II.liga 4.kolo: Starší žiaci pokračujú v sérii víťaztiev

1.9.2014 - Starší žiaci SP MFK Rožňava ani vo štvrtom kole nenašli premožiteľa. Postupne zdolali Buzicu, Kr. Chlmec dokonca dvojciferným skóre, Benecol najtesnejším rozdielom a v soboru nasúkali V. Kapušanom poltucet. S dvanástimi bodmi a aktvívnym skóre 21:2 vedú tabuľku II. ligy vo svojej kategórii .

4.kolo II.liga sk. A

SŽ: Rožňava – V. Kapušany 6:0 (1:0), G: Kelemen 3, Harabín 2, Štefan

Rožňava: Džačár – Ogurčák, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Lipták, Harabín, Kelemen, M. Horvát, Doboš, Bakoš, striedali: Štefan, Tomášik, Bodnár

Skóre otvoril tesne pred polčasovým hvizdom Harabín z nariadenej penalty. Po obrátke už domáci ovládli hru a rovesníkom z Kapušian nasúkali ďalších päť gólov. Hetrik dosiahol Kelemen.

Prvý polčas nebol podľa mojich predstáv, nakoľko sme nevyužili príležitosti a šance na skórovanie. Pkrem jediného gólu sme nastrelili tyčku i brvno. Cez prestávku sme si povedali ako budeme hrať , nakoľko lopta musí byť viac v pohybe. Chlapci si slová zobrali k srdcu hru spresnili a deklasovali súpera. Za druhý polčas im patrí pochvala“, uviedol po zápase tréner st. žiakov SP mFK Rožňava Peret Džačár.

4.kolo II. liga sk.A

MŽ: Rožňava – V. Kapušany 2:2 (1:1), G: Vápeník, Mihók – Janič, Moravčík

Rožňava: L. Doboš – Dávid, Vápeník, Slávkay, Havrilla, Gróf, Benedik, Seman, Mihók, Jančík, Tamáš, striedali: Toplanský, Turzák, Madáč

Mladší žiaci zvíťazili iba raz a v ostatnom kole remízovali s Kapušanmi 2:2, keď dvakrát museli doťahovať Vápeníkom a Mihókom jednogólové manko.

I napriek väčšej fyzickej vyspelosti sme utrpeli remízu. Zápas sa pre nás nepriaznivo vyvíjal, keď sme prehrávali 1:2. Zase sme nepremenili množstvo šancí, hráči pracujú neefektívne , nevýbušne . V koncovke neriešia situáciu najefektívnejšie , neprihrajú si a polovica z nich sa snaží sólovať. To má následok stroskotanie na prehustenej obrane, ale ani koncový hráč ako Mihók v troch prípadoch na akciu nereagoval a tak nemohol zakončiť. Ešteže sa nám podarilo aspoň vyrovnať . Súper si za bojovnosť remízu zaslúžil“,   konštatoval tréner  ml. žiakov SP MFK Rožňava Karol Šipoš.

Góly:

SŽ: 9 gólov - Kelemen, 7gólov - Harabin, 2 góly - Bakoš, 1 gól – Doboš, Gecelovský, Štefan

MŽ: 5 góly - Vápeník, 3 góly – Mihok, 2 góly – Leštách