IV. liga 27.kolo: Rožňava si pripísala ďalšie tri body

24. 5. 2015 - V stretnutí tabuľkových susedov hostila štvrtoligová Rožňava futbalistov  z Medzeva. V jeseni Rožňavčania uhrali na pôde súpera bod a tentoraz bolo ich cieľom získať  všetky tri. To sa im aj podarilo i , keď hostia desať minút pred koncom dosiahli kontaktný gól a zápas sa mohol aj poriadne zdramatizovať. Hostia však po vylúčení Kuruca dohrávali posledné minúty v oslabení a domáci tri body napokon udržali.

Domáci mali dobrý nástup a už po niekoľkých minútach hry otvoril skóre Figúr. Neskôr vedenie poistil Havko. Následne hostia nastrelili brvno, ale do streleckej listiny sa nezapísali.  Po obrátke najprv znížil na kontaktný gól hosťujúci M. Kováč, ale po hodine hry po faule na domáceho  F. Kovácsa sám faulovaný premenil nariadenú penaltu na 3:1. Desať minút  pred koncom hostia po druhýkrát znížili na kontaktný gól Lorinčákom.  Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času hosťujúci Kuruc kopol domáceho hráča Sappanoša v neprerušenej hre bez lopty a tak si vyslúžil červenú kartu.  Domáci už výsledok udržali .

„ Úvod zápasu sa vydaril podľa našich predstáv, dali sme dve pekné góly a bolo radosť pozerať sa na našu hru, keď lopta neustále putovala z nohy na nohu. Následná pätnásťminútovka bola iná, prestali sme hrať a akoby sa prispôsobili hre súpera, ktorý viac menej nakopával iba dlhé lopty . Úvody druhých polčasov nám akosi nevychádzajú a robili sme niečo úplne iné ako sa povedalo v šatni. Stáli sme na ihrisku a po jednej štandardke inkasovali gól.  Potom nasledovala pekná akcia F. Kovácsa , ktorý prešiel cez štyroch hráčov a vyrobil nakoniec penaltu, ktorú aj sám premenil.  Vniesol tak do ďalších minút hernú pohodu. Potom ďalšia individuálna chyba, keď máme čistú loptu môžeme ju odkopnúť, ale neurobíme to a súper to využil na zníženie na kontaktný gól. Nakoniec sme to udržali a myslím si, že o pekné momenty pre divákov núdza nebola so všetkým čo k tomu patrí“, komentoval zápas tréner SP MFK Rožňava Branko Kuzma.

IV. liga Juh 27.kolo

Rožňava (8) – Medzev (7) 3:2 (2:0), G: Figúr (8), Havko (33), F. Kovács (60 z 11 m) - M. Kováč (51), Lorinčák (80), ČK: J. Kuruc (Medzev88 kop. súpera bez lopty)

Rožňava: Šalamon - Kudela, D. Gere, M. Pollák, Korfanta, F. Pollák, Figúr, Sappanoš, Milata, F. Kovács, Havko, striedali: Breuer, Roth

1 gól -  G. Jonás, Kúdela, Strelka

Szalka (Medzev vlastný), Popovič ( Sobrance vlastný)

KR VsFZ vzhliadla videozáznam zo stretnutia: Rožňava - Medzev na základe podnetu FK Medzev a považuje podnet za neopodstatnený. Poplatok 40€.