II.liga: Starším žiakom SP MFK chýba k stovke skórovať už iba štyrikrát

17.4.2014 - V nedeľu hostili starší žiaci Benecol Košice, ktorý zdolali a udržali si druhé miesto v aktuálnej tabuľke. Mladší žiaci skórovali iba dvakrát, ale taktiež si zaknihovali tri body. Držia šiestu priečku o skóre za Kechnecom.

Starší žiaci 17. kolo:

Rožňava - Benecol Košice 5:0 (4:0), G: Revúcky 2, Kelemen 2, Harabín

Rožňava: Deméň – Mitrík, Šoltés, Harabín, Kelemen, Revúcky, Doboš, Krempaský, Ogurčák, Holcz, Hovorka, striedal: Tomášik, mimo iného chýbal Seman, ktorý má zdravotné problémy.

Po dvadsiatich minútach hry už domáci viedli rozdielom triedy zásluhou dvoch gólov Revúckeho a tretí pridal Kelemen. Ten ešte do polčasu prikrášlil skóre a gólovo sa tak vyrovnal Revúckemu. Po obrátke padol už iba jediný gól do siete hostí a to z kopačky Harabína. Domáci gólman Deméš si čisté konto udržal a hostia tak nestrelili ani čestný úspech.

Mladší žiaci 17.kolo:

Rožňava - Benecol Košice 2:0 (0:0), G: Vápeník, Mutňan (vlastný)

Rožňava:Džačár - Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Bakoš, Tamáš, Korfanta, Slávkay, Miklóš, Kováč, Keresteš, striedali: Havrilla, Bodnár

Domáci na vedúci gól čakali päťdesiat minút, keď skóre otvoril S. Vápeník. V záverečnej minúte vedenie poistil Mutraň, ktorý tečoval loptu do vlastnej siete.

Chlapci musia zlepšiť disciplínu

„Na zápas sme nastúpili iba s dvanástimi hráčmi z dôvodu zranení a ochorení. V jesennej časti sa nám vyhýbali zranenia, hrali sme v kompletnom zložení, ale jarná časť sa pre nás nezačala dobre. Súťaž pravdepodobne dohrajú chlapci ročník narodenia 2000, čo pre nich bude príprava na nový súťažný ročník II. ligy. Zápas s FA Benecol bol priemerný. Hráči dobre kombinovali a v druhom polčase nevyužili viaceré gólové príležitosti. Viacerí hráči musia zlepšiť disciplínu a prístup k tréningovému procesu počas týždňa,“ uviedol po zápase s Benecolom Košice šéftréner starších žiakov  SP MFK Rožňava Dušan Pollák.

Mutňan vrátil Bakošovi vlastenca

V 4.kole skončil zápas MŽ medzi Benecolom a Rožňavou 3:1 pre domácich pričom druhý gól dosiahol košičanom Bakoš vlastencom. Tentoraz mu to Benecol oplatil a v Rožňave v poslednej minúte vrátil vlastenca Mutňan. Zápas skončil 2:0 pre Rožňavu.

St. žiaci po 17.kole

2. Rožňava          17           14           0             3             96:12       42

Ml. žiaci po 17.kole

6. Rožňava          17            9             3            5             32:18       30

Strelci po 17.kole:

SŽ: 41 gólov – Revúcky, 12 gólov – Seman, Lipták, 11 gólov – Kelemen, 6 góly – Harabín, 3 góly – Krempaský, Mitrík, Hovorka, 2 góly – Holcz, 1 gól – Dávid, Plošnica, 1 gól – vlastný

MŽ: 9 gólov – Gecelovský, 7 gólov – Bakoš, 5 gólov – Tamáš, Vápeník, 2 góly – Džačár, 1 gól – Kováč, Keresteš, O. Slávkay, 1 - vlastný