Zajtra derby: Gemerská Poloma - Gemerská Hôrka

25.08.2012 - Štvrté kolo šiestoligovej K-G skupiny  sa bude niesť v znamení gemerského derby v ktorom Gemerská Poloma hostí Gemerskú Hôrku. V uplynulej sezóne sa mužstvá po prvýkrát stretli v Gemerskej Hôrke, kde Polomčania podľahli v pomere 1:6. V jarnej odvete potom Hôrke oplatili prehru, ktorú zdolali v pomere 3:2. Tretie vzájomné stretnutie je na programe zajtra (26.8.2012) so začiatkom o 16,00 hod.

Pripomeňme si...

Jeseň 2011

Gem. Hôrka - Gem. Poloma 6:1 (4:0), G: Klinko 3 (1 z 11 m), Medvec 2, Flander - Šimon

Jar 2012

Vietor viac svedčil domácim

Úvodné jarné kolo V. ligy malo v Gemeri príchuť derby zápasov. Pozornosť viac pútalo stretnutie v Gemerskej Polome aj vzhľadom na to, že domáci rovnako ako hostia z Gemerskej Hôrky sa posilnili o zaujímavých hráčov.
GEMERSKÁ POLOMA. V domácom tíme sa objavila trojica hráčov bývalého Štítnika. Bratia Gallovci sa tak vrátili na trávniky po uplynutí trestu a k nim sa pridal Fecko. V drese Gemerskej Hôrky zasa nastúpili Vávra, I. Lörincz a L. Varga. Všetci traja boli na jeseň oporami Lipovníka, no po jeho odhlásení zo súťaže zakotvili v mužstve jesenného súpera.

Ako aj na iných ihriskách aj v Gemerskej Polome sťažoval hru, no na druhej strane i pomáhal, silný vietor. Do polčasu tak hostia viedli gólmi Klinka a I. Lörincza. Po prestávke však hrali s vetrom v chrbte domáci. Tí sa usadili na polovici hostí a úspešne ukrajovali z náskoku hostí. Najprv znížil Kakalejčík a neskôr vyrovnal Ma. Gallo. O úspešnom štarte do jarnej odvety rozhodol sedem minút pred koncom utešeným gólom Fecko.

“Po nevydarenom polčase je konečný výsledok potešujúci. Zápas mal málo spoločné s futbalom a bol to prakticky obojstranne boj s vetrom. Ten do polčasu napomáhal hosťom a po zmene strán nám. Väčšie chcenie z našej strany bolo nakoniec korunované aj tretím, rozhodujúcim gólom,“ uviedol tréner FK Gemerská Poloma Marián Ferenc.

Menej vydarený druhý polčas priznal aj hrajúci tréner FK Gemerská Hôrka a kapitán mužstva Roland Klinko: „Polčas nám vyšiel podľa našich predstáv, ale po zmene strán sme sa dopúšťali fatálnych chýb, ktoré nás nakoniec stáli body. Za predvedený výkon by bola ale remíza spravodlivejšia.“

Gemerská Poloma - Gem. Hôrka 3:2 ( 0:2), G: Kakalejčík, Maroš Gallo, Fecko - Klinko, I. Lörinc, ŽK: Z. Greško, Kakalejčík, Mar. Gallo - Zsóri, Dostál, Lörinc, R: Kmec, D: 150