VI.liga 23,24 kolo: Polomčania na druhej priečke....

05.06.2014 – V ostatných dvoch kolách odohrala Gem. Hôrka dva derby stretnutia s Krh. Podhradím a Dobšinou. Podhradčanov doma porazila a v Dobšinej získala po remíze bod. Na druhú priečku sa prebojovala Gemerská Poloma, ktorá v predposlednom kole hostí lídra z Turne na ktorého stráca tri body.

VI. liga 23.kolo

Šlágrom víkendového šiestoligového kola skupiny Košicko - gemerskej bolo už v poradí dvanáste vzájomné derby medzi Gemerskou Hôrkou a Krásnohorským Podhradím. Domáci, ktorí potrebovali body ako soľ, zvíťazili rozdielom triedy aj zásluhou hetriku D. Bodnára

Gem. Hôrka – Krh. Podhradie 4:1 (3:0), G: Bodnár 3, Dostál – Hajduk

Gem. Hôrka: G. Kováč – Bodnár, Demjén, Izák, Ferdinand, Ištók, Lippai, R. Lorinc, Dostál, R. Szkokan , Tóth, striedali: V. Kováč, M. Lörincz, Zsóri

Krh. Podhradie: Kerekeš – Erdöfalvi, Oravec, Kozák, Hajduk, Zdechovan, Kardoš, Madarász, Jurini, Kún, Kiss, striedal: Muzska

Domáci v snahe vyhnúť sa záchranárskym prácam potrebovali jednoznačne bodovať naplno a zdolať tak súťažne najstaršieho gemerského účastníka šiestej Košicko–gemerskej skupiny Krásnohorské Podhradie. Tento cieľ začal napĺňať už po desiatich minútach Dostál, ktorý poslal domácich do vedenia. Nasledoval hetrik Bodnára, na ktorý dokázal odpovedať iba hosťujúci Hajdúk dosiahnutím čestného úspechu.

Rozhodli do polhodiny

Zápas bol prakticky rozhodnutý po polhodine, keď domáci už viedli rozdielom triedy. „K stretnutiu sme pristupovali s plnou vážnosťou a snažili sa čo najskôr streliť vedúci gól. To sa podarilo Dostálovi, ktorý po rohovom kope využil zaváhanie v obrane hostí a hlavou skóroval. Do polčasu sme už zásluhou dvoch gólov Bodnára viedli presvedčivo a po prestávke zodpovedne kontrolovali ďalší priebeh hry. Hostia síce korigovali Hajdúkom, ale dvanásť minút pred koncom po faule na Ferdinanda arbiter nariadil penaltu, ktorú Bodnár premenil a zavŕšil tak svoj hetrik,“ uviedol na margo stretnutia spokojný tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

V oklieštenej zostave

Hostia vycestovali bez viacerých hráčov zo základu. „Ako sme už avizovali, niekoľko hráčov vrátane gólmana Harhovského malo osobné i pracovné povinnosti, a tak sa do okliešteného základu zapracovali aj mladší chlapci. I keď sme loptu mali viac vo svojej moci ako domáci, zaskočili nás predovšetkým rýchle góly a ani nie po polhodine bolo skóre pre nás nelichotivé. Náš brankár totiž trikrát vyťahoval loptu zo siete. Myslím si, že táto úvodná polhodina bola pre ďalší vývin stretnutia rozhodujúca a domácim to vynieslo víťazstvo,“ uviedol tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Budimír – Gem. Poloma 1:5 (0:3), G: Gere, Chochol, Mil. Gallo 2 (1 z 11 m), Mészner, ČK: Staňo (br. 45), Zlatník (36) – Marchevský ( 2ŽK 87)

Gem. Poloma: Mišina – Mészner, Grác, Milko, Hatvaník, Gere, Chochol, Mil. Gallo, Benedik, Šubovič, Marchevský, striedal:  Lipták

Betliar – Košická Nová Ves 4:1 (3:0), G: Aličkovič (3), Demeter (z 11 m 20.min.), Vávra, L. Lörinc – Papaj (na 3:1)

Betliar: Kelíšek – Cilovič, M. Árvay, Varga, Demeter, Kováč Ľ. Árvay, Cirbus, Handlovič, Aličkovič, Vávra, striedal: L. Lörincz

VI. liga 24.kolo

Dobšiná – Gem. Hôrka 2:2 (2:2), G: J. Barnák (1:1 35.min.), Gothardt 2:2 43.min.) -  Bodnár (0:1 17.min.), Izák (1:2 41.min.

Dobšiná: Breuer – Martinko, Hutník, Husár, Barnák, A. Gallo, Gothardt, Baquero, Poliak, F. Fabián, Dudra, striedal: Novotný

Gem. Hôrka: G. Kováč – Bodnár, Zsóri, Demjén, Izák, Ferdinand, Ištók, Lippai, Tóth, Dostál, V. Kováč, striedal: M. Lörinc

Krh. Podhradie – Kokšov Bakša 1:0 (0:0). G: Breuer (73)

Krh. Podhradie: Harhovský – Oravec, Kozák, Piater, Hajduk, Zdechovan, Erdofalvi, Kardoš, Jurini, Kun, Breuer, striedali: Kiss, Lukó

Geča – Betliar 5:0 (1:0)

Betliar: Kelíšek- Cilovič, M. Árvay, Varga, Demeter, Ľ. Árvay, Cirbus, Handlovič, Vávra, M. Oravec, Benedikty, striedali: Ivanko. Tököly

Gem. Poloma – Ďukrov 3:1 (2:1), G: Milko 1:1 14.min.), Fecko (23), Chochol (70min.) -  Hegedüs (0:1 11 min.)

Gem. Poloma: Mišina – Mészner, Milko, Hatvaník, Gere, Chochol. Mil. Gallo, Benedik, Fecko. Lipták, Kakalejčík, striedali: Šubovič, Šimon