II.liga 1.kolo: Štart sa starším žiakom vydaril

13.8.2014 - Na úvodné kolo cestovali druholigoví žiaci SP MFK Rožňava  do Buzice, kde zvíťazili rozdielom triedy. Kolo bolo neúplné nakoľko sa odohrali iba tri stretnutia. Podobná situácia bola aj u mladších žiakov ale s tým rozdielom, že mladší chlapci rozdielom triedy prehrali. Mladší žiaci hrajú v počte 8 + 1 a to na skrátenej  hracej ploche od šestnástky po šestnástku.

I. kolo II. liga sk. A

SŽ: Buzica - Rožňava 1:4 (1:3), G: Sontra - Kelemen 2, Harabín, Bakoš

Rožňava: Džačár - Ogurčák, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Štefan, Harabín, Kelemen, Mart. Horvát, Doboš, Bakoš, striedal: M. Kováč

Po úvodnej dvadsaťminútovke hostia v priebehu dvoch munút dvakrát skórovali, keď vedenie zabezpečil Harabin a následne Kelemen tesný náskok poistil. Po polhodine už hostia viedli rozdielom triedy , keď druhýkrát skóroval kapitán Kelemen.  Domáci ešte do polčasu korigovali Sontrom, ale to bolo z ich strany všetko. V závere zápasu dal bodku za duelom gól hosťujúceho Bakoša.

I.kolo II. liga sk. A

MŽ: Buzica - Rožňava 3:0 (1:0), G: Kiss, Hanko 2

Rožňava: Doboš - Mikloš, Leštách, J. Dávid, Tamáš, Vápeník, Skalický, Slávkay, Havrilla

Domáci  sa ujali vedenia po desiatich minútach Kissom, ale viac gólov do polčasu už nestrelili. Až v druhej časti hry poistil vedenie Hanko, ktorý ešte v závere pridal tretí úspech domácich farieb.

Karol Šipoš, tréner:Mladší žiaci vstúpili do novej sezóny zápasom v Buzici. Zápas sa pre nich od začiatku nevyvíjal priaznivo, keď ešte do polčasu prehrávali po zaváhaní brankára. Keďže ani po prestávke vážnejšie neohrozili bránu súpera a naopak po hrubých chybách v stredovej formácie a obrany inkasovali ešte dvakrát, vracali sa domov s prehrou 0:3. Nepotvrdili tak presvedčivý výkon starších žiakov, pretože väčšina nesplnila očakávania. Za zmienku snáď stojí len bojovný výkon Samuela Havrillu počas celého zápasu a zlepšenie Olivera Slevkaya v druhom polčase.  Ostáva len veriť, že chlapci podajú v najbližšom majstráku v Kr. Chlmci lepší výkon s väčším nasadením“.