Rožňava natiahla víťaznú šnúra v príprave

13.2.2016 - V poradí štvrté stretnutie odohrali štvrtoligisti Rožňavy v príprave v ktorej hostili štvrtoligistu z Revúcej, ktorá pôsobí v skupine Juh hrajúca pod SsFZ. Zimuje s 20 bodmi na piatom mieste.

Rožňavčania už do polčasu viedlirozdielom dvoch góloch, ale hostia po prestávke dvojgólové manko zmazali. Rožňava nehodila flintu do žita, pridala tretí gól a zápas tak dotiahla do víťazného konca. To už nehral zranený Greško,ktorého nemal kto striedať.

Rožňava – Revúca 3:2 (2:0), G: Figúr, P. Gere, Strelka

Rožňava: Mišina - Kúdela, P. Gere, R, Greško, Sappanoš, M. Pollák, M. Gere, Havko, Gallo, Strelka, Figúr, striedali: Drobňák, Breuer, Husár

Slovo prezidenta klubu M. Domika:

S výkonom mužsta som veľmi spokojný

" Prvý polčas bol fantastický a hralo sa na jeden dotyk pri držaní lopty až 80%. Vyťažili sme dva góly a vypracovali si dve šance v podobe samostatných nájazdov i napriek , že sa hralo na mokrom teréne a chlapci boli premočení. V druhom polčase sme mali držanie lopty na 45% a hrali 30 minút o jedného hráča menej, nakoľko sa zranil Rasťo Greško . Nemal kto striedať nakoľko sa hráči ktorí boli striedaní sa už prezliekli do teplého. Dostali sme dva góly a dali jeden , ale zas sme mali tri samostatné nájazdy , ktoré sme nepremenili. Z hráčov by som vyzdvihol Pala Gereho a ako lavý obranca sa osvedčil Riško Kúdela, ktorí aj po absencii tréningov podal stopercentný výkon. Všetkým hráčom však patrí veľká vďaka za bojovnosť a slušné správanie".

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid."Za daždivého počasia sme odohrali so štvrtoligovým tímom z Revúcej veľmi dobrý zápas a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Po našej dobrej kombinačnej hre sme z viacerých šanci dokázali  dvakrát skórovať a viedli sme 2:0. Na začiatku druhého polčasu sme nevyužili tri sto percentné  šance a súper nás zato potrestal dvomi gólmi. Našťastie sa nám v závere zápasu podarilo Strelkovou strelou strhnúť vedenie na našu stranu a potvrdili sme zaslúžene víťazstvo“.

Strelci Rožňavy:

Figúr 5, M. Gere 2, M. Gallo, M. Gelda, Drobňák, Havko, P. Gere, Hajduk, Ribár Strelka po 1 góle.