B. Kuzma:" Sezóna môže začať"

1.8.2014 - Už tento víkend je na programe prvé kolo IV: ligy Juh (bývalá V. liga) na ktorú sú rožňavskí štvrtoligisti na čele s trénerom B. Kuzmom a F. Pollákom pripravený. Aj v tejto sezóne bude SP MFK Rožňava jediným zástupcom na trávnikoch štvrtoligových spoločnosti.

Účastníci:

Medzev, V. Folkmar, Poproč, Michaľany, Kr. Chlmec, Šaca, Čaňa, Strážske, V. Horeš, Krompachy, V. Kapušany, Rožňava, Kaľša, Sobrance, Sp. Vlachy, Rudňany

B. Kuzma, tréner SP MFK Rožňava. „ Hosťovanie a prestupy sú na 95% dotiahnuté, je možné, že príde ešte k jednému dvom príchodom a jednému odchodu hráča. S prípravou ako celkom som spokojný to čo sme chceli sa odtrénovalo a odohrali sme kvalitné prípravné stretnutia s celkami z vyšších súťaží. Absolvovali sme štrnásť tréningových jednotiek a odohrali šesť prípravných zápasov. Tešíme sa na sezónu a takisto na „Slovenský Pohár“.

SP MFK Rožňava

1.7.2014 Rožňava – Poprad 2:3 (2:2)

Góly: Mészner, F. Kovács

Zostava: SP MFK Rožňava: Šalamón- Péter-Róth-Smrek-Jonáš- Almáši- P.Gere - Mészner - Milata  - F.Pollák - F.Kovács

II. polčas striedali: Kakalejčík - D. Gere - M. Pollák- F. Tomášik- ,R.Kuzma - Korfanta - Hajdúk

5.7.2014 Krh. Podhradie - Rožňava 1:0 (1:0), G: Kiss Csaba

Zostava:  SP MFK Rožňava: Skokan - Jonáš - Korfanta - Sappanoš - Almaši - M. Pollák - Gere - Mészner - Figúr - F.Pollák - Kovács

Zostava: Krh. Pofhradie:Kerekeš - Hajdúk, Kún, Gáspár, Zdechovan, Kiss, Oravec, Kardoš, Erdőfalvi, Fabián R., Kuzma R. striedali: Búlik, Jurini, Lükő, Bodnár, Filcsák

6.7.2014 Poprad II.liga - Rožňava 2:2 (2:2), G: F. Kovács 2

Zostava: Šalamon - Jonáš, Roth, Sappanoš, Peter, Milata, Mészner, Figúr, Almáši, F. Pollák, F. Kovács, striedal: M. Pollák

Braňko Kuzma: "Proti druholigistom sme odohrali výborny zápas, boli sme mu minimalne vyrovnaným súperom. Škoda nevyužitych šanci, mohli a zasluzili sme si zvítaziť, veď už v 20.min. sme viedli 2:0.

13.7.2014 V. Opátske – Rožňava 2:1 (1:1), G: Jonáš (na 1:1)

Rožňava: Šalamon -  Korfanta, Roth, Gere, Hajduk, Mészner, Figúr, Havko, Jonáš, F. Pollák, Kovács

16.7.2014 Putnok (III.liga) - Rožňava 3:2 (2:1 ), G: F. Pollák (0:1) Almáš (z 11 m na 2:2)

Rožňava: Skokan - Roth, Almáši, Hajduk, Sappanoš, , P. Gere, Mészner, F. Pollák, Havko, Kovács, Milata, striedali: D. Gere, Oravec, Jonáš, M. Pollák, Drobňák, Figúr, Kúdela

O. Skokan gólman: Bol to vcelku výborný prípravný zápas s kvalitným súperom. Prvý polčas mali prevahu domáci aj keď po rýchlom brejku vedenie patrilo nám. Domáci potom otičli stav ešte do polčasu vo svoj prospech. Druhý polčas patril pre zmenu nám, keď sme pritvrdili a z penalty skóre zrovnali. Tretí domáci víťazný gól padol z priameho kopu rovno do šibenice strelou zo šestnástky štyri minúty pred koncom zápasu. V ostatnej minúte mohol vyrovnať Roth, ale z hranice malého vápna domácu bránu prestrelil“.

GENERÁLKA:

26.7.2014 Rožňava – Tisovec 2:1 (1:1), G: F. Kovács, Drobňák

Rožňava: M. Almaši st., Zdechovan, Roth, Korfanta, Jonáš, Milata, Havko, Meszner, M. Almaši ml., F. Pollák, Kovács,striedali: Drobňák, M. Pollák

Braňo Kuzma: "Konečne sme sa v generálke pred začiatkom ligového ročníka dočkali prvého víťazstva v rámci letnej prípravy. Za dnešný zápas musím chlapcov pochváliť. I keď boli v zápase pasáže, kde nás súper predčil s hrou som spokojný. Vyhrali sme síce najtesnejším skóre, ale mali sme oveľa viac šancí ako súper. Škoda, že sme ich nevyužili, najmä v prvom polčase. Súperovi sa síce podarilo vyrovnať, no my sme mali navrch, čo sme potvrdili v druhom polčase aj druhým gólom.  Vyhrali sme a to je podstatné".

Rožňava, Sobrance, Rudňany budú hrať domáce zápasy v sobotu v ÚHČ a V. Horeš v nedeľu na ihrisku v Čiernej N/Tisou