V. liga 22 kolo: Šaca prerušila víťazné ťaženie Rožňavy

25.4.2014 - Jarná časť súťažného ročníka 2013/2014 odštartovala 18.kolom a  piatoligisti SP MFK Rožňava  postupne zdolali Sobrance, Rudňany, V. Kapušany a Sp. Vlachy. V 22. kole ich víťaznú štvorzápasovú šnúru prerušil líder zo Šace.

Šaca – Rožňava 1:0 (1:0), G: Kandráč (45.min.)

Rožňava: Šalamon – Péter, Korfanta, Smrek, Jonáš, Milata, Havko, Breuer, Almáši, Figúr, F. Pollák, striedali: Sappanoš, Boroš, Fabián

Braňo Kuzma, tréner SP MFK Rožňava: Ostatné zápasy na súperových ihriskách sme odohrali viac než úspešne, preto aj k zápasu proti lídrovi súťaže sme pristupovali s rešpektom, ale zároveň s vedomím, podať zodpovedný výkon a byť mu rovnocenným súperom.  Boli sme si vedomí toho, že v tomto ročníku má na svojom konte iba jedinú prehru, a tomu sme podriadili aj našu hru. Od začiatku zápasu sme sa snažili narušovať  súperove  rozohrávky a nedovoliť mu vytvárať šance na skórovanie. Daril sa nám tento spôsob hry po celý prvý polčas, no v jeho poslednej minúte, po rohovom kope súpera sme inkasovali  gól takpovediac „do šatne“.  V druhom polčase sme sa snažili  útočiť, no nedokázali sme si vypracovať gólové šance. (zdroj mfk roznava)

Po 22.kole:

Doma:

Rožňava             11           6             1             4             19: 9       19

Vonku:

Rožňava             11           4             4             3             18:15      16

Celkom:

Rožňava             22          10            5             7             37:24     35

Strelci:

7 gólov – F. Kováč, Almáši, Figúr, 4 góly – Milata, 3 góly - Štyvar 2 góly - Z. Breuer, F. Pollák, 1 gól - Urbánik, R. Fabián, Jonáš, Korfanta