Futbalisti SP MFK Rožňava ukončili zimnú prípravu

22.3.2014 - Počas zimnej prestávky odohrali futbalisti SP MFK Rožňava deväť prípravných stretnutí a došlo aj k zmenám v kárdi.

SP MFK Rožňava

SP MFK Rožňava odštartovala zimnú prípravu a odohrala svoj prvý zápas 22.1.2014 na UT v Moldave.

Tréner SP MFK Rožňava Braňo Kuzma:  „Verím, že káder ostane pohromade a dúfam, že sa doplní. Mám akúsi predstavu , ale všetko bude závisieť od podmienok, v akých sa budeme pohybovať.“

Viac tu: Štyvar smeruje do Maďarska

FK Moldava - SP MFK Rožňava 3:1 (0:0), Gól za Rožňavu: Urbánik

Rožňava: Šalamon (Skokan) - Jonáš, Roth, Smrek, Korfanta, Milata, Mészner, Urbánik, M. Pollák, Havko (Boroš),F. Pollák

*****

Mimo pôvodný plán sa odohral 30.1. 2014 na UT v Moldave aj prípravný zápas proti FK Vyšné Opátske. Aj v tomto stretnutí sa zrodil bezgólový polčas.

FK Vyšné Opátske - SP MFK Rožňava 3:0 ( 0:0)

Rožňava: Šalamon - Jonás, Smrek, Róth, Korfanta, Milata, Havko, Ubánik, Almáši, M. Pollák, F. Pollák, striedali: Boroš, Seman

Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný. V druhej časti sa však začali prejavovať kondičné nedostatky i herná kvalita rozohratejšieho súpera.

*****

Ďalší zápas odohrali hráči SP MFK Rožňava v nedeľu na UT v Košiciach o 12.00 hod. proti FK Haniska namiesto zápasu v Michalovciach.

Haniska - SP MFK Rožňava 3:1 (2:0), Gól za Rožňavu: Figúr

Rožňava: J. Gelda - Jonáš, Smrek, Roth, Korfanta, Milata, Urbánik, Figúr, Boroš, F. Pollák, F. Fabián, striedali: Seman. M. Gelda

Chýbali hráči: Šalamon, Skokan, Almáši, Breuer, Havko, Sapanoš, Pollák M, F. Kovács, ktorý je na skúške v Moldave, a Štyvar, ktorý je na skúške v Gabčíkove.

*****

8.2.2014 - Dorastenci hrali v Rimavskej Sobote

Dorastenci SP MFK Rožňava odohrali prípravné stretnutia s druholigovými dorastencami z Rimavskej Soboty.

Rim. Sobota - Rožňava SD 3:0 (2:0)

Rim. Sobota - Rožňava MD 4:0 (2:0)

Dušan Pollák: Stretnutia splnili svoj účel, nakoľko si mali chlapci možnosť zahrať s kvalitým súperom z vyššej súťaže. " Gro mladšieho dorastu tvorili prakticky starší žiaci SP MFK. V oboch zápasoch chýbala ešte zohratosť a taktiež sa prejavili kondičné resty".

*****

18.2.2014

FK Poprad - SP MFK Rožňava 2:1 (0:1), Gól za Rožňavu Figúr (UT Sp. Belá)

Rožňava: Šalamon - Milata, Smrek, Róth, Almáši, Korfanta, Sappanoš, Urbánik, Figúr, Fabián, F. Pollák

Filip Pollák: " Domáci vyhrali zaslúžene. Ma sme podali veľmi zodpovedný výkon v defenzíve a snažili sa o rýchle protiútoky".

*****

23.2.2014:

MŠK Revúca - SP MFK Rožňava 2:6 (0:4), Góly za Rožňavu: Almáši 4, Havko, Fabián (UT Tisovec)

Rožňava: Skokan (Šalamon) - Jonáš, Smrek, Róth, Korfanta, Milata, Sappanoš, Havko, Fabián, F. Pollák, Almáši, striedal: Ahmed

Dušan Pollák: " Prvý polčas bol zo strany Rožňavy takticko - herne i organizačne dobrý, vytvorili sme si prevahu a štyrikrát skórovali. Po prestávke sa prestriedali posty domáci hru vyrovnali a z našej strany už kvalita trochu upadlo".

1.3.2014:

Kaľša - Rožňava 1:3 (0:1), Góly za Rožňavu: Figúr 2 (1 z 11 m), Korfanta

Rožňava: Šalamon (Szkokan) - Jonáš, Smrek, Róth, Korfanta, Almáši, Figúr, Sappanoš, Havko, Fabián, Breuer striedal: M. Seman, Boroš

2.3.2014:

Rožňava (SD) - Čoltovo 6:4 (2:2), G: Dorčák 2, Gelda 2, Mihalík, Galajda  - Horváth 2, Várady, Kárász( ihr. Čoltovo )

*****

8.3.2014:

Rožňava - Haniska 1:1 (1:1), Gól za Rožňavu: Jonáš

Rožňava: Skokan (Šalamon) - Korfanta, Breuer, Róth, Jonáš, Milata, R. Szkokan, Smrek, F. Pollák, Kováč, Almáši, striedali: R. Fabián, Hajduk, Havko, Boroš, Žiga

Filip Pollák: "Myslim si, že záas splnil očakavania,hral sa naťažkom teréne, no v dobrom počasí a remíza je zaslužená, nakoľko šance na skórovanie boli na oboch stranach".

*****

9.3.2014:

Rožňava - Revúca 8:2 (1:0), Góly za Rožňavu: F. Kováč 4, Almáši 2, Milata, R. Fabián

Rožňava: Skokan (Šalamon) - Jonáš, Roth, Korfanta, Seman, Milata, Fabián, Smrek, Kováč, Almáši, Boroš