Predzápasové prekvapenie sa nekonalo (komentár Ladislava Székelyho) / FOTO

29.08.2016 - Hráči domáceho celku mali veľký problém. Chýbali ím zo základnej zostavy až 7 hráči, čo je veľa aj na profesionálne mužstvo. Keď sa to hostia dozvedeli, boli ako v siedmom nebi. :) Z tábora hostí sa ozývali hlasy, že dnes dáme domácím na frak.

Obrana z Rudnej nastúpila s vekovým priemerom 44 rokov a hostia  dúfali, že pokoria domácich vyslúžilcov. V prvom polčase mali aj prevahu, ale obrana odolávala. Až v 13. minúte Dzureň, hráč hostí, prekonal domáceho gólmana, 0:1. Hostia mali prevahu v poli, ale svoje šance nepremenili. V 21. minúte Čapo dostal krásnu uličku od Kuriana a on už vedel ako prekonať brankára hostí, 1:1. V 33. minúte ten istý hráč mal veľkú možnosť, ale neprekonal Karalu. V druhom polčase mal veľkú príležitosť hráč hostí Tomi, ale brankár jeho úmysel vystihol. To bol rozhodujúci moment. V 54. minúte sa rozhodol Óvary na krásný prienik, ale hráč hostí Fandák ho podrazil v pokutom území a rozhodca ukázal na pokutový bod a previnilec musel ísť predčasne pod sprchy. Penaltu bezpečne premenil Šimon, 2:1. Od tohto momentu si hráči z Honiec viac všímali rozhodcu a aj medzi sebou sa hádali. V 74. minúte mladý Koteles využil svojú veľkú šancu a zvýšil stav na 3:1. V 77. minúte ušiel Stano Székely a krásnou prihrávkou našiel hlavu Čapóa a ten hravo zvýšil na 4:1. Braňo Kurian v 82. minúte vysunul Székelyho, ale v pokutovom území zaváhal. Pred 50 divákmi rozhodoval J. Gyenes.

FOTO

Ohlasy po zápase:

Brankár hostí, Karalo: "Pred zápasom sme si mysleli, že veľmi oslabené domáce mužsto hravo nabijeme, ale opak bol pravdou."

Vedúci hostí, pán Mogyorósi: "Bez tréningu sa hrať nedá."

Domáci hráč, Feri Čapó: "V druhom polčase sme začali kombinovať a to platilo na hráčov hostí."

Pán Molčan, z domáceho tábora: "V prvom polčase, v takej zostave sme boli pod tlakom. V druhom sme ovládli hru a zaslúžene sa dostavil výsledok."

Rudná - Honce 4:1 (1:1)