IV. liga 20 kolo: Trojzápasovú jarnú šnúru Rožňavy bez prehry narušil V. Horeš

5.4.2015 - Po trojzápasovej sérii bez prehry, keď štvrtoligisti SP MFK Rožňava remizovala so Šacou, vyhrala s Čaňou a naplno bodovala v Strážskom hostili v predohrávke 20.kola druhý celok aktuálnej tabuľky V. Horeš. I napriek tomu, že cieľom bolo bodovať naplno, nestalo sa tak. Po chybách inkasovali a stratili tri body.

V. Horeš ako víťaz Zemplínskej skupiny VI. ligy postúpil do V. ligy (teraz IV. liga) v súťažnom ročníku 2012/2013. Vlani obsadil konečné tretie miesto. Aktuálne bojuje so Šacou o post lídra.

Doposiaľ vzájomné zápasy s Rožňavou skončili nasledovne:

2013/2014

Rožňava - V. Horeš 2:1 (2:0), G: Štyvar, Almáši - Seman (z 11 m), ČK: F. Pollák - Sninský

V. Horeš - Rožňava 1:1 (1:0), G: Illéš - Milata

2014/2015

V. Horeš - Rožňava 2:1 (1:1), G: Zeher, Sninský - Figúr

Hostia sa gólom do šatne ujali vedenia , keď skóroval Kotľar a po necelej hodine sa im tesný náskok podarilo poistiť, keď Seman napol po druhýkrát domácu sieť. Tento stav sa už nezmenil i napriek snahe domácich a tí nakoniec tentoraz vyšli naprázdno.

„ Škoda prvého polčasu, keď sme boli lepším mužstvom, ale nedokázali sme využiť naše tri príležitosti na strelenie gólu.  Naopak inkasovali sme v najnevhodnejšej chvíli a to gól do šatne. Po prestávke sme po chybe dostali druhý gól , čo nás značne položilo a súper si tento stav už ustrážil a nedovolil nám vrátiť sa do zápasu. Bohužiaľ dve chyby nás stáli body a neostáva mi nič iné iba súperovi poblahoželať k víťazstvu a začať sa pripravovať na  ďalší zápas“, uviedol na margo duelu tréner SP MFK Rožňava Branko Kuzma.

SP MFK Rožňava - Veľký Horeš 0:2 (0:1), G: Kotľar (42), E. Seman (56)

Rožňava: Šalamon - Mészner, Korfanta, F. Pollák, Figúr, P. Gere, Róth, F. Kovács, Kúdela, L. Strelka, Havko, striedali: Sappanoš, D. Gere, Milata

Duel očami Jána Šmelka, predsedu ŠTK ObFZ v Rožňave

Prvý polčas začal pomerne rovnocennou hrou ,útoky sa prelínali a obrany boli pozorné. Zdá sa, že čo do kvality prihrávok, rýchlosti štartu na loptu máličko mali navrch hostia. V závere polčasu po netaktickom zahraní a vysunutí brankára ho preloboval hosťujúci Kotľár a stanovil polčasové skóre. Po prestávke sa prejavila výraznejšie prevaha mužstva hostí, ktoré sa javilo futbalovejšie a malo aj oveľa presnejšie prihrávky ako domáce mužstvo. Výsledkom toho bolo aj vyšachovanie domácej obrany a strelenie druhého gólu. Výsledok zodpovedal priebehu hry , pretože hostia sa dnes javili ako lepšie mužstvo“.      .