II. časť

24.09.2011 10:36

Karta zo zápisu rozhodcu sa niekam vytratila

Šofranko - rozhodca stretnutia

„Netreba tu nič dokazovať. Ja som pískal ten zápas robí sa z toho veľké haló. Hráčovi Gallovi som udelil žltú kartu určite bola štvrtá, viem lebo funkcionári pred zápasom spomínali že má tri, že ak sa bude dať aby som prižmúril očko, ale spravil faul za ktorý patrí karta takže som mu ju udelil bo sa snažím pískať každý zápas objektívne, hoci aj ja robím chyby ako každý iný. V polčasovej prestávke sme to uviedli do zápisu. Zdá sa mi divne keď mi dakto spomína, že tam nebola uvedená a nezdá sa mi, že sa tu hrá fér hra, keď mi povedali, že delegát nemal uvedené v zápise a môj zápis bol dodaný pozde, čomu vravím lož. Osobne obidva zápisy som odovzdal pánovi Polákovi do rúk pre ObFZ v utorok okolo 12-tej hodiny. Nechcel som sa tu vyjadriť, ale musel som aj keď ma to bude stáť rozhodovanie, ale klub aj hráč obviňujú mňa, ale podľa mňa dakto iný mal úmysel tu kartu ututlať takže toto je cela pravda. Videli to delegát aj postranní rozhodcovia a samozrejme to bolo aj natáčane na video!!!! Toľko môj názor.“

 

     Po stretnutí bol na ObFZ v Rožňave doručený zápis o stretnutí rozhodcu i delegáta. V niektorých prípadoch týkajúcich sa udelenia kariet a striedaní sa však tieto zápisy nezhodovali i keď má rozhodca i delegát povinnosť  po zápase zápisy vzájomne zosúladiť. Na pôvodnom zápise rozhodcu ( kópiu dodal delegát) karta pre M. Galla bola napísaná v patričnej kolónke /27 min./ (viď. nižšie)

 

Neskôr zápis rozhodcu nadobudol podobu v ktorom pri mene M. Galla bola machuľa.

     V tejto podobe sa potom zápis dostal aj pred komisiu ŠTK.

 

Poďme však po poriadku. V čom sa zápisy nezhodovali.

 

Zápis rozhodcu (obr. 1, 2.)

 

Zápis delegáta (obr.3)

Pozn.: ( zo zápisov sme vynechali č. RP., ktoré sú zhodné s rod. číslom /OOÚ/ )

 

STRIEDANIA

Rozhodca: 1. striedanie :domáci Barnák Jozef 46. min. - Révay Michal

Delegát: 1. striedanie: domáci Molčan Matúš 46. min. - Révay Michal

 

Rozhodca: 2. striedanie: domáci Hadar - Valko 53. min.

Delegát: 2. striedanie: domáci Hadar - Valko 53 min.

 

Rozhodca: 1. striedanie hostia: Ďuríček - Orbán 46. min.

Delegát: 1. striedanie hostia: Duríček - Orbán  75. min.

 

Rozhodca: 2. striedanie hostia: Burdiga - Z. Molčan 75. min.

Delegát: 2. striedanie hostia: nemá (obr.3)

 

KARTY domáci

Rozhodca: Hadar - 44. min. ŽK

Delegát: Hadar - 44 min.ŽK

 

Rozhodca: Zábrel - 57 min. ČK

Delegát: Zábrel - 57 min. ČK

 

KARTY hostia

Rozhodca: Ďuríček 57. min. (bol striedaný v 46 min. podľa zápisu)

Delegát: Ďuríček 57. min.

 

Rozhodca: Milan Gallo - pôvodne bola 27. min. , udelenie karty

Delegát: M. Galla nemal uvedeného

 

     Po predvolaní na ObFZ delegát zhodne s rozhodcom uviedli, že Gallo kartu dostal, ale delegát ju opomenul v zápise uviesť. Mal ju ako tvrdí zapísanú vo svojich poznámkach, ktoré si robil počas zápasu. (obr.4)

 

Delegát - Székely

     „Šofranko má pravdu. Karty sú zapísané v jeho zápise, ale dostal som veľmi smutnú správu a v silnom rozrušení som zabudol uviesť žltú kartu Milanovi Gallovi, ale v mojom zápisníku (obr. 4) mám uvedené. Tak žiadne ututlanie tam nebolo.“

 

Konečné tresty v novej verzii sú teda pre R ako aj D podľa týchto skutočností oprávnené i keď si rozhodca Šofranko o tom myslí svoje.

Rozhodca - Šofranko

     „Karta je aj v mojom zápise, len niekomu to vyhovovalo to vyškrtnúť, plus dodali sme aj kópiu zápisu z Vyšnej Slanej a nestačilo to cítim krivdu udelil som kartu nikde som ju nezatajil a dostal som trest takpovediac pre nič ako keď vás zatvoria do basy a vy ste nič nespravili, ale to môže byť len tu v okrese ale raz sa to dúfam dozviem kto mi vyškrtal kartu zo zápisu a vybavím to s ním to sľubujem, lebo pre DK tu neplatia rukolapné dôkazy!!!!!"

     Kartu Gallovi udelil, ale aj v jeho zápise boli menšie nedostatky. (obr.2)

 

Karol Csobádi