VI.liga 11.kolo: Podhradčania zvíťazili aj keď na zápas "necestovali"....

25.10.2013 - V jedenástom kole sa najviac darilo Podhradčanom, ktorí z pôdy Kokšov Bakše odchádzali s trojbodovým zápisom. Polomčania , ktorí vycestovali do Ďurkova s okliešteným kádrom nezískali ani bod. Rozdielom triedy prehral doma Betliar a v derby medzi Gemerskou Hôrkou a Dobšinou sa na prekvapenie zrodil nerozhodný výsledok.

V derby sa v Hôrke body bratsky delili. Podhradčania uchmatli tri body na pôde Kokšov Bakše, ale podľa tlačových správ na zápas ani nevycestovali. Betliar ani oslabená Poloma nestrelili vo svojich zápasoch ani čestný úspech.

Hôrka sa v derby stretnutí s Dobšinou ujala vedenia gólom Nyíriho po štvrťhodine hry, ale už gólmana hostí viac prekonať nedokázala. Hostia až desať minút pred koncom rozhodli o deľbe bodov , keď skóre zrovnali Majeríkom.

Dobšinčania si tak rozšírili skromnú bodovú zbierku o jeden cenný bodík. V bráne nastúpil tentoraz Fajdek pri absencii brankárskej jednotky Breuera.

Polomčania cestovali za súperom do Ďurkova. Do polčasu sa hralo viac – menej v strede poľa a obaja aktéri mali možnosť na skórovanie. Viac sa napokon darilo domácim, ktorý dosiahli vedenie už v druhej minúte po strele zo štandardky. Po zmene strán ovládli hru domáci, čo napokon vyjadrili i troma gólmi. Za hostí nenastúpil kapitán Miloš Gallo, ktorého stopla štvrtá žltá karta. Absentovali aj Fecko, R. Greško a Milko ,čo bolo citeľné oslabenie v mužstve hostí.

Betliarčania  v domácom prostredí hostili futbalistov z Geče, ktorí okupujú čelné priečky.  Mužstvá sa do vyloženej šance do polčasu nedostali. Pred odchodom do kabín mal blízko k domácemu gólu L. Lörinc. Po prestávke mali raketový nástup hostia, ktorí sa po prelobovaní domáceho gólmana ujali vedenia Hutterom (46.min.), najlepším strelcom Geče. O niekoľko minút neskôr sa hosťom podarilo vedenie poistiť Papcúnom. Inkasované góly akoby domácich položili a tak sa hosťom otvárali ďalšie možnosti na skórovanie. Domácich však následne neraz podržal aj gólman Kelíšek i napriek tomu, že ešte raz dvadsať minút pred koncom lovil loptu zo siete. Príležitosti domáceho Vávru, Demetera či I. Lorinca ostali tentoraz nevyužité a tak Betliarčanom nebolo súdené streliť ani čestný gól.

Podhradčania na zápas nevycestovali, napriek tomu zvíťazili...

Krásnohorské Podhradie: V ostatnom kole šiestoligisti Krásnohorského Podhradia mali cestovať za súperom do Kokšov-Bakše. Podhračania sa vrátili ako víťazi aj napriek tomu, že podľa pondelňajších agentúrnych správ, ktoré prevzali aj niektoré periodiká sa zápas z dôvodu nevycestovania hostí neuskutočnil...

Táto „kačica“ vyvolala okolo zápasu šumy a zdá sa, že informácia zodpovednými  redaktormi overená nebola. Pričom v ostatnom období už celkom dobre pracuje aj internetová stránka SFZ Futbalnet, ktorá je v pilotnej prevádzke a ako prvá poskytuje aktuálne a overené informácie, nakoľko správy zo zápasov vyhotovujú tí najpovolanejší, teda arbitri jednotlivých majstrákov. Stačilo si na ňu kliknúť a nezvyčajnú informáciu overiť skôr než uzrie svetlo sveta. "Z víťazstva sme mali samozrejme radosť a ani vo sne by nás nenapadlo, že dôjde k takejto dezinformácii. Celý pondelok sa nám hlavne neprajníci telefonicky či na sociálnych sieťach vysmievajli, že zavádzame a nedokázali sme sa pozbierať a na zápas vycestovať. Darmo sme sa obhajovali a tvrdili opak, niektorí verili tlačovým správam. Podobná situácia už nastala aj pred rokom, kde nám niekto záhadne vymenil výsledok zápasu a zamenil ho za výsledok iného stretnutia s Gemerskou Polomou," konštatoval tajomník FK Krásnohorské Podhradie Ladislav Jobbáď.

Podhradčania teda zápas odohrali a po bezgólovom polčase trikrát rozvlnili sieť domáceho gólmana Vladimíra Stolára. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal A. Prónyai gólom zo 48.min. , neskôr dvakrát skóroval M. Mészner (58. a 85. min.). Domáci sa ani čestného gólu nedočkali a na dôvažok ich v závere oslabilo vylúčenie I. Stolára, ktorý po dvoch žltých kartách uvidel červenú z rúk arbitra D. Mana. Víťazstvo vynieslo Podhradčanov aktuálne na šiestu priečku.

11.kolo v kocke:

Gemerská Hôrka - Dobšiná 1:1 (1:0),G: Nyíri (17.min.) - J. Majerík (79.min.)

Gem. Hôrka: Farkaš - Zsóri, Klinko, Ištók, Bodnár, Szkokan, Tóth, Lörinc, Ferdinand, Demjen, Nyíri

Dobšiná: Fajdek – M. Martinko, Husár, F. Fabián, M. Poliak, Majerík, Baquero, P. Fabián, M. Strelka, Gothardt, J. Strelka

Ďurkov - Gem. Poloma 4:0 (1:0)

Gemerská Poloma: Mišina – Grac, Hatvaník, Ďuríček, Gere, Maroš Gallo, Boroš, Lipták, Benedik, Chochol, Šubovič, striedal: M. Kováč

Betliar - Geča 0:3 (0:0)

Betliar: Kelíšek, Cilovič, Herchl, I. Lörinc, M. Árvay, Vávra, Varga, Kováč, Handlovič, Poťmák, M. Lörinc, striedal: Ľ. Árvay, Demeter

Kokšov - Bakša - Krh. Podhradie 0:3 (0:0), G: Prónyai (48.min.), Mészner (58.min. , 85. min.), ČK: I. Stoľár (86.min.Kokšov Bakša, 2ŽK nebez. hra na brankára, podrazenie bezohľadným spôsobom)

Krh. Podhradie: Jurini – Hajduk, Erdöfalvi, Piater, Mészner, Kún, Kardoš, Madarász, Kiss, Lukó, Prónyai, striedal:Galajda