II. liga: 13,14,15. kolo: Jeseň zakončili dvoma predohrávkami

24.11.2013 - Po jesennej časti druholigoví starší žiaci SP MFK Rožňava zimujú na peknom druhom mieste a len tri body strácajú na lídra z KAC Košice. V štatistike strelených gólov im patrí prvenstvo (88 gólov). Výrazne si túto štatistiku vylepšili aj v poslednom trinástom kole, keď  Sečovciam nadelili vonku desiatku. V dvoch jarných predohrávaných kolách (14 - 15) pridali ďalších trinásť gólov a inkasovali iba raz.

Mladším žiakom patrí po jeseni včetne dvoch predohrávok šieste miesto o skóre pred Buzicou. Na tretiu Čiernu nad Tisou strácajú päť bodov.  V ostatných troch kolách síce neprehrali, ale naplno bodovali iba v Sečovciach.

Starší žiaci

13.kolo:

Sečovce – Rožňava 0:10 (0:5), G: Lipták 3, Seman 3, Revúcky, Harabín, Krempaský, Mitrík

Rožňava: Deméň – Ogurčák, Lipták, Mitrík, Hovorka, Šoltés, Harabín, Seman, Kelemen, Revúcky, Krempaský.

Na pôdu posledných Sečoviec cestovali starší žiaci iba v predpísanom počte bez možnosti striedania, ale i napriek tomu boli favoritmi čo potvrdili aj dvojciferným víťazstvom.

Prvá jarná predohrávka 14.kolo:

KAC Košice – Rožňava 1:3 (0:1), G: Revúcky 2, Kelemen

Rožňava: Deméň – Ogurčák, Mitrík, Lipták, Šoltés, Harabín, Seman, Kelemen, Revúcky, Holcz, Horvát, striedali: Hovorka, Tomášik

V predohrávke jarného kola oplatili lídrovi z KAC domácu prehru z úvodného kola. Kým doma prehrali 1:2 vonku  zvíťazili 3:1. Gólmi Kelemena a Revúckeho viedli už 2:0. Domáci znížili na kontaktný gól, ale Revúcky po druhýkrát skóroval , čím vedenie poistil a stratu čo len bodu tak nepripustil.

Druhá jarná predohrávka 15.kolo:

Rožňava – Čaňa 10:0 (5:0), G: Lipták 4, Revúcky, Kelemen, Hovorka, Mitrík, Holcz, Harabín

Rožňava: Deméň – Ogurčák, Lipták, Mitrík, Šoltés, Harabín, Seman, Kelemen, Revúcky, Holcz, Štefan, striedali: Hovorka, Tomašík

V poslednom jesennom vystúpení starší žiaci presvedčivo zdolali Čaňu , mužstvo z dolnej časti tabuľky. S jeseňou sa rozlúčili vysokým víťazstvom.

Mladší žiaci

13.kolo:

Sečovce – Rožňava  0:2 (0:1), G: Vápeník, Tamáš

Rožňava: Džačár – Havrilla, Korfanta, Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Bodnár, Tamáš, M. Kováč, Prékop, Mihók

S mužstvom z dolnej časti tabuľky si ml. žiaci Rožňavy poradili a góly si rozdelili rovnomerne do oboch polčasov.

KAC Košice – Rožňava 2:2 (0:0), Góly za Rožňavu: Bakoš, Džačár (z 11 m)

Rožňava: Džačár – Miklóš. Leštách, Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Bodnár, Bakoš, Tamáš, Kováč, Mihók, striedali: Havrilla, Prékop

Všetko podstatné v stretnutí sa udialo po bezgólovom polčase. Dvojgólové vedenie domácich chlapci z Rožňavy dokázali najprv korigovať a v poslednej minúte vybojovali bod z premeneného pokutového kopu gólmanom Džačárom.

Rožňava – Čaňa 1:1 (1:0), G: Bakoš

Rožňava:  Džačár – Miklóš, Leštách, Gecelovský, Petergáč, Vápeník, Bodnár, Bakoš, Tamáš, Korfanta, Mihók, striedali: Kováč, Havrilla, Vidinský

Domáci si polčasové vedenie neudržali a na vyrovnávajúci gól hostí už nedokázali odpovedať rozhodujúcim gólom, ktorý by im zabezpečil tri body.

St. žiaci po 15.kole

2. Rožňava          15           13           0             2             88:8       39

Ml. žiaci po 15.kole

6. Rožňava          15           8             2             5             29:17     26

Vyhodnotenie jesennej časti prinesieme neskôr.....