Program 2.kolo: Na mnohých miestach sa červenalo (VS)

17.8.2013 - Počas nastávajúceho víkendu sa odohrajú 2.kolá na šiestoligových a okresných futbalových trávnikoch. Fanúšik futbalu v prvý víkendový deň môže zamieriť akurát do Turne na duel Turňa - Gem. Hôrka nakoľko všetko dianie okolo futbalu sa sústreďuje na nedeľu. Šlágrom kola bude okresné šiestoligové derby medzi Gemerskou Polomou a Krásnohorským Podhradím. V jedničke bude nemenej atraktívny duel medzi Rudnou a Drnavou tradične dopoludnia ako aj zápas medzi Jablonovom a nováčikom z Honiec. V prvej triede ŠTK vyhovela požiadavke a po vzájomnej dohode sa zápas medzi Hrhovom a Bohúňovom odohrá v opačnom poradí v sobotu. Ako sme už avizovali II. trieda pokračuje bez prežrebovania po odstúpení FK Brzotín a Kečova nakoľko celá súťaž má aj elektronickú podobu a je náročné prepracovať celý systém. Tak napr. rezerva Dobšinej sa do súťaže zapojí až v treťom kole.

SOBOTA 17.8.2013

VI. liga KG 2.kolo

Hôrka aj o desiatich víťazne

Futbalisti Gemerskej Hôrky na pôde Turne dvakrát viedli, druhý polčas hrali bez vylúčeného Dostála a z dvoch úvodných zápasov na pôde hostí nazbierali už štyri body čo je dobré pred domácou premiérou v novej sezóne.

TJ Cementáreň Turňa – Gemerská Hôrka 1:3 (1:1), Góly za Gem. Hôrku: Zsóri (22.min.), Bodnár (61.min.), Ferdinand (90.min.), ČK: Dostál (45.min.UR)

Gem. Hôrka: G. Kováč - Dostál, Zsóri, Tóth, Lorinc, Szkokan, V. Kováč, Ištók, Bodnár, Klinko, Nyíri, striedali: R. Ferdinand, Demjén

Futbalisti Gemerskej Hôrky na pôde Turne viedli zásluhou ďalekonosnej strely Zsóriho. Neskôr sa domácim podarilo vyrovnať." Do polčasu sa domáci hnaní aj rozhodcom snažili, ale našťastie vedúci gól sme dali my a oni museli doťahovať. Vylúčeniu Dostála predchádzal faul zo strany domáceho hráča, ktorý v prerušenej hre odzadu zrazil nášho Szkokana. Kapitán Dostál následne reklamoval a dožadoval sa u rozhodcu karty pre domáceho hráča. Karty sa nedočkal a tak samozrejme rozhodcovi nadal nevhodným spôsobom začo si vyslúžil červenú kartu. Po prestávke v hre o desiatich sme sa viac sústredili na obrannú činnosť Klinko sa úplne stiahol dozadu a do brejkov vyrážal Bodnár. Podarilo sa mu aj skórovať a viedli sme po druhýkrát. V závere Bodnár vysunul Szkokana ten posunul loptu striedajúcemu R. Ferdinandovi , ktorý úspešne dopravil loptu do siete", konštatoval L. Špánik, tajomník FK Gemerská Hôrka.

I. trieda 2.kolo:

Hrhov bral body z Bohúňova

Bohúňovo - Hrhov 2:4 (0:1), G: Demeter, Csík - Bodnár 2, Dunka, Grulyó, ČK: T. Kovács (Buhúňovo 41. min. po 2ŽK)

Komentár: Ladislav Székely

Po vzájomnej dohode si futbalisti vymenili ihrisko lebo v Bohúňove sa konali Dni obce. Dni obce sa vydarili perfektne na druhej strane domáci futbalisti smútili, pretože prehrali a treba pripomenúť ,že zaslúžene. Už po zahájení hry hostia prevzali taktovku a ukázali kto bude pánom na ihrisku.  Domácich to zaskočilo  a nevedeli hrať svoju nátlakovú hru. V prvom polčase sa pohybovali na hracej ako začiatočníci. Ani raz priamo neohrozili brankára hostí. Hostia sa ujali vedenia po rozumnom prelobovaní brankára hráčom č.10 Grulyom v 17 min. Hostia mali ďalej hru pod kontrolou ,ale šance už nevyužili. Do druhého polčasu domáci prestriedali a teraz oni prevzali taktovku. Darmo dobíjali bránku hostí, keď brankár mal svoj deň. V 64 min. hosťom vyšiel rýchly protiútok a Dunka ľahko zasunul loptu do siete 0:2.O 6 min. po rohovom kope vyskočil najvyššie Demeter a krásnou hlavičkou nedal šancu brankárovi1:2. O dve minúty domáci mali výhodu pokutového kopu ,ale Csíkovu strelu brankár hostí vyrazil  tak, že aktér dorazil loptu do siete2:2.Hostia sa spamätali a po obrovskej chybe ktorú využil Bodnár bolo 2:3.V 86 min. znovu ten istí hráč prestrelil brankára a stanovil výsledok stretnutia na 2:4.Pred rekordnou návštevou ktorá činila okolo 250 rozhodoval Iglai, ktorý vylúčil domáceho hráča a hosťom udelil 5 žltých kariet .Vedúci domáceho mužstva pán Kulík na margo zápasu povedal:“ Pred týždňom po veľmi dobrom výkone sme  porazili silný Jablonov a dneska to radšej ani  nekomentujem - úbohosť“. Tréner hostí pán Csorba: „Pred stretnutím som tipoval, že prehráme ale moji hráči zahrali veľmi dobre. V druhom polčase mali sme útlm ,ale po chybe domácich sme skórovali a máme tri body. Dodáva to energiu a je to výzva do ďalších zápasov“.

III. liga dorast 2.kolo

Trstenné – Drnava 8:1 (4:0), Gól za Drnavu: Vozár

Dramatický duel až do konca

Valaliky – Krh. Podhradie 5:4 (0:2), Góly za Krh. Podhradie: M. Horváth, Jobbáď, Zubrický, Hajduk

Krh. Podhradie: Lenkey - Galajda, Jakab, Hajduk, Zubrický, M. Horváth, D. Rezmuves, Mlynrik, R. Rezmuves, K. Horváth, Jobbáď

Dvojgólové polčasové vedenie si vytvorili chlapci z Podhradia zásluhou gólov Horvátha a Jobbáďa. Po prestávke nasledovala séria štyroch domácich gólov, ale hostia nerezignovali a gólom Zubrického najprv dosiahli kontaktný gól. Hajduk potom ešte štyri minúty pred koncom vyrovnal na 4:4. Hostia už pomýšľali na bodový zápis, ale v 89. min. domáci Vadász upravil na konečných 5:4, čím ratoval tri body.

NEDEĽA 18.8.2013

V. liga 4.kolo

OŠK Rudňany – SP MFK Rožňava 1:4 (0:1), G: Ďurša (87.min.) - F. Pollák (33.min.), Figúr (66.min.), F. Kovács ( 78.min.), Milata (90.min.)

Rožňava: Šalamon - F. Pollák, Roth, Milata, Sappanoš, Jonáš, Figúr, Almáši, Németh, M. Pollák, F. Kovács

VI. liga KG 2 kolo

Gemerská Poloma – Krh. Podhradie 1:0 (0:0), G: Fecko (58.min.), ČK: Mészner (po 2 ŽK 80.min.)

Betliar – Malá Ida 0:1 (0:0), G: Šofranek (85. min.). Domáci Ján Gonos v 41.min. nepremenil pokutový kop. Gólman hostí strelu kryl.

MŠK Ďurkov – MFK Dobšiná 7:1 (3:1), Gól za Dobšinú zaznamenal J. Barnák z nariadenej penalty za stavu 3:0 pre domácich.

II. liga SMŽ 2.kolo

SŽ:FK Čaňa - SP MFK Rožňava 0:2 (0:1), G: Revúcky 2

SŽ: Rožňava:Deméň - Ogurčák, Seman, Mitrík, Krempaský, Revúcky, Harabín, Kelemen, Štefan, Horvát, Dávid

MŽ: Čaňa - Rožňava 2:0 (2:0)

Rožňava: Džačár - Bakoš, Varga, Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Leštách, Kováč, Tamáš, Mikloš, Havrilla

I. trieda OFM 2.kolo

Rož. Bystré - Slavošovce 6:0 (2:0), G: Minčík , Urban 3, Lipták-Giba

Jablonov - Honce 6:0 (3:0), G: Pál Baláž 3, Šalata 2, Fifík

Vlachovo - Dlhá Ves 2:3 (1:1),G: B. Vysoký, T. Pitoňák - M. Lorinc, Kovesdi 2

Drnava dohrávala v dvojnásobnom oslabení

Rudná - Drnava 2:2 (1:1), G: Čapó, Šimon - Rencsok 2, ČK: Michal Maliňák (Drnava 73.min. UR), Róbert Dókuš (Drnava 78.min. po 2 ŽK)

Do vedenia šli hostia gólom Rencsoka, ale Čapó po polhodine hry skóre zrovnal. Po obrátke hneď v úvode ujal Rencsok hostí po druhákrát do vedenia. Tentoraz vyrovnával dvadsať minút pred koncom Šimon. Následne už hostia hrali bez vylúčeného Maliňáka (UR) a neskôr po druhej žltej karte vyprevadila červená predčasne pod sprchy aj R. Dókuša. (2 ŽK)

Krh. Dl. Lúka - Štítnik 3:1 (0:1), G: Korintuš, Čižmár 2 - Ján Rochl

Dedinky - Vyš. Slaná 2:3 (1:1), G: Peter Revay, Novák - Matúš Gallo, Kračún, Liptai

II . trieda OFM

Čoltovo - Lipovník 2:6 (2:5), G:  - Kerekeš 3, Zagiba 3

Kružná - Gem. Hôrka "B" 2:0 (1:0), G: Imre 2

Csobádi meškal, ale aj skóroval

Pača - Kr. Dl. Lúka "B"3:1 (2:1). G: Gyulkáš, Adam, R. Žiga - R. Csobádi

Hostia nemali brankára a tak šiel do brány hráč s pola. V 15.min. sa zranil Klárik a nemal ho kto striedať. Po polhodine hry došiel na zápas meškajúci R. Csobádi a dokonca zaznamenal aj čestný úspech.

Niž. Slaná - Jovice 4:1 (2:0), G: Karas V. 2, Ján Junger, Ján Gelda - Mar. Podracký