Z futbalovej kuchyne

25.8.2015 - Prinášame niekoľko postrehov z futbalového diania.

Prvú akciu zakončil gólom

Medzi päticu mužstiev prvej triedy, ktoré ešte nestratili bod po dvoch úvodných kolách patria aj futbalisti Rožňavského Bystrého. Naposledy vyhrali doma nad Betliarom najtesnejším skóre, ale v úvodnom kole na pôde Dediniek sa im darilo v konečnom súčte o niečo viac. Po nerozhodnom polčase, keď na gól Urbana odpovedal domáci Chabada šli hostia hneď po obrátke do vedenia. Tréner hostí Miloš Leng je totiž ešte stále aktívnym futbalistom a na druhý polčas zasiahol do hry, keď striedal Lomparta.  Hostia po úvodnom hvizde rozohrali akciu a po niekoľkých rozohrávkach center Jara Gallo domáci obranca odvrátil, ale následne loptu získal  Leng, ktorý peknou strelou z hranice šestnástky dokázal, že góly ešte dávať vie.  Vedenie hostí neskôr ešte poistil  pre istotu Kubej. Nuž Miloš nastúpil a skóroval. „ Nakoľko som už dlho nehrával v majstrákoch  ani góly z mojej kopačky nepadali.  Chcel som sa teda pokúsiť zapísať sa do streleckej listiny. Už počas prestávky som sa dobre rozcvičil a rozbehal. Stálo to zato, veď po góle neubehlo ani päť minút a situácia sa mohla zopakovať. Tentoraz však domáci gólman moju strelu vyrazil“, konštatoval tréner TJ Baník Rožňavské bystré Miloš Leng.

O desiatich bod i tutovka

Futbalisti Dobšinej cestovali na svoj prvý jesenný duel do Košickej Novej Vsi kde si vybojovali po remíze svoj prvý bod. Po dvojgólovom vedení však prišlo vyrovnanie a následne hra o desiatich. „ Po polhodine sa nám zranil Bašták a nakoľko striedačka zívala prázdnotou dohrávali sme viac než hodinu  o desiatich“ , konštatoval tréner MFK Dobšiná Július Strelka.  I napriek tomu remízu udržali ba dokonca nováčik v kádri Ján Rochl, ktorý prišiel na prestup mal v závere čistú šancu, ale po sóle netrafil odkrytú časť brány. „ Prípadný gól by bol mojim super vstupom do nového kolektívu . Bohužiaľ zle som zasiahol loptu a tak moja strela zo šestnástky bránu minula, spoluhráčom sa tak ospravedlňujem“, uviedol Ján Rochl.

Predstavujeme ŠK Baník Štítnik

Po ročnej stagnácii vznikov v Štítniku nový futbalový klub ŠK Baník Štítnik, ktorý je v sezóne2015/2016 nováčikom II. triedy okresných futbalových majstrovstiev. V letnej príprave odohralo mužstvo tri prípravné zápasy. V Rožňavskom Bystrom prehralo 2:6, v Rudnej remizovalo 5:5 a v Slavošovciach 0:3. Zúčastnilo sa turnaja v Bystrom, kde skončilo na štvrtom mieste. Gro kádra tvoria prevažne chlapci  z bývalého mužstva FK Baník Štítnik, ktorí sú v novom klube na ročnom hosťovaní.  Štítničania budú hrať svoje domáce zápasy na ihrisku v miestnej strednej škole technickej v Štítniku v ÚHČ  v nedeľu. „ Šatne  budú v novej telocvični. V nastávajúcej sezóne chceme hrať kombinačný futbal atraktívny pre divákov a potrápiť favoritov na postup“,   povedal predseda klubu Marek Kuzma.