VI.liga 13.kolo: Štvorica gemerských mužstiev bodovala naplno

08.11.2013 - V trinástom kole sa najviac darilo Podhradčanom, ktorí si z pôdy posledného Budimíra priviezli povinné tri body. Doma uspela Gemerská Hôrka, Gemerská Poloma  a Betliar vo štvrtom derby konečne bodoval naplno. Nedarilo sa iba Dobšinej, ktorá v derby podľahla Betliaru. Podhradčania a Gem. Poloma sa po jeseni delia o štvrté miesto, Hôrka tróni na desiatom mieste o bod pred Betliarom. Dobšinej patrí predposledná priečka, ktorá im ostane aj v prípade víťazstva v predohrávke, ktorú absolvujú v Budimíri.

V betliarskom derby padli dva vlastence, Podhradie deklasovalo Budimír. Hôrka i Poloma rozhodli po bezgólovom polčase. Dobšiná si v Betliari polčasové vedenie neudržala.

Povedali pred zápasom

Betliarčania v jesenných derby hrali už s Gem. Polomou a  Gem. Hôrkou a cestovali do  Krh. Podhradia. Doposiaľ z týchto derby stretnutí vyťažili zhodne po bode.

„V poslednom derby zápase by sme radi bodovali naplno. Zatiaľ sme si body stále delili čo by sme chceli zmeniť. V poslednom čase viazne komunikácia medzi nami, takže neviem povedať v akej zostave nastúpime. Možno to bude tá istá ako v Krh. Podhradí. Chlapci ukázali, že vedia zabojovať a preto si myslím, že si zaslúžia  ďalšiu príležitosť ukázať sa. Všetko sa, ale  môže zmeniť tesne pred zápasom“, uviedol hrajúci tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra.

Dobšinčania  doma prehrali s Gemerskou Polomou v Krh. Podhradí a Gem. Hôrke vydolovali po bode. „ Nakoľko béčko má voľno určite mužstvo doplníme aj o hráčov rezervy. Gólman Breuer sa pred časom zranil a tak ho už v posledných stretnutiach zastupovali Fajdek s Plačkom. Títo gólmani budú k dispozícii aj v nastávajúcom derby ak samozrejme Breuer ešte bude z dôvodu zranenia absentovať“, uviedol pred nastávajúcim derby asistent trénera MFK Dobšiná Peter Poliak.

Betliar/Dobšiná : V samotnom zápase hostí ujal do vedenia domáci gólman Uharček. Na opačnej strane skóre domáci zrovnali zásluhou vlastenca J. Barnáka. Šesť minút pred polčasovým hvizdol šli hostia po druhýkrát do vedenia tentoraz gólom F. Fabiána. To však bolo zo strany hostí všetko. Najprv L. Lörinc vyrovnal, po hodine hry sa po druhej žltej karte porúčal pod sprchy hosťujúci J. Strelka. Neskôr Demeter upravil na 3:2, čím po prvýkrát ujal domácich do vedenie. Tento tesný náskok tri minúty pred koncom  poistil ešte Aličkovič. Domáci tak vo štvrtom derby body nedelili, ale vybojovali všetky tri.

Čisté domáce konto Mišinu prerušil Papaj

Gemerská Poloma. V poslednom jesennom kole hostila Gemerská Poloma tabuľkového suseda z Košickej Novej Vsi. Všetko podstatné sa odohralo po bezgólovom polčase. Z troch gólov však napokon dve padli do hosťujúcej siete. Šiestoligisti z Gemerskej Polomy sa počas celej jesene držali na horných priečkach a jesennú časť ukončili na peknom piatom mieste. V predohrávke ich čaká doma ešte obávaná Geča. V stretnutí s Košickou Novou Vsou zo základu chýbali traja hráči R. Greško, Fecko a pred samotným zápasom  avizoval zdravotné problémy v driekovej oblasti aj kapitán a tvorca hry Miloš Gallo.

Rozuzlenie prišlo po obrátke

Domácim do polčasu viazla medzihra a výpadok trojice hráčov zo základu bol značne citeľný. Nakopávanými loptami sa snažili dostať na dostrel hosťujúceho gólmana, ale prekonať ho nedokázali. Po prestávke sa hra zlepšila a odmena vo forme gólu nedala na seba dlho čakať, keď skóre otvorili po dvoch minútach hry Benedik.  Hostia však v priebehu troch minút vyrovnali Papajom, ktorý zároveň prerušil čisté konto gólmana Mišinu. Ten totiž v jesennej časti doma ešte neinkasoval ani raz. Po hodine hry dosiahli domáci po druhýkrát vedenie Ďuríčekom a ako sa neskôr ukázalo tento úspech mal cenu troch bodov.

„Musím konštatovať, že zápas bol na ťažkom teréne  dosť náročný. Bojovnosťou sa nám však podarilo získať potrebné tri body a kvalitného súpera zdolať.  Pred zápasom nám odstúpil aj kapitán pre zranenie a tak sme museli narýchlo improvizovať. Do polčasu sa nám nedarilo pričom na klzkom teréne bolo potrebné iba strieľať po zemi , nakoľko lopta neraz odskakovala a tým by gólmanovi narobila nečakané problémy. Striel na súperovu bránu však bolo veľmi málo. Rozhodnutie padlo po obrátke, keď sme už druhé vedenie dokázali udržať a to ešte Grác hlavou zasiahol brvno, čím vynechal čistú gólovú šancu“, uviedol na margo duelu manažér FK Gemerská Poloma Marek Kováč.

Podhradčania boli na pôde posledného celku Budimíra papierovým favoritom. Nenechali tak nič na náhodu a domácim nasúkali štyri góly. Načal ich Erdöfalvi a po prestávke postupne skórovali Prónyai , Mészner a v ostatnej minúte uspel aj Hajduk. V bráne tentoraz Juriniho nahradila už brankárska jednotka Kerekeš.

Gemerská Hôrka v domácom zápase s Malou Idou uhrala bezgólový polčas. Po hodine hry otvoril skóre Bodnár a ako sa neskôr ukázalo jeho úspech mal cenu troch bodov.

13.kolo v kocke:

Gemerská Hôrka - Malá Ida 1:0 (0:0), G: Bodnár (56.min.)

Gemerská Hôrka: Kováč – Zsóri, Bodnár, Szkokan, Lörinc, Ferdinand, Nyíri, Demjén, V. Kováč, Izák, Tóth, striedal: Dostál

Gemerská Poloma - Košická Nová Ves 2:1 (0:0), G: Benedik, Ďuríček - Papaj

Gem. Poloma: Mišina - Grac, Hatvaník, Ďuríček, Gere, Mar. Gallo, Lipták, Benedik, Chochol, B. Milko, Boroš, striedali: Šubovič, Kováč

Betliar - Dobšiná 4:2 (1:2), G: L. Lörinc, Demeter, Aličkovič, J. Barnák (vlastný) - F. Fabián, Uharček (vlastný), ČK: J. Strelka (62.min. po 2ŽK)

Betliar: Uharček – Cilovič, Herchl, I. Lörinc, M. Árvay, Varga, Aličkovič, Handlovič, Poťmák, Demeter, L. Lörinc, striedali: L. Árvay, Vávra, Ivanko

Dobšiná: Fajdek – M. Martinko, F. Fabián, Grančák, Gothardt, Gallo, Turzák, J. Barnák, M. Strelka, M. Poliak, J. Strelka, striedali: Husár, M. Barnák

Budimír - Krh. Podhradie 0:4 (0:1), G: Erdofalvi, Prónyai, Mészner, Hajduk

Krh. Podhradie: Kerekeš – Hajduk, Erdöfalvi, Piater, Mészner, Kardoš, Madarász, Kiss, Breuer, Prónyai, Oravec, striedali: Lukó, T. Galajda, Kozák