval domáci Hriš a tak vybojoval pre svoje farby víťazstvo. Domáci dohrávali duel o desiatich, nakoľko m. Horváth po druhej žltej karte musel predčasne pod sprchy.

Kokšov Bakša - Gem. Hôrka 4:3 (1:1), G: I. Stolár (37), Peterčák (51), Korinek (55), Hriš (75) - D. Bodnár (16), R. Ferdinand (52), Lippai (66), ČK: M. Horváth (K. B. 86 po 2K)

Gem. Hôrka: Izák - Tóth, D. Bodnár, R. Szkokan, Lippai, J. Kovács, R. Ferdinand, Ištók, L. Bacso, V. Kováč, M. Lorincz, striedal: Demjen

Dobšiná - voľno

Gemerská Poloma

ŠTK VsFZ: - V.L KG dospelí - Gemerská Poloma odstupuje zo súťaže, súperi vo vyžrebovaní majú voľno. FK Gemerská Poloma poplatok 300 €