Vylúčenie hráča Rudnej, Bystrému značne pomohlo

25.5.2015 - Stretnutie medzi Rož. Bystrým a Rudnou sa začalo minutou ticha a všetci aktéri si uctili pamiatku bývalého domáceho hráča Petra Doboša. Česť jeho pamiatke!!!

Rudňančania prišli v plnej sile s úmyslom bodovať, aby nestratili kontakt zo súperom z čela tabuľky. Hostia od začiatku diktovali tempo a stále sa hralo na polovici hostiteľa. Šance mali hostia, ale ani Vysoký ani Čapó ich nepremenili. Ich tlak zastavilo v 29.min. vylúčenie hráča Óváryho po druhej žltej karte. Od toho momentu začali úradovať domáci Gonos a Minčík ,ktorí ťažili zo skvelých prihrávok od zálohy. Brankár hostí nevedel kam skočiť ,lebo tlak domácich bol veľký. V 44.min. Ján Gonos z 20 metrov perfektne trafil 1:0. Druhý polčas domáci aktívne a z prvého útoku znovu Gonos zvýšil 2:0.Hostia v 48. min. znížili Šimonom z pokutového kopu 2:1. Hostia vycítili svoju šancu a búšili ,ale domáca obrana odolávala na čele s Gallom , ktorý aj umne rozdával presne prihrávky . Dalo sa načo pozerať útoky sa prelínali na obidve strany ,ale obrany klapali dobre. V 68. min. Urban poslal krásnou uličkou Minčíka a jemu nerobil problém zvýšiť stav na 3:1. O tri minúty neskôr  Kubej po chybe obrany zvýšil na 4:1. V 82. min. Čapo znížil na konečných 4:2.

Tréner domáceho mužstva takto komentoval:Trošku sme sa báli, lebo sme vedeli o sile súpera, ale vylúčenie hráča hosti nám hralo do karát“.

Tajomník Baníka Rož. Bystré pán Ďurský povedal:Hostia začali dobre tlačili nás ,ale vylúčenie nám výrazne pomohlo a chlapci začali bojovať a výsledok sa dostavil. Ďakujem naším hráčom“.

Pán Molčan z Rudnej : „Hlúpe vylúčenie spravilo svoje“