II.liga 19.kolo: Starší žiaci SP MFK opäť na čele

27.4.2015 - Starší žiaci SP MFK Rožňava , ktorí zimovali na poste lídra od trinásteho kola tam zotrvali až do sedemnásteho. V ostatnom osemnástom síce zdolali Šacu na ich pôde rozdielom triedy, ale to im na udržanie najvrchnejšieho poschodia nestačilo. V sobotu si doma  poradili s Kechnecom a opäť sú o skóre na čele pred Galaktikom Košice.

O definitívnom víťazovi by sa prakticky malo rozhodnúť v nastávajúcich dvoch kolách, keď budú mať za súperov dvojicu z vedúceho tria. V zápase s Kechnecom sa rozbiehali ťažšie a do polčasu im rozvlnili sieť iba dvakrát. Po prestávke však hru zlepšili a pridali ešte poltucet gólov. Okrem Horvátha a Doboša sa do listiny strelcov zapísali hetrikom Štefan a Harabín. Na jeseň v Kechneci vybojovali taktiež tri body po víťazstve 9:2.

SŽ: Rožňava - Kechnec  8:0 (2:0), G: Harabín 3 (10,39,68), Štefan 3 , M. Horvát , Doboš

Rožňava: Džačár - Ogurčák, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Bakoš, Harabín, M. Horvát, R. Jakab, Doboš, Štefan , striedal: Bodnár

„ Dnes sme čakali trošku silnejšieho súpera, lebo na jar Kechnec vykazuje celkom dobré výsledky. Polčas sme vyhrali síce 2:0, ale v šatni cez prestávku som povedal chlapcom, že musíme zlepšiť hru, viacej si prihrávať . Kto bol na zápase mohol vidieť, že slová padli na úrodnú pôdu i keď na začiatku sme trochu podcenili súpera . Výsledok nakoniec hovoril o všetkom a súpera sme zdolali vysokým skóre.  Chceme urobiť všetko preto, aby sme si prvé miesto udržali definitívne.  Bude to ťažké a práve nasledujúce dva zápasy o tom rozhodnú.  Ideme v nedeľu na Galaktik a doma následne privítame KAC Košice. Práve medzi nami a touto dvojicou sa rozhodne kto bude celkový víťaz v súťaži“, uviedol tréner Starších žiakov SP MFK Peter Džačár.

-27

Mladší žiaci v jeseni zdolali Kechnec na ich pôde 8:0, ale tentoraz im nasúkali presnú polovinu gólov. Tie si rovnomerne rozdelili do oboch polčasov. V prvom dvakrát skóroval Vápeník a v druhom stav prikrášlili Tamáš a Mikloš.

MŽ: Rožňava - Kechnec  4:0 (2:0), G: Vápeník 2 (22, 25), Tamáš (44), Miklóš (60)

Rožňava: Leštách - L. Doboš, Vápeník,Tamáš, Dávid, Forgáč, Minčík, Mikloš, Seman, Miškovič, Toplanský

Góly:

SŽ: 32 gólov - Harabín, 21 gólov - Kelemen, 7 gólov - T. Doboš, 5 gólov - Bakoš, Štefan, 4 góly – Lipták, Gecelovský, 1 gól – Tomášik, M. Horvát

MŽ: 23 gólov - Vápeník, 11 gólov - Tamáš, 6 gólov - Mihok, Slávkay , 4 góly - Vidinský, Leštach , 3 góly – Dávid, Grof, 2 góly - K. Benedik, M. Seman, Mikloš,  1 gól - Varga, Kulík, Forgáč