VI. liga 5.kolo: M. Árvay sa doprial k narodeninám víťazný gól Tatrana Betliar

12.9.2013 - V piatom kole sa najviac darilo nováčikovi súťaže Tatranu Betliar, ktorý po zisku domáceho premiérového šiestoligového bodu získal hneď ďalšie tri. Tie sú o to cennejšie, že si ich zaknihoval na trávniku súpera v Kokšov Bakši. Domáce víťazstvo Gemerskej Hôrky nad Budimírom sa dalo čakať a tieto predpoklady Hôrka aj naplnila. Očakávané bolo aj víťazstvo Krh. Podhradia nad Turňou, ale Podhradčania sklamali a body si odviezli hostia. Polomčania vonku tesne prehrali v Malej Ide a Dobšiná podobne ako Podhradie doma podľahlo najtesnejším skóre v zápase s Gečou. Po piatom kole sa naďalej najviac darí z našich zástupcov Polomčanom a najhoršie je na tom trojbodová Dobšiná.

Podhradie, Dobšiná , Poloma prehrali najtesnejším skóre, Hôrka deklasovala Budimír aj v oslabení. Narodeninový darček v podobe rozhodujúceho gólu si doprial Maťo Árvay z Betliara.

Gemerská Hôrka ako jediná v kole ťažila z výhody domáceho prostredia i napriek oslabeniu za vylúčenie Tótha v 65.min. Červenú kartu si vyslúžil za „ nevhodnú“ kritiku na adresu hlavného rozhodcu. V tom čase však už Hôrka zásluhou gólov Kovácsa, Klinka a Bodnára viedla rozdielom triedy. Štvrtý domáci gól padol už v oslabení dvadsať minút pred záverom stretnutia, keď definitívnu bodku za stretnutím dal Bodnár.

Podhradčania v domácom zápase boli pasovaní za papierového favorita, nakoľko Turňu v druhom kole na ich ihrisku zdolala Gemerská Hôrka. Tentoraz však domáci sklamali. Nielenže nestrelili gól, ale šesť minút pred koncom prišli o tri body, keď  chybu trestal víťazným gólom Puškáš.„V zápase s Turňou sme zlyhali ako kolektív, nakoľko naša hra nemala iskru ani nasadenie. Neviem si to ani sám vysvetliť, ale akoby na mužstvo bez výnimky na každom poste doľahol akýsi útlm. Málo sme behali, bojovali a to sa nám v závere vypomstilo stratou všetkých troch bodov,“ konštatoval kapitán FK Krásnohorské Podhradie Jaroslav Piater.

„V zápase sme stavili na mladých hráčov, ktorí individuálne podľa svojich možností a schopností plnili predzápasové pokyny. Snahou bolo hrať na rýchle brejky, z ktorých napokon pramenili aj šance. Náš súper bol fyzicky na tom dobre, ale v niektorých fázach pôsobil dosť staticky, čo naše mladé, behavé mužstvo využilo na strelenie rozhodujúceho gólu. Z víťazstva máme radosť, chlapcom ostáva iba poďakovať,“ povedal tréner TJ Cementáreň Turňa n/B Marián Kossuth.

Dobšiná doma napodobnila Podhradie. Futbalisti Geče sa ujali vedenia Halčišákom a ako sa neskôr ukázalo tento gól mal napokon cenu troch bodov. Hostia v závere dohrávali o desiatich, nakoľko Groško päť minút pred koncom uvidel červenú kartu za bezohľadné podrazenie domáceho hráča v gólovej šanci. Dobšinčania tak okupujú po piatom kole dvanáste miesto.

Polomčania inkasovali jediný a rozhodujúci gól tesne pred odchodom do kabín z kopačky Luku. V 37.min. mali domáci aj výhodu penalty po faule Gráca, ale Seman gól nevyťažil, nakoľko neprekonal gólmana Mišinu. Polomčania tak po trojzápasovej víťaznej šnúre, keď zdolali Krh. Podhradie, Dobšinú i Ťahanovce pocítili po prvýkrát trpkosť prehry.

Betliarčania v poslednom domácom kole mali tri body na dosah, ale ich nádeje pochoval v Kovács (Gem. Hôrka), ktorý tri minúty pred koncom rozhodol o deľbe bodov.  Tentoraz im šťastena priala , keď rozhodujúci „zlatý“ gól dosiahol M. Árvay v nastavenom čase. Po nerozhodnom polčase bolo stretnutie naďalej vyrovnané. Do vedenia šli domáci M. Stoľárom, ale Demeter zrovnal skóre ešte pred odchodom do kabín. Po prestávke hostí ujal do vedenia Varga a tentoraz Imrich Stoľár vyrovnal. Vávra po druhýkrát ujal hostí do vedenia , ale v poslednej minúte Ivan Stoľár vyrovnal. V nastavenom čase prestrelili domáceho gólmana hosťujúci M. Árvay, čím zabezpečil Tatrancom v dramatickom závere prvé šiestoligové víťazstvo a sebe narodeninový darček. V závere mužstvá dohrávali o desiatich po vylúčení M. Stoľára po 2 ŽK a V. Kováča za UR. „Chlapci pristúpili k zápasu konečne so všetkou vážnosťou. Našli sa menšie nedostatky, ale tie sme bojovnosťou a odhodlaním vyrovnali. Súper sa do vyloženej gólovej príležitosti nedostal. Ale ako aj v predchádzajúcich zápasoch sme chyby robili my. Našťastie nás to nedostalo do kolien. Môžem len pochváliť chalanov za kolektívny prístup, bojovnosť a odhodlanie konečne zvíťaziť“, povedal na margo zápasu hrajúci tréner Vladislav Vávra.

5. kolo v kocke

Krh. Podradie - Turňa 0:1 (0:0), Puškáš (84.min.)

Krh. Podhradie: Kerekeš - Jurini, Madarász, Erdöfalvi, Kún, Breuer, Piater, Kardoš, Kiss, Kozák, Prónyai, striedali: Lukó, Mészner

Gem. Hôrka - Budimír 4:0 (2:0), Bodnár 2 (41. a 70. min.), V. Kováč (34.min.), Klinko (49. min.), ČK Tóth (kritika R 65 min.)

Gem. Hôrka: G. Kováč - Izák, Zsóri, Klinko, Ištók, Tóth, Szkokan, R. Lörinc, Nyíri, Bodnár, V. Kovács, striedali: Demjén, V. Lázok

Dobšiná - Geča 0:1 (0:1), ČK: Groško (85.min. podrazenie súpera bezohľ. spôobom v gól šanci)

Dobšiná: Breuer - Turzák, Grančák, Martinko, Laurinc, J. Barnák, Gothardt, A. Gallo, Husár, Dudra, Rupp, striedali: M. Barnák, Potočný

Malá Ida - Gem. Poloma 1:0 (1:0), G: Halčišák (27. min.)

Gem. Poloma: Mišina – Grac, Milko, Mar. Gallo, Chochol , Hatvaník, M. Ďuríček, Gere, Boroš, R: Greško, Mil. Gallo ,striedali: Benedik, Fecko, Šubovič

Kokšov Bakša - Betliar 3:4(1:1) G: Demeter, Varga, Vávra, M. Árvay, ČK: M. Stoľár (82.min. 2ŽK) – V. Kováč (82 min. UR)

Betliar: Kelíšek - Cillovič, Aličkovič, Poťmák, Herchl, I. Lörinc, M. Árvay, Vávra, Demeter, Varga, Kováč, striedal: Benedikty