II. liga 23. kolo: Rožňavský druholigový gólostroj sa zastavil na pätnástke

23.5.2015 - V ostatnom kole hostili druholigoví žiaci SP MFK Rožňava rovesníkov z mužstva Lokomotíva Košice.  U starších žiakov  sa zrodilo domáce víťazstvo, keď už v desiatej minúte viedli domáci rozdielom triedy s tabuľkovým susedom.  Hostia neskôr zaznamenali čestný úspech, ale polčasové skóre stanovili domáci, keď dosiahli štvrtý gól. Ako sa neskôr ukázalo toto skóre sa už po obrátke nezmenilo i vďaka dobrej obrannej činnosti hosťujúceho kolektívu. Mladší žiaci sa rozstrieľali a súperovi nadelili takmer tucet gólov. Najväčšiu zásluhu na domácom víťazstve mal Tamáš, ktorý šesťkrát rozvlnil sieť hosťujúcej brány.

„ V tomto zápase nám šlo o veľa , nakoľko Lokomotíva Košice je na tom bodovo s nami rovnako a tak sme prakticky stále v boji o tretie miesto. Prvý polčas nám vyšiel v ktorom sme rozhodli o víťazstve. Druhý polčas chlapci už povolili a príležitosti ostali tak nevyužité. Hostia teraz prakticky obmieňajú káder do ktorého zabudovávajú aj mladších hráčov, ale snaha im nechýbala. Ak sa nám nepodarí v ostávajúcich kolách zabojovať o druhú priečku, verím, že obhájime aspoň tretiu“,  povedal tréner starších žiakov SP MFK Rožňava Peter Džačár.

II. liga SMŽ sk. A 23.kolo

SŽ: Rožňava – Lok. Košice 4:1 (4:1), G: Harabín (4), M. Horvát (7), Gecelovský (10), M. Ogurčák (28) - Lauff (18)

Rožňava: Džačár - Ogurčák, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Tomášik, Harabín, M. Horvát, R. Jakab, Doboš, Štefan, striedal: Bodnár

-33

MŽ: Rožňava (6) – Lok. Košice (4) 11:0 (3:0), G: A. Tamáš 6 ( 13, 30, 34, 41, 42, 50), O. Slavkay 2 (43, 59), J. Forgáč (53), S. Vápeník 2 (10, 59)

Rožňava: Vidinský - Leštách, Benedik, Slávkay, Forgáč, Vápeník, Miklóš. Tamáš, Seman, Dávid, Minčík, Topľanský

Góly:

SŽ: 36 gólov - Harabín, 21 gólov - Kelemen, 7 gólov - T. Doboš, 5 gólov - Bakoš, Štefan, Gecelovský, 4 góly – Lipták, 2 góly – M. Horvát, 1 gól – Tomášik, Ogurčák

MŽ: 28 gólov - Vápeník, 21 gólov - Tamáš, 8 gólov – O. Slavkay, 6 gólov - Mihok,  5 gólov – Gróf, Vidinský 4 góly -  Leštach , 3 góly - Dávid, 2 góly - K. Benedik, M. Seman, Mikloš, Forgáč, 1 gól - Varga, Kulík