VI.liga 7. kolo: Gólové hody boli v Betliari

27.9.2013 - V siedmom kole sa najviac darilo nováčikovi z Betliara, ktorý presvedčivo zdolal posledný celok súťaže Budimír. Podhradčania si zásluhou gólu Kissa priviezli tri body z Ťahanoviec. V derby zdolala Gemerská Hôrka Polomu iba gólom z penalty. Dobšiná doma podľahla Turni a aktuálne sa nachádza na predposlednej priečke.

Na troch ihriskách diváci gól do polčasu nevideli. V Hôrke dosiahol zlatý gól Ferdinand z penalty a v Ťahanovciach Kiss z Podhradia. Turňa opäť brala body z Gemera. Betliar aj zásluhou hetriku Vargu o vysokom víťazstve rozhodol do hodiny.

Gemerská Hôrka/Gem. Poloma:  V derby stretnutí padol iba jediný gól z nariadeného pokutového kopu, ktorý premenil Ferdinand. Okrem penalty domáci zasiahli aj brvno Mišinovej brány po jednej z hlavičiek.  „ Ferdinand bol najplatnejším hráčom na ihrisku a tak dostal dôveru realizovať pokutový kop“, konštatoval tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik. Hostia z Polomy v zápase v ktorom chýbal Maroš Gallo veľa vody nenamútili a takmer celý zápas vychádzali zo zabezpečenej obrany. „ Z hry sme gól neinkasovali. Pred penaltou Grác loptu vôbec rukou ako to bolo uvedené nezasiahol a preto máme dôvod ťažkať si na rozhodcu“, uviedol Michal Fecko, ktorý stál dosť blízko akcia pred nariadením pokutového kopu.

Dobšinčania podľahli v domácom prostredí  o gól Turni, ktorá už po druhýkrát brala body z Gemera. Pred časom totiž zvíťazila v Krh. Podhradí v pomere 1:0. Po bezgólovom polčase síce domáci viedli gólom Gothardta, ale hostia najprv desať minút pred koncom zrovnali stav Puškášom a o tri minúty neskôr skóroval Turóczi, ktorý rozhodol o zisku troch bodov v prospech hostí.

Podhradčania na zápas v Ťahanovciach nastúpili so štvoricou dorastencov. O zisku troch bodov rozhodol dvanásť minút pred koncom Kiss „ zlatým“ gólom.

Betliar síce ako nováčik bol v stretnutí s posledným Budimírom papierovým favoritom. Hostia totiž doposiaľ získali iba jediný bod. Domáci načali súpera už v úvode, keď po troch minútach hry skóre otvoril Demeter. Hosťujúci gólman ešte do polčasu inkasoval ďalšie štyri góly a o víťazstve Betliara nebolo pochýb. Hetrikom sa blysol Varga, ktorý raz skóroval z penalty.