Dorastenci z Podhradia rozhodli ešte do polčasu

14.5.2015 - Treťoligoví dorastenci z Krásnohorského Podhradia hostili v poslednom kole sezóny lídra z Čane, ktorá už s výrazným štrnásťbodovým náskokom bola niekoľko kôl pred koncom istým postupujúcim mužstvom do II. dorasteneckej ligy. Podhradčania v snahe zabojovať o konečnú štvrtú priečku, nakoľko im na päty šliapali Ťahanovce s jednobodovou stratou chceli lídra poraziť čo sa im aj podarilo. O všetkom podstatnom sa rozhodlo už do polčasu.

Skóre síce otvoril Széman, ktorý ujal hostí do vedenia gólom priamo z rohového kopu, ale neskôr jednogólové manko zmazal domáci Rezmuveš. Pred odchodom do šatní otočil stav v prospech domácich Hanzlík. Ako sa neskôr ukázalo gól mal cenu víťazstva, nakoľko po obrátke už aktéri siete nerozvlnili.

Duel sledoval aj tréner „áčka“ FK Krh. Podhradia Július Balta:“ Videli sme veľmi dobrý dorastenecký futbal slušnej úrovne, technický, behavý , kombinačný. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, nakoľko, dokázali stav zvrátiť ešte do polčasu. V druhom polčase trochu odpadol stred a tak hostia mali viac priestoru na kombinačné akcie. Boli však bezzubí na hrote a v zakončovaní. Domácim chlapcom sa tak podarilo víťazstvo udržať proti prvému mužstvu čo ich iba chváli. Nehrali podradnú úlohu, boli viac menej vyrovnaným súperom a v niektorých momentoch aj hráčov lídra predčili. Keby skladba domáceho mužstva dorastu bola stále taká ako dnes, nakoľko tam hrali hráči aj z „áčka“ a boli oporami, tak by naši dorastenci končili sezónu určite aj na vyšších poschodiach. Dúfam, že hráči ktorí trénujú s prvým mužstvom („áčkom“) zúročia poznatky aj v ďalšom súťažnom ročníku“.

Krh. Podhradie – Čaňa  2:1 (2:1), G: R. Rezmuveš (23), A. Hanzlík (42) - E. Szemán (9)

Krh. Podhradie: Molnár - Genči, Jobbáď, Galajda, Mlynárik, Zubrický, Hajduk, K. Rezmuveš, Hanzlík, R. Jakab, K. Horváth, striedali: Zagiba, R. Horváth, Freivolt, Csákó

Zostávajúca dvojica gemerských dorastencov hrala nasledovne: Hrhov získal bod vo Valalikoch a Drnava doma podľahla Šaci.