Zimnú prípravu si spestrili na Spartan Race

5,2.2015 - Počas zimnej prestávky futbalové kluby využívajú predovšetkým telocvične, kde sa venujú jednotlivým tréningovým procesom. Traja futbalisti z Krh. Podhradia si prípravu spestrili dosť netradične. V lyžiarskom stredisku Jasná sa 24.januára 2015,konal prvý zimný najpopulárnejší pretek na svete Spartan Race. Na trase dlhej 7,34 km, s prevýšením okolo 600 m s 18 prekážkami , zápolilo 2462 pretekárov zo 17 krajín. Tohto podujatia sa rozhodli zúčastniť aj traja Podhradčania - futbalisti. V štartovom poli sa nestratili. Najlepšie skončil Milan Kozák (247.miesto), za ním Ivan Oravec (502.miesto) a trojicu uzatvára najmladší, Roland Jobbáď (725.miesto).

Už účasť bola super zážitkom

„ Zúčastniť sa toho extrémneho preteku bol už dlhšie našim snom  a nakoniec padlo rozhodnutie, že to vyskúšame aspoň v Race Sprint. Počas samotnej sedemkilometrovej trasy sme absolvovali  rôzne prekážky ako preliezanie niekoľkometrových stien, rúčkovanie, nosenie klátov, výstup strmým kopcom až na lyžiarsky svah a iné. Na rukách sme mali čipy, ktoré merali čas za aký pretekár absolvoval trať. Pre nás myslím si bolo najťažšie to stúpanie na strmý svah. Prekážky boli zaujímavé a dali sa zvládnuť. Na pretek sme sa pripravovali v posilňovni a chodili sme behať. Zaujímavé bolo všetko a bol to pre nás super zážitok v ktorom chceme v budúcnosti pokračovať. Úžasné bolo aj to ,že sa tohto preteku zúčastnil aj jeho zakladateľ Joe de Sena, ktorý tento pretek po prvýkrát  zorganizoval v roku 2010 v USA v štáte Vermont a zúčastnilo sa ho okolo 500 pretekárov. Novinkou bolo, že každý pretekár musel mať z bezpečnostných dôvodov vlastnú funkčnú  píšťalku bez ktorej na štart nemohol. Tá slúžila na privolanie pomoci hlavne v hmle“, podelil sa so svojimi dojmami jeden z účastníkov Roland Jobbáď.

Nuž aj ta sa dá spestriť zimná príprava v ktorej šlo predovšetkým o naberaní kondície pred náročnou jarnou odvetou.