Turnajový pohár putoval do Podhradia

V rámci letnej prestávky usporiadal Obecný úrad v spolupráci s TJ Družstevník Gem. Poloma tradičný futbalový turnaj O pohár starostu obce.

Turnaj bol prakticky konfrontáciou síl mužstiev, ktoré od novej sezóny 2011/2012 budú zápoliť na piatoligových trávnikoch. Zúčastnili sa ho mužstvá Krh. Podhradia, Dobšinej, domáceho Družstevníka Gem. Poloma a štvoricu doplnil účastník I. triedy ObFZ Rimanská Sobota FK Kráľ. Zvíťazili futbalisti FK Krh. Podhradie pred domácou Gemerskou Polomou, Dobšinou a Kráľom. V prestávke divákov zaujal zápas starých pánov Dobšinej proti bývalým hráčom Družstevníka.

Do finále Poloma a Podhradie

V úvodnom stretnutí medzi Gemerskou Polomou a Kráľom tempo hry diktovali domáci a už do polčasu viedli rozdielom triedy. Po prestávke nasúkali súperovi ďalšie štyri góly, pričom za hostí dokázal korigovať nelichotivý stav iba kapitán Šuda, ktorý dvakrát skóroval pričom jeden gól dosiahol z nariadenej penalty. Polomčania si tak po víťazstve vybojovali prvú finálovú miestenku. V druhom stretnutí zdolali futbalisti z Krh. Podhradia Dobšinú najtesnejším skóre, keď v závere prvého polčasu prekonal gólmana Dobšinej E. Tomi. Skúsenejší piatoligista sa tak stal druhým účastníkom finálového duelu.

Bronz vybojovali bratia Fabiánovci

V boji o pomyslený bronz nastúpili Dobšinčania, ktorí mali už v nohách piatkový zápas so Svitom proti futbalistom z Kráľa. Polčasové vedenie zabezpečil domácim P. Fabián, ale ďalšie šance už ostali nevyužité. V druhom polčase najprv F. Fabián poistil vedenie z nariadenej penalty a P. Fabián zvýšil na rozdiel triedy. Záver patril hosťom, ktorí, dokázali zásluhou Šudu a Váradiho, ktorý premenil penaltu znížiť až na kontaktný gól. Dobšinčanom sa tak ušla tretia priečka a Kráľ skončil posledný.

(zápas o 3. miesto: Dobšiná - Kráľ)

Vo finále padli dve červené karty

Na hru skúsenejšie piatoligistu z Podhradia nenašli domáci vhodnú protizbraň prakticky počas celého stretnutia. V úvode síce Z. Greško vykresal nádej na skórovanie, ale hlavou bránu hostí minul. Následne mali ešte domáci niekoľko sľubných ťahov na bránu, ale tie nedokázali dotiahnuť do finálnej prihrávky. Hostia otvorili skóre po krížnej strele E. Tomiho a polčasové dvojgólové vedenie stanovil Bodnár, ktorý po priamom kope a následnom teči od múra prekonal Mišinu v domácej bráne. Po prestávke zvýšil vedenie hostí Tomi a štvrtý gól pridal Mészner. Na opačnej strane mali domáci výhodu penalty, ale tú Z. Greško nepremenil, nakoľko gólman Szabó bol proti a nedoprial mu ani čestný gól. Následne došlo ku konfliktu medzi Erdöfalvim a Z. Greškom do ktorého sa aktívne zapojil aj R. Greško. Arbiter Černický Erdöfalviho a R. Greška následne vylúčil. Emócie, ktoré pravdepodobne okrem páľavy zapríčinil aj iný faktor nakoniec utíchli a dekorovanie víťazného mužstva sa uskutočnilo podľa plánu.

(1. miesto FK Krásnohorské Podhradie)

Pred semifinálovým stretnutím odohrali zápas  starí páni Gem. Polomy, ktorí podľahli vyslúžilcov z Dobšinej 1:3, keď čestný úspech zaznamenal Murza. Za hostí skóroval Oravec, Krišák a Barnák.

(Old Boys Gemerská Poloma - Old Boys Dobšiná)

Monika si odviezla kosačku

V bohatej tombole získala prvú cenu v podobe kosačky slečna Monika Priesterová, domáca fanúšička. Na inak dobre organizovanom turnaji nechýbal ani kotlíkový guláš a pečená klobása.

(starosta obce Gem. Poloma J. Chanas a výherkyňa 1. ceny Monika Priesterová)

Fakty:

Výsledky stretnutí:

Gem. Poloma - Kráľ 7:2 (3:0), G: Chochol 2, Z. Greško 2, Kračún, Kakalejčík, Šimon - Šuda 2 (1 z pk), R: Molnár

Dobšiná - Krh. Podhradie 0:1 (0:1), G: E. Tomi, R: Černický

Dobšiná - Kráľ 3:2 (2:0), G: P. Fabián 2, F. Fabián (z pk), R: Molnár

Krh. Podhradie - Gem. Poloma 4:0 (2:0), G. E. Tomi 2, Bodnár, Mészner

(zostrih z finále)

Zostavy:

Gem. Poloma: Mišina - M. Kováč, D. Kakalejčík, P. Rogos, M. Kalina, P. Šimon, Z. Greško, R. Greško, Ľ. Hatvaník, J. Benedik, M. Chochol, J. Lišuch, Ľ. Ďuríček, O. Kračún, P. Lipták

Krh. Podhradie: A. Szabó - T. Anna, A. Prónyai, J. Piater, Š. Kún, G. Demjén, Kiss, M. Mészner, Tóth, Erdöfalvi, Lϋké, Bodnár, Kopas, Molitoris, Tomi, Filcsák

Dobšiná: T. Lipták - J. Strelka, Valentko, T. Martinko, M. Strelka, Rupp, M. Martinko, Turzák, Grančák, Barnák, F. Fabián, Potočný, Mat. Gallo, A. Gallo, P. Fabián

J. Strelka, hráč FK Dobšiná: “Prvý zápas bol pre nás ťažký. Podhradčania majú kvalitný káder a dobre sú na tom technicky i kondične. Takýto zápas nám však opäť dal o niečo viac. Podľahli sme iba tesne po hlúpej chybe, ale súper bol o ten gól lepší. V druhom stretnutí sme jasne dominovali a hralo sa v našej réžii. Ďalšie šance sme nedokázali využiť načo v závere hostia odpovedali dvoma gólmi“.