VI.liga 12.kolo: Najviac vyťažil Tatran Betliar

02.11.2013 - V dvanástom kole sa najviac darilo nováčikovi z Betliara, ktorý v derby z pôdy skúseného Podhradia  uchmatol cenný bod. V aktuálnej tabuľke došlo iba k malým zmenám, keď Podhradčania o skóre preskočili Gemerskú Polomu. Hôrka ostáva na desiatom mieste, Betliar na jedenástom , ale Dobšiná nie a nie odskočiť z predposledného miesta.

V derby sa v Podhradí body bratsky delili. Turňa zdolala Polomu rozdielom triedy. Dobšiná doma uhrala iba bod napriek hre proti desiatim hráčom hostí. Hôrke sa v Ťahanovciach nedarilo.

Gemerská Hôrka v Ťahanovciach už do polčasu prehrávala rozdielom triedy a iba Nyíri v závere korigoval čestným gólom nepriaznivý stav. Podľa slov tajomníka FK Gemerská Hôrka Ladislava Špánika hostia mali množstvo šancí, ktoré by stačili aj na viac stretnutí. Tie však ostali nevyužité.

Dobšinčania v ostatnom kole hostili tabuľkového suseda z Kokšov Bakše. Obaja patria k mužstvám bojujúcich v spodných vodách a tak sa očakávalo, že domáci o víťazstvo zabojujú. Diváci dlhých osemdesiat minút gól nevideli a všetko sa to rozhodlo v závere. Najprv šli do vedenia hostia gólom Bočkoráša (80. min.). O tri minúty sa domácim podarilo ratovať aspoň bod zásluhou Gothardta. Ak uvážime, že domáci hrali od pätnástej minúty „presilovku“, nakoľko bol vylúčený hosťujúci Leško mali jednoznačne túto výhodu využiť na dosiahnutie víťazstva a nie bojovať v závere o bod.

Polomčanom v Turni nebolo súdené streliť ani čestný úspech, ale naopak ťažkali si na arbitra, ktorý po faule v šestnástke zozadu na Maroša Galla nechal v hre pokračovať. Domáci do polčasu skórovali iba raz, ale tesný náskok po raketovom nástupe v druhom polčase poistili v priebehu troch minút hneď dvakrát. Hostia i keď neskórovali mali príležitosť, nakoľko Gere hlavou zasiahol brvno a po dorážke jednej zo striel Ďuríčekom jeden z domácich hráčov vykopával loptu takmer z brankovej čiary. Po prestávke svoju príležitosť zahodil aj Marchevský s Liptákom.

Krásnohorské Podhradie: V historicky prvom šiestoligovom derby stretnutí medzi Krásnohorským Podhradím a nováčikom z Betliara sa zrodil nerozhodný výsledok. Na vedúci gól domáceho Mésznera totiž odpovedal vyrovnávajúcim hosťujúci L. Lörincz a rozhodol tak o deľbe bodov. Gemerské derby bolo pre divácku kulisu dosť nezáživné, chudobné na strelecké príležitosti a ako sa neskôr ukázalo aj na góly. Padli iba dva a to po jednom na oboch stranách. Najprv skórovali po polhodine hry domáci, keď Mészner prízemnou strelou z hranice šestnástky umiestnil loptu k tyči Uharčekovej brány. Po prestávke L. Lörincz preloboval gólmana domácich Juriniho. Domácim futbalistom sa nedarilo a na prehustený obranný val hostí nenašli vhodnú protizbraň. Otočiť výsledok vo svoj prospech však mohli, nakoľko v sľubnej šanci sa ocitol Erdöfalvi a taktiež tutovku vynechal Prónyai. „Hostí sme totálne podcenili, ale, bohužiaľ, nie všetci hráči si to dokázali po stretnutí priznať,“ konštatoval kapitán FK Krh. Podhradia Jaroslav Piater. „Zápas nemal nádych derby stretnutia, pretože hra bola viac než dosť rozháraná. Mali sme miernu prevahu aj šance v závere, ale nehrali tak dobre, aby sme mohli vyhrať. Niektoré individuálne výkony boli veľmi slabé a taktiež ťažké bolo presadiť sa cez prehustenú obranu súpera. Vonku hráme tiež na brejky, no darí sa nám oveľa viac,“ doplnil tréner Zoltán Breuer. Podhradčania z doterajších derby zápasov uhrali po Dobšinej už druhú remízu. V Polome prehrali a zvíťazili iba nad Gemerskou Hôrkou. (zdroj Korzár Karol Csobádi)

FOTO - Derby: Krh. Podhradie - Betliar 1:1

Betliar: Hostia, ktorí ešte do polčasu nastrelili autorom vyrovnávajúceho gólu brvno, sa neskôr umne bránili a nerozhodný výsledok udržali až do konca.

Predzápasový cieľ tak splnili a aj z tretieho derby stretnutia vydolovali bod, keď predtým hrali nerozhodne už s Gemerskou Hôrkou aj s Gemerskou Polomou. Hrali bez možnosti striedania, nakoľko ich lavička zívala prázdnotou.

„Chýbalo nám šesť hráčov zo základného kádra a preto zostava nebola optimálna. Varga absentoval z pracovných dôvodov podobne ako bratia Kováčovci a brankár Kelíšek. Cilovič je momentálne v zahraničí. Cieľ pozorne a zodpovedne brániť sa nám darilo splniť a vychádzalo nám to prakticky počas celého stretnutia. Vpredu sme čakali na chybu domácich. Vyšlo to a po jednom z brejkov sa nám podarilo skórovať, čo stačilo na zisk bodu,“ uviedol po zápase kapitán FK Tatran Betliar Ivan Lörincz. (zdroj Korzár Karol Csobádi)

12.kolo v kocke:

Ťahanovce - Gem. Hôrka 3:1 (3:0), Gól za Gem. Hôrku: Nyíri (83.min na 3:1)

Gem. Hôrka: G. Kováč – Zsóri, Ištók, Bodnár, Szkokan, Lörinc, Ferdinand, Demjén, Nyíri, V. Kováč, Izák, striedal: K. Ragyina

Dobšiná - Kokšov Bakša 1:1 (0:0), G: R. Gothardt (83.min.) - Bočkoraš (80.min.), ČK: V. Leško (K. Bakša 15.min. 2ŽK)

Dobšiná: Plačko – M. Martinko, Husár, F. Fabián, Grančák, Gothardt, Gallo, Surovský, Laurinc, T. Turzák, J. Barnák, striedal: Plichta

Turňa - Gem. Poloma 3:0 (1:0), G: Turóczi (41.min.), Eperješi (46. min.), Turóczi (49.min.)

Gemerská Poloma: Mišina - Grác, Hatvaník, Ďuríček, Gere, Mar. Gallo, Lipták, Benedik, Marchevský, Chochol, Miloš Gallo, striedali: Šubovič, M. Kováč

Krh. Podhradie - Betliar 1:1 (1:0), G: Mészner (33 min. ) - L. Lörinc (52.min.)

Krh. Podhradie: Jurini -Hajduk, Erdöfalvi, Piater, Míszner, Kún, Kardoš, Madarász, Kiss, Breuer, Pronyai, striedali: Lukó, Oravec

Betliar: Uharček – Herchl, I. Lörinc, M. Árvay, Vávra, K. Ivanko, Cirbus, Handlovič, Poťmák, L. Lörinc, Benedkty