IV. liga 23. kolo: Presvedčivý výkon vyniesol Rožňave jednoznačné víťazstvo

27.4.2015 - V ostatnom kole mali štvrtoligisti SP MFK Rožňava opäť výhodu domáceho prostredia. Po víťazstve nad V. Kapušanmi tentoraz privítali OŠK Rudňany. V jeseni na pôde hostí prehrali 3:1, ale tentoraz im prehru oplatili rozdielom triedy.

Skóre otvoril po štvrťhodine F. Kovács a po polhodine vedenie poistil Milata. Po obrátke Milata zvýšil na rozdiel triedy a neskôr F. Pollák pridal štvrtý domáci úspech. Hostia dosiahli čestná úspech , ktorý im zabezpečil Jarabek. Domáci ešte niekoľkokrát svoje šance nevyužili a trikrát zasiahli konštrukciu hosťujúcej brány.

„ Prišli sme s dosť odovzdaným výkonom a domáci prakticky celý zápas dominovali a jednoznačne nás prevalcovali. Vypracovali si niekoľko gólových príležitostí z ktorých využil štyri na skórovanie a zaslúžene vyhrali. Blahoželám“, uviedol po stretnutí tréner OŠK Rudňany Pavlík Rudolf.

„ Zápas bol podobný ako pred týždňom s V. Kapušanmi. Súper bol nepríjemný, ale vedeli sme si s ním poradiť. Od úvodnej minúty sme boli lepší a mali hru pod kontrolou. Z krásnych akcií a následných šancí sa nám podarilo streliť dva góly už do polčasu. Súper hrozil ojedinelými brejkami, ale našej obrane väčšie problémy nenarobil. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Vytvorili sme si šance, dvakrát trafili brvno a raz som sám postupoval na brankára. Škoda, že gólov nepadlo viac i keď výsledok 4:1 je pekný a odpovedá i dianiu na ihrisku. Následne sa už musíme pripraviť na ďalší zápas, ktorý hráme v Kaľši. Máme im čo vracať a na zápas sa tešíme. Dva domáce zápasy sme zvládli a chceli z nich vydolovať šesť bodov , čo sa v uvodzovkách aj podarilo. Sme spokojní a ideme ďalej“, povedal na margo duelu Filip Kovács.

Rožňava - Rudňany  4:1 (2:0), G: Milata 2 ( 31,57), F. Kovács (16),F. Pollák (60) - Jarabek (63)

Rožňava: Šalamon - Sappanoš, Breuer, Mészner, Korfanta, F. Pollák, Figúr, Milata, F. Kovács, Strelka, Havko, striedali: M. Pollák, F. Tomašík