IV. liga: 26. kolo: Rožňava brala body Vlašanom

17.5.2015 - V 26.kole cestovali štvrtoligisti SP MFK Rožňava na pôdu tabuľkového suseda do Sp. Vlách.  Skóre otvoril gólom do šatne F. Pollák. Po hodine hry mali domáci po faule v šestnástke výhodu pokutového kopu , ale strelu v podaní Gondu hosťujúci gólman Šalamon vyrazil na roh. Domácim sa neskôr podarilo vyrovnať Biroščákom, ale desať minút pred koncom skóroval Figúr, ktorý tak Rožňave zabezpečil tri body.

26.kolo IV. liga Juh

Sp. Vlachy (9) – Rožňava (8) 1:2 (0:1), G: Biroščák (66) - F. Pollák (44), Figúr (79). Domáci Gonda nepremenil penaltu. Šalamon vyrazil na roh. (59)

Rožňava: Šalamon - Kudela. D. Gére, M. Pollák, Strelka, Korfanta, F. Pollák, Figúr, Roth, Kovács, Havko, striedali: Milata Sappanoš

Filip Kovács: „Po domácom zápase v ktorom sme zaváhali bolo povinnosťou dnes zabodovať. Podarilo sa nám vyhrať a získať stratene body. Počas celého zápasu sme boli nebezpeční pred súperovou branou, vytvorili sme si dosť šancí a dve sa nám podarilo premeniť. Vo Vlachoch prevládalo prijateľné prostredie v ktorom sa nám hralo dobre. Za celkový výkon sme si dnes zaslúžili vyhrať. Zostáva nám odohrať ešte štyri zápasy v ktorých chceme nazbierať čo najviac bodov a v tabuľke sa posunúť čo najvyššie“.

„Odohrali sme výborný zápas a úplne zaslúžene zvíťazili. Už v prvom polčase sme mohli rozhodnúť, keď dvakrát zvonila konštrukcia domácej brány a aj preto bol polčas iba jednogólový, keď M. Pollák ukážkovo vysunul brata Filipa a ten nedal Pulenovi v domácej bráne žiadnu šancu. V druhom polčase nariadil rozhodca proti nám prísnu penaltu, ale brankár Šalamon nás podržal po fantastickom zákroku. Neskôr po našej chybe v strede ihriska a následnej strate lopty sa síce domácim podarilo vyrovnať, ale my sme šli naďalej za našim cieľom. Snahu korunoval gólom Figúr po krásnej akcii D. Gereho a prepustení lopty F. Pollákom. Za toto všetko a hlavne za tri body patrí chlapcom vďaka,“ uviedol na margo stretnutia tréner SP MFK Rožňava Branko Kuzma.