I. trieda: Za štrnásť minút otočili zápas

2. 11. 2015 - Kto nebol, neuverí, alebo ako sa dá za štrnásť minút otočiť zápas z 0:3 na 4:3. Aj takýmito slovami by sa dal opísať zápas 13. kola najvyššej okresnej súťaže, v ktorom domáci Betliarčania privítali na svojom trávniku tabuľkového suseda z Bohúňova.

Autor: Ivan Tököly  (Tatran Betliar)

Úvod stretnutia patril hosťom, keď sa v 8. minúte dostala lopta po centri z priameho kopu až k nekrytému Lovasovi a ten otvoril skóre - 0:1. Po inkasovanom góle síce mali domáci futbalisti loptu na svojich kopačkách častejšie, no gólové šance si vypracovať nedokázali. Naopak hostia mohli svoje vedenie navýšiť, no L. Fabian včasným vybehnutím zmaril, po rýchlom protiútoku, šancu nebezpečnému Pál Balážovi. Tatranu sa ideálna šanca na vyrovnanie naskytla v 28. minúte, kedy mal výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil R. Fabian, no jeho pokus brankár Rákai kryl. Tesne pred prestávkou poistil vedenie hostí aktívny Lovas, ktorý strelou spoza šestnástky stanovil polčasový stav na 0:2. Vedenie hostí bolo celkom zaslúžené, nakoľko domáci v prvom polčase, ako je to už zvykom, predviedli podpriemerný výkon.

Na začiatku druhého dejstva sa podarilo hosťom zvýšiť vedenie už na 0:3, po tom čo sa technickou strelou presadil Pál Baláž. V tom čase by si zrejme len málokto z prítomných stavil na domácich, keďže dovtedy toho v útoku veľa nepredviedli. Zlom v stretnutí nastal v 63. minúte, kedy sa individuálnou akciou presadil najlepší strelec domácich R. Fabian - 1:3. O minútu na to Oravec, znížil strelou z hranice šestnástky na 2:3. Domáci po dvoch rýchlych gólových úderoch zatlačili súpera na jeho polovicu a snažili sa o vyrovnanie. To sa im podarilo v 72. minúte, kedy rýchlu akciu zakončil Ďuriček - 3:3. Rozhodnutie priniesla 77. minúta po tom, čo prísne nariadenú penaltu premenil Oravec - 4:3. Zvyšok stretnutia sa už viac-menej iba dohrával, a po záverečnom hvizde rozhodcu si tak domáci pripísali dôležité tri body, ktoré sa však vôbec nerodili ľahko.

TJ Tatran Betliar - FK Sokol Bohúňovo  4:3 (0:2)

Góly: 8ʼ Mário Lovas 0:1, 45ʼ Mário Lovas 0:2, 47ʼ Patrik Pál Baláž 0:3, 63ʼ Roland Fabian 1:3, 64ʼ Matej Oravec 2:3, 72ʼ Martin Ďuriček 3:3, 77ʼ Matej Oravec 77 (z pok. kopu) 4:3