VI. liga 9.kolo: Derby v Betliari skončilo nerozhodne

10.10.2013 - V deviatom kole si naši šiestoligisti nepripísali na konto ani jedno víťazstvo. Hôrka stratila body doma, Dobšiná a Krh. Podhradie vonku a v derby medzi Betliarom a Gem. Polomou sa zrodila remíza. Boj o priebežnú druhú priečku je poriadne nadupaný, keď až päť mužstiev má rovnaký počet sedemnásť bodov. V tejto päťke sa nachádza aj Gemerská Poloma.

V derby Polomčania vybojovali bod v nastavenom čase, Betliar tak po nešťastnej ruke prišiel o tri body. Podhradčanom nepomohol ani Mésznerov hetrik, dvoch hráčov museli ošetriť v nemocnici. Hôrku doma položila prísna penalta. Dobšinčania podľahli na pôde lídra z Malej Idy rozdielom triedy.

1..pred, 2... moment v ktorom sa lopta ocitla v klbku domácich hráčov, 3. potom... arbiter nariadil penaltu

Betliarčania po dvoch úspešných predchádzajúcich kolách, keď  zdolali doma Budimír a naplno bodovali v Ďurkove mali za súpera v prvom historickom derby susednú Gemerskú Polomu. Ujali sa vedenia a neskôr mali možnosť jednogólový náskok aj poistiť. To sa však nestalo vďaka dobre chytajúcemu gólmanovi hostí Mišinovi. V nastavenom čase jeden z brániacich domácich hráčov nešťastne zahral rukou a následnú nariadenú penaltu využil na strelenie vyrovnávajúceho gólu kapitán hostí Miloš Gallo.“ .“ Divácky to bol určite zaujímavý derby zápas. Hostia boli mierni favoriti, ale bojovnosťou sme ich v prvom polčase do vážnejších šancí nepustili. Streli smerujúce na našu bránku s istotou kryl náš brankár. Počas celého zápasu nám vychádzala taktika hrať na rýchle protiútoky. V prvom polčase sa nám podarilo aj skórovať. Následne sme nevyužili ponúknuté šance, keď ja ani Lörinc sme nedokázali skórovať.  Strata bodu v závere mrzí, nakoľko rozhodca  pokutový kop odpískal len na základe pokrikov hostí, ale sám nevidel či to bola ruka. Nevedel povedať ktorý hráč ju mal ani nedokázal ukázať na žiadneho z brániacich hráčov. Je smutné ak sa po zápase spýta nášho hráča či mal ruku. Jednoznačne rozhodca tento zápas nezvládol“, uviedol na margo duelu hrajúci tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra.

O deľbe bodov rozhodla penalta.....FOTO :  Betliar - Gem. Poloma 1:1

Gemerská Poloma:“ „ Na katastrofálnom teréne v Betliari sa futbal po zemi hrať vôbec nedá čo bola pre nás nevýhoda ,nakoľko hrávame celoplošná kombinačný futbal na väčšom ihrisku.  Nechcem sa na to však vyhovárať, ale obojstranne sa prakticky dalo loptu iba nakopávať do súperovej šestnástky. Myslím si, že za druhý polčas, keď sme prakticky dostali domácich pod tlak je bod plne zaslúžený. Čo sa týka nariadenej penalty hráč domácich ruku mal, čo potvrdili aj nestranní diváci “, konštatoval manažér TJ Gemerská Poloma Marek Kováč.

Podhradčania na stretnutie s Vyšným Opátskym B cestovali do Krásnej , kde Opátske hráva svoje domáce zápasy. Po štvrťhodine sa hostia ujali vedenie Mésznerovým gólom. Domácim sa podarilo vyrovnať, ale Mészner po druhýkrát otočil skóre v prospech hostí. Po prestávke domáci po druhýkrát vyrovnali a neskôr šli aj do vedenia. Po hodine hry však Mészner zavŕšil svoj hetrik a bolo vyrovnané. „ Neskôr sa nám prestalo dariť a dvakrát sme inkasovali. Na dôvažok si po nedorozumení Oravca z brankárom Kerekešom pri nešťastnom nezavinenom strete obaja spôsobili tržné rany. Záchranka ich odviezla do nemocnice, kde im tržne rany na hlave a brade zašili“, opísal nelichotivé momenty predseda klubu FK Krásnohorské Podhradie Štefan Kún. Do brány následne nastúpil hráč z pola T. Hajduk, (do hry striedal Galajda) ktorý v závere ešte raz inkasoval. Za Oravca už náhrada nebola a tak záver dohrávali Podhradčania o desiatich. (Prónyai striedal totiž už skôr).

Mészner sa blysol hetrikom - nestačilo to.....

Hôrka hostila Geču, ktorá domácim nasúkala trojku. Hostia boli futbalovejší a behavejší, ale domácich položila úvodná, prísne nariadená penalta. Neskôr hostia ešte do prestávky vedenie poistili a po obrátke do tretice skórovali. Tajomník klubu Ladislav Špánik si tak narodeninový darček v podobe víťazstva domáceho celku dopriať nemohol.

Dobšinčania cestovali na pôdu aktuálneho lídra z Malej Idy. Do 35.min. dokázali držať bezgólový stav, ale potom štyrikrát inkasovali. Kým domáci mali k dispozícii až šesť hráčov , lavičku hostí zohrieval iba Matej Dudra, ktorý si zahral v drese Dobšinej posledných desať minút, keď striedal Husára. Chýbal gólman Breuer. Napriek tomu, že Dobšinčania disponujú aj s „béčkom“ v poslednom čase majú nedostatok hráčov aj na majstrákoch šiestoligového „áčka“.