17.kolo: Najviac sa darilo Podhradčanom, Dobšinej aj z hrnca vykypelo

18.4.2014 -  V ostatnom kole sa z gemerských šiestoligistov najviac darilo Podhradčanom, ktorí doma zdolali gólom Prónyaia z penalty kvalitného súpera z Geče. Aktuálne im tak patrí druhá priečka o bod za lídrom z Malej Idy, ktorú vo Veľkonočnú nedeľu hostí

VI. liga 17.kolo

I keď bola v okresnom šiestoligovom derby bezgólová remíza pre Betliarčanom v Gemerskej Hôrke za predvedenú hru víťazstvom deľba bodov aktuálne nič nereši ani pre jedno z aktérov duelu. Pod víťazstvo Podhradčanov sa významnou mierou pričinil aj gólman Harhovský, ktorý zmaril tri gólové šance hostí. Chudobnému aj z hrnca vykypelo sa dá nazvať duel medzi Dobšinou a Koš. Novou Vsou. Domáci nielenže neskórovali z hry, ale nedokázali premeniť ani nariadený pokutový kop. Polomčania iba na niekoľko minút stratili v Ťahanovciach koncentráciu a hneď inkasovali tri rozhodujúce góly na ktoré dokázal odpovedať iba Mészner.

Gem. Hôrka – Betliar 0:0

Gem. Hôrka: G. Kováč – Bodnár, Szkokan, R. Lörincz, Demjén, V. Kováč, Lippai, Tóth, Dostál, Izák, Zsóri, striedali: R. Ferdinand, M. Lörinc

Betliar: Uhrarček, Cilovič, M. Árvay, Varga, Handlovič, Demeter, L. Lorinc, Vl. Kováč, Cirbus, Ľ. Árvay, Vávra, striedal: Benedikty

DERBY: Gem. Hôrka/Betliar V úvodnom jarnom kole cestovali značne oslabení hráči Tatrana, ktorým chýbalo sedem hráčov (Kelíšek, R. Kováč, Aličkovič, Poťmák, Barkasz, Herchl, I. Lörinc), na pôdu Gemerskej Hôrky. Išlo o súboj mužstiev, ktoré v doterajšom priebehu nazbierali zhodne po 18 bodov. Domáci od úvodu zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu, čoho výsledkom boli ešte v prvej desaťminútovke dve gólové šance. Po druhej skončila zblokovaná strela domácich na tyči Uharčekovej brány. Futbalisti Gemerskej Hôrky potom aj naďalej veľmi dobre kombinovali, no proti skúsenej a dobre fungujúcej obrane si gólové šance vytvoriť nedokázali. Tie prišli až na konci prvej polhodiny hry. Najskôr v 26. minúte mieril Szkokan, po prihrávke aktívneho Viktora Kováča, tesne vedľa a potom dobrá strela z približne 25 metrov skončila len tesne nad brvnom hosťujúcej brány. Hostia sa strelecky pripomenuli až v 44. minúte, kedy po samostatnej akcii to strelou z hranice šestnástky skúšal nepresne Vlado Kováč. Polčas tak skončil bezgólovou remízou.
Druhý polčas odštartovali nepresné strely L. Lörinca a Demetera. Potom však iniciatívu prevzali domáci, ktorí zatlačili hráčov Tatrana pred vlastnú šestnástku. Hostia sa zamerali na brejky, pričom sa útočník Demeter stiahol do stredu a L. Lörinc tak ostal na hrote osamotený. Tlak a nervozita domácich sa s pribúdajúcim časom stupňovali, no Betliarčania, hoci niekedy aj s prispením šťasteny, bezgólový stav udržali až do konca. Zápas tak skončil bezgólovou remízou, po ktorej si obe mužstvá pripísali po jednom bode. Vzhľadom na predvedenú hru bola remíza 0:0 víťazstvom Betliarčanov.

(zdroj. Ivan Tököly: Tatran Betliar)

Krh. Podhradie - Geča 1:0 (1:0), G: Prónyai (z 11 m), ČK: Oros (Geča 2ŽK 86 min.)

Krh. Podhradie: Harhovský – Erdofalvi, Kiss, Breuer, Oravec, Kozák, Hajduk, Zdechovan, Kardoš, Madarász, Prónyai, striedal: Jurini

Krh. Podhradie. V Podhradí obávaná Geča do polčasu síce bola herne i technicky lepším mužstvom, ale domáci gólman prakticky ani raz nemusel čeliť vážnejšej strele smerujúcej medzi tyče. To však neplatilo po prestávke.„Proti jednému z najkvalitnejších mužstiev v súťaži sme podali zodpovedný a kolektívny výkon. Kým však hostia do polčasu našu bránu ani netrafili, v druhom polčase nás podržal jednoznačne gólman, ktorý zázračne zmaril tri po góle volajúce tutovky súpera,“ konštatoval J. Piater, ktorý pre zranenie nenastúpil. Po faule na Zdechovana mali domáci výhodu penalty, ktorú premenil Prónyai vo vedúci a zároveň i víťazný gól. V závere po hlavičke mohol Erdöfalvi vedenie poistiť, ale arbiter gól neuznal pre faul na brankára. „Myslím si, že gól bol regulárny, nakoľko Jozef zasiahol loptu skôr, ako došlo k faulu na hosťujúceho brankára,“ dodal J. Piater. Následne za vrazenie do súpera v prerušenej hre uvidel Oros z Geče druhú žltú kartu a predčasne tak musel z hracej plochy.

Dobšiná – Koš. Nová Ves 0:1 (0:0), G: Šurin (81.min.), ČK: Ďurica (76, faul vo vylož. šanci)

Dobšiná: Plačko – F. Fabián, Barnák, Poliak, Turzák, Hutník, P. Fabián, Dudra , Záhoranský, Ondrejčík, Gothardt

Dobšiná: Dobšinčania, ktorí v domácom prostredí nastúpili bez možnosti striedania, podľahli Košickej Novej Vsi najtesnejším skóre. Po vylúčení Ďuricu v 76. min. mali možnosť získať vedenie, ale penaltu nepremenil P. Fabián. Nedáš-dostaneš platilo a o päť minút neskôr skórovali hostia, čím rozhodli o víťazstve.

Ťahanovce – Gem. Poloma 3:1 (0:0), G. Mészner

Gem. Poloma: Mišina – Mészner, Grác, Milko, R. Greško, Hatvaník, Maroš Gallo, Gere, Marchevský Chochol, Miloš Gallo, striedali: Fecko, Ďuríčer, Rupp (hosť. Z Dobšinej)

Polomčania takmer hodinu hrali v Ťahanovciach bez gólov. V priebehu necelých desiatich munút (55 – 63 min.) však nepochopiteľne poľavili a trikrát inkasovali. Ešteže náplasťou na tento nelichotivý stav bol čestný gól Mésznera (73.min.), ktorý tak aspoň korigoval výsledok.